kategoria: Dyski twarde
[#1] mSATA do IDE
Czy adapter mSATA do IDE w Amidze 1200 jest lepszym rozwiązaniem niż CF2IDE? Myślałem o czymś takim Adapter ATA IDE 2,5" IDE 44pin mSATA Amiga
[#2] Re: mSATA do IDE

@cheslavic, post #1

Mi się nie udało pożenić tego z A1200, ale ktoś na forum pisał, że u niego działa.
Podpinałem do FastATA (nie próbowałem podpinać bezpośrednio do płyty) poprzez dwa różne adaptery i o ile HDToolBox widzi ten dysk, da się go spartycjonować to po restarcie komputera już Amiga go nie widzi. To tak dla informacji.
Czy lepsze? Podejrzewam, że porównywalne. Cenowo dysk mSata jest zdecydowanie tańszy niż karta CF o takiej samej pojemności.

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2022 20:10:54 przez AmiClassic
[#3] Re: mSATA do IDE

@AmiClassic, post #2

Jeśli chodzi o rozwiązania ekonomiczne to bez problemu używałem kart SD i micro SD 64GB na adapterze SD-IDE

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2022 20:19:30 przez snifferman
[#4] Re: mSATA do IDE

@cheslavic, post #1

U mnie działa. Mam podpięte pod FastATA ale działało też bezpośrednio w płycie (tylko wolniej). Mam dysk bodajże 16GB.
[#5] Re: mSATA do IDE

@snifferman, post #3

Absolutnie temu nie zaprzeczam, a nawet potwierdzę , ale autor wątku pytał o 'mSata vs CF' i tu mSata wygrywa cenowo.
[#6] Re: mSATA do IDE

@perinoid, post #4

Może to 'wina' pojemności mojej karty (128GB)?? Kupię chyba jakąś 16tkę żeby sprawdzić, ale nawet gdyby się okazało że chodzi to i tak mnie nie urządza tak mała pojemność
[#7] Re: mSATA do IDE

@AmiClassic, post #6

Co ty tam trzymasz, że potrzebujesz aż 128 GB?
[#8] Re: mSATA do IDE

@cheslavic, post #7

Co ty tam trzymasz...
Oprócz użytków, masy demek i kilkunastu gierek, 'potężną' bazę muzyki w formacie ADP4, sporo filmików pod AGABlastera i niemałą ilość obrazów ISO z softem.

...że potrzebujesz aż 128 GB?
Może nie uwierzysz, ale potrzebuję o wiele więcej niż marne 128Gb szeroki uśmiech
Niestety nie mam pod ręką nic większego co mógłbym aktualnie wsadzić do Ami, a nie chcę specjalnie kupować.
[#9] Re: mSATA do IDE

@cheslavic, post #1

Problemem mSATA jest słaba dostępność.

mSATA zostało zastąpione przez m.2 przez co trudniej znaleźć sklep który ma je dostępne.

SD2IDE i karta ze "sklepu z lodówkami" bije wszystko.
[#10] Re: mSATA do IDE

@hrw, post #9

[#11] Re: mSATA do IDE

@iC-e_Jay, post #10

Dyski o dowolnych pojemnościach i całkiem dobrych cenach można kupić na Alli.
[#12] Re: mSATA do IDE

@iC-e_Jay, post #10

Dostępność **nowych** dysków.

Owszem, jest sporo używek na allegro/aliexpress czy w pobliskich śmietnikach. Nie ufam używanym SSD.

A wsadzanie mSATA do starej Amigi (gdzie i tak ograniczeniem jest kontroler i procesor a nie dysk) przy braku dostępności nowych dysków jest proszeniem się o problemy.

Nową kartę (micro)SD kupisz w kiosku na rogu, sklepie z lodówkami, wyjmiesz z opakowania od lodów...
[#13] Re: mSATA do IDE

@hrw, post #12

Nowe dyski można kupić od ręki na Ali. W dowolnej pojemności. Mówię o mSATA.
[#14] Re: mSATA do IDE

@perinoid, post #13

Sorki, ale nie ufam sprzedawcom na Ali jeśli chodzi o nośniki danych.

Za dużo podróbek kart (micro)SD itp tam widziałem. Pendrive o losowych wartościach itp.
1
[#15] Re: mSATA do IDE

@cheslavic, post #1

Używam mSATA 16GB w A600 nie ma problemów.
1
[#16] Re: mSATA do IDE

@cheslavic, post #1

Sorki, że się wtrącam trochę z czymś innym, ale posiadam dwie sztuki czegoś takiego:



Jest to DOM, czyli Disk On Module. Obie sztuki o pojemności 2 GB i złączu ATA 44, są to pozostałości po starych klientach ThinPC. Pojemność śmieszna jak na dzisiejsze czasy, ale może komuś się przydadzą. Oddam za przysłowiowego browara.

Nie wiem czy komuś przydadzą się te informacje, ale kiedyś do iBooka A1133 kupiłem adapter mSATA-ATA44 oraz dysk SSD 128 GB i wszystko śmiga jak należy.
[#17] Re: mSATA do IDE

@hrw, post #9

Problemem mSATA jest słaba dostępność.

Potwierdzam. Mam ten wynalazek w lapku z 2015 roku. Nie narzekam na niego, działa. Ale jakby mi się zjebał dysk msata to zostaje tylko jeden producent, który produkuje takie dyski - Kingston.
[#18] Re: mSATA do IDE

@Ponki1986, post #16

Poszło pw.
[#19] Re: mSATA do IDE

@snifferman, post #3

używałem kart SD i micro SD 64GB na adapterze SD-IDE

Nie używam micro sd z Amigą, ale everdrive do MegaDrive'a posiada
slot właśnie na micro sd. Dwa razy się zdarzyło, że wkładam kartę
micro sd do czytnika w pc, żeby dograć jakieś dane a tu bęc.
Pojawia się info, że kartę trzeba sformatować. Karta sprawna,
bo po sformatowaniu działa normalnie.
Nigdy nic takiego nie zdarzyło mi się w przypadku kart cf.

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2022 21:38:31 przez mmarcin2741
[#20] Re: mSATA do IDE

@QkiZ, post #17

zostaje tylko jeden producent, który produkuje takie dyski - Kingston.


Pewien jesteś?
1
[#21] Re: mSATA do IDE

@recedent, post #20

Tak. Nie liczyłem jakiś nonejmów. Z nonejmami w porywach 3 producentów. Porównaj to ze zwykłymi dyskami SATA czy PCI.
[#22] Re: mSATA do IDE

@hrw, post #12

Pół roku temu kupiłem nowy dysk msata 1 TB do laptopa. Na Allegro.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem