[#1] A2000EATX i Bluster
Złożył ktoś i uruchomił swoją A2000EATX? Moja złożona, uruchomiona i ma się dobrze. Ale ja nie do końca o tym....

Otóż mam dwie wiadomości, dobrą i złą.
Zła jest taka, że z jakiegoś powodu Bluster v C nie działa prawidłowo w A2000EATX. Polega to na tym, ze Amiga działa OK, ale nie widzi żadnej karty w slotach Zorro.
Zostało to potwierdzone przeze mnie, zbudowałem 2 sztuki, i przez Amigo-A1200-040 który zbudował 6 sztuk. Żadna nie działała. Xilinksy mieliśmy z innych źródeł (chociaż obydwa z Ali). Być może Xilinksy z innych źródeł sprawują się lepiej, nie wiem.
PCB Bluster które otrzymaliście to v C, niestety.
Jeśli komuś działa poprawnie Bluster v C to proszę o info.
Dobra wiadomość jest taka, że starsze Blustery (A i B) działają jak trzeba (sprawdziłem na Xilinksie wylutowanym z rev C). Niestety, w projekcie na githubie są gerbery wyłącznie do C. Oczywiście mogę bezproblemowo otrzymać Gerbery do starszych rewizji i zamówić.... szczerze mówiąc nie chcę się w to ubierać.... Chyba że byłoby wielkie ciśnienie na to, z tym ze koszty wyniosłyby w sumie pewnie z 30-40 zł od sztuki (sama płytka to grosze, więcej wyszłaby przesyłka CN->PL i inPost później, do tego koszt kopert). Piszcie co o tym myślicie.

Poniżej link do Xilinksa którego użyłem:
https://pl.aliexpress.com/item/1005004861024387.html
[#2] Re: A2000EATX i Bluster

@wali7, post #1

z jakiegoś powodu Bluster v C nie działa prawidłowo w A2000EATX

powinno już byś głośno o tym na githubie

ps.
trzeba zapytać zeno65 czy nie zostały mu jakieś

https://allegrolokalnie.pl/oferta/buster-zamiennik-a20002000eatx-pcb-czarne




Ostatnia aktualizacja: 26.01.2023 16:39:04 przez Cezarykl
[#3] Re: A2000EATX i Bluster

@Cezarykl, post #2

No właśnie, dziwne jest to, że v C jest już na githubie kilka miesięcy i nikt nie zgłaszał problemów. Więc albo akurat te Xilinksy które użyłem (i Mariusz) z jakiegoś powodu nie będą działać w wersji C, albo wersja C jest trefna, tylko ta trefność wychodzi w szczególnych okolicznościach (np. tylko w A2000EATX, albo jeszcze dodatkowo z 8375).
Piszę na gorąco - to, że są problemy z rev C wiedziałem od kilku tygodni (bo uruchomiłem swoją EATX i Zorro nie działało jak trzeba), to że Mariusz ma płytki rev A i że rev A u niego działa dobrze wiedziałem od kilku dni, a to że rev A działa także u mnie wiem od dziś rana, bo dziś rano sobie wyklepałem rev A i sprawdziłem :)

A, jeszcze jedno, Mariusz (Amigo-A1200-040) ma jeszcze dwie płytki Blustera A.... tak więc, ehem, kto pierwszy ten lepszy

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2023 16:43:28 przez wali7
[#4] Re: A2000EATX i Bluster

@wali7, post #3

Liv2 jest bardzo aktywny na Discordzie i stara się poprawiać wsady jak coś nie gra. Warto napisać do niego i opisać problem. O ile dobrze pamiętam to poprawiał już wsad do Blustera pod kątem kompatybilności 68EC020TK.
[#5] Re: A2000EATX i Bluster

@SimonGK, post #4

Szymon - skoro tam jesteś aktywny, to napisałbyś :)
Sprawa jest prosta - rev C nie działa, konkretnie nie widać kart wpiętych w Zorro, sprawdzone na 8 różnych egzemplarzach.
Rev A działa, Xilinx wylutowany z niedziałającego rev C, przeprogramowany i jest OK.
[#6] Re: A2000EATX i Bluster

@Cezarykl, post #2

trzeba zapytać zeno65 czy nie zostały mu jakieś


mówisz i masz :D
revB po 8zł:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/buster-zamiennik-b-a20002000eatx-pcb-czarne
[#7] Re: A2000EATX i Bluster

@Cezarykl, post #2

Pamiętajcie że LDO w wersji C ma inny pinout, także do rev A i B trzeba zamówić inny.
[#8] Re: A2000EATX i Bluster

@wali7, post #5

Zgłosiłem, obiecał sprawdzić co może być nie tak.
[#9] Re: A2000EATX i Bluster

@SimonGK, post #7

Można użyć popularnego 1117, tylko trzeba go zamontować na "półpająka". Tak zrobił jeden gość z UK na filmie, tak zrobiłem i ja.
[#10] Re: A2000EATX i Bluster

@wali7, post #9

Widziałem to.
[#11] Re: A2000EATX i Bluster

@wali7, post #1

Pytaliście na discordzie?
[#12] Re: A2000EATX i Bluster

@Mir3k, post #11

Szymon wrzucił dziś pytanie.
[#13] Re: A2000EATX i Bluster

@Mir3k, post #11

Liv2 poprawił coś i ma zaktualizować github, może nawet dzisiaj. Dajcie znać czy jest poprawa.
[#14] Re: A2000EATX i Bluster

@SimonGK, post #13

Sprawdziłem - teraz Bluster C działa szeroki uśmiech
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem