[#1] Buddha i karty CF na śledziu.
Co trzeba zrobić by karta CF ze śledzia była widziana przez system WB3.1 w A3000?
W A500 z Ram+IDE była widoczna, a w A3000 jest widziana tylko przez HDToolBox. Pod WB1.3 też jej nie ma. Ma jakiś Custom File System.
[#2] Re: Buddha i karty CF na śledziu.

@Rafał A-3000, post #1

Kurcze, weź daj więcej szczegółów, bo to jest bez sensu.
Jaką kartę? Buddha nie widzi żadnej czy tej jednej? Jaka pojemność i brand? Sprawdzałeś oba porty buddhy?
Nic nie trzeba robić. Formatujesz kartę i odpalasz os z cf na śledziu. Jeśli nie widzi jej buddha przy formatowaniu to nie zobaczy przy czytaniu.
[#3] Re: Buddha i karty CF na śledziu.

@Ralpheeck, post #2

Dziwne ale pod drugim system ją zobaczył. Ciekawe, że przestał za to widzieć włożony DiskOnModul.
[#4] Re: Buddha i karty CF na śledziu.

@Rafał A-3000, post #3

W instrukcji jest napisane, że jeśli podłączasz zamiast DOM coś innego to trzeba zdjąć jedną zworke, bo inaczej może dojść do uszkodzenia karty.

Jumpers
The 20-year anniversary edition has two jumpers, J2 and J3. These jumpers control the power supply for use with DOM (Disk On Module).
WARNING: J2 and J3 MUST be open when using the controller with other devices connected via an IDE cable. Not doing so may damage the controller and/or your devices.


Ostatnia aktualizacja: 23.02.2023 20:40:43 przez dolek
[#5] Re: Buddha i karty CF na śledziu.

@dolek, post #4

O kurcze. Mam nadzieję, że będę mądry jeszcze przed szkodą... Nie spodziewałem się takich tips & tricksów.

Edit: Póki co i CF i DOM (już osobno) są widoczne. Dobrze, że Amigi mają do nas tyle cierpliwości. Tymczasem mam na wieczór lekturę z instrukcji Buddhy. A w instrukcji w sprawie zworek odsyłają do internetu.

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2023 22:23:09 przez Rafał A-3000
[#6] Re: Buddha i karty CF na śledziu.

@Rafał A-3000, post #5

Jeśli dobrze rozumiem, to DiskOnModul ma mieć zworkę zamkniętą, a np. dyski otwartą.
Nie widzę więc przeszkód by jeden port był z DoM, a drugi z CF, bo każdy ma swoją zworkę. Chyba, że reszta elektroniki Buddhy ma odmienne zdanie.
[#7] Re: Buddha i karty CF na śledziu.

@Rafał A-3000, post #6

Mam dokladnie tak zrobione. W jednym porcie DOM a w drugim karta CF. Tylko nie na tasmie a bezposrednio odaptor CF wpiety w Buddhe.
[#8] Re: Buddha i karty CF na śledziu.

@Mokry, post #7

U mnie DoM w gnieździe, CF na śledziu i działa pięknie. Dziękuję za pomoc i wyjaśnienie wątpliwości. OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem