kategoria: Stacje dyskietek
[#1] 2 stacja fdd do A1200 tower (Gift)
Ok - jak można w miarę estetycznie i bez masakrowania kabla fdd (jak w wątku https://www.ppa.pl/forum/amiga/2890/druga-stacja-dyskietek#m26009) podpiąć 2 stację fdd? na pierwszej mam gotka..
Mam "Interfejs zewnętrznej stacji dyskietek" projektu Romana W link ale... wygląda to średnio - za bardzo odstaje z tyłu budy i kabel fdd musi mieć "kilometry" żeby to podpiąć w właściwym miejscu w obudowie (pomijam że jakoś go trzeba do środka wprowadzić...)
[#2] Re: 2 stacja fdd do A1200 tower (Gift)

@sunater, post #1

kup zewnętrzną stacje w obudowie.
[#3] Re: 2 stacja fdd do A1200 tower (Gift)

@sunater, post #1

Ale o co dokładniej chodzi? Chcesz goteka i stacje w towerze? Nie trzeba do tego interfejsu. Jaki masz firmware w Goteku?

Ogólnie to podpinasz goteka i stację na jednej taśmie, która musi być wyprostowana bez krosa i w goteku zmieniasz zworkę na S1.

gdy gotek ma FlashFloppy to dodatkowo w configu na sztywno ustawia się jako stację Amigową, aby działała identyfikacja stacji
[#4] Re: 2 stacja fdd do A1200 tower (Gift)

@snifferman, post #3

nie mogłem edytować.

Przy okazji warto jeszcze przeczytać to
[#5] Re: 2 stacja fdd do A1200 tower (Gift)

@snifferman, post #4

Ok. Dzieki. Sprawdzę jak tylko sie dopcham do ami ;)
[#6] Re: 2 stacja fdd do A1200 tower (Gift)

@sunater, post #5

Trzeba tylko jeszcze uważać na podpinaną stację do zewnętrznego portu FDD, która nadal ma podłączony sygnał dla stacji DF1:.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem