[#1] Turbo z A1200 w CD32
Ostatnio wspomniałem o tym w wątku o grach. Próbowałem to gdzieś odnaleźć ale bezskutecznie. Może ktoś z Was kojarzy co mam na myśli. Mianowicie chodzi mi o adapter wpinany do CD32 w miejsce Wichra czy innego TF'a z tym że z drugiej strony posiadał on złącze rozszerzeń Amigi 1200. Widziałem na YT krótki filmik z tym właśnie w roli głównej. Zastanawiam się czy to w ogóle istnieje? Czy projekt jest w jakiś sposób rozwijany, czy może był to jakiś fake? Ktoś może coś kojarzy?
[#2] Re: Turbo z A1200 w CD32

@nostrum666, post #1

szybciej, prościej, lepiej i taniej jest mieć TO:

http://www.retronagazie.eu/sprzet-karta-turbo-terriblefire-tf330-dla-amigi-cd32/
[#3] Re: Turbo z A1200 w CD32

@Cezarykl, post #2

Ja to wiem, o czym zresztą pisałem we wspomnianym wątku. Po prostu chciałbym się dowiedzieć czy sprzęt, o którym mówię istnieje czy był to tylko jakiś prototyp.
[wyróżniony] [#4] Re: Turbo z A1200 w CD32

@nostrum666, post #3

nie ma go dostępnego - zapytać... może dorabią...
[#5] Re: Turbo z A1200 w CD32

@RokiS, post #4

O, dzięki wielkie. To właśnie jest to.
[#6] Re: Turbo z A1200 w CD32

@nostrum666, post #5

Pisałem do nich i okazuje się że w niedługim czasie będą znowu dostępne, nie wiem w jakiej ilości ale mają być.
[#7] Re: Turbo z A1200 w CD32

@nostrum666, post #6

i co zamierzasz zamontować w CD32?
[#8] Re: Turbo z A1200 w CD32

@RokiS, post #7

Mam wolną ACA1221 więc dam jej szansę. Podkreślam że nie zależy mi na systemie na dysku, chce jej nadal używać wyłącznie z płyt. Wicher sprawdza się świetnie ale czemu nie spróbować czegoś innego?
[#9] Re: Turbo z A1200 w CD32

@nostrum666, post #8

systemie na dysku
- no ta przelotka posiada kontroler IDE, które podobno można wyłączyć.

Mam wolną ACA1221 więc dam jej szansę
- pytam bo sam jestem ciekaw jak z kompatybilnością tej przejściówki - liczę na jakąś małą recenzje / informacje jak to działa :)

chce jej nadal używać wyłącznie z płyt.
- ciekawe. czy z tą przelotką napęd będzie działać... niom a jak będzie działać, czy dostęp do save-ów będzie...

zapytaj się jeszcze jak z kompatybilnością z Riserem czy może być jaki kolwiek czy ten od nich musi być....

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2023 15:37:21 przez RokiS
[#10] Re: Turbo z A1200 w CD32

@RokiS, post #9

Z tego co czytałem na stronie, którą podlinkowales to albo dysk albo napęd. Taki jest kompromis. W moim przypadku nie ma to znaczenia ponieważ pozostaje przy napędzie CD.
Co do risera to może być jakikolwiek, byle miał wszystkie połączenia, z tego co wyczytałem ten od nich jest 4-warstwowy (nie wiem czy to jest aż tak ważne, ważne aby wszystkie piny były połączone).
Jak tylko uda mi się zakupić i uruchomić to napiszę co i jak bo sam jestem ciekaw.
[#11] Re: Turbo z A1200 w CD32

@nostrum666, post #10

Tutaj filmik od Edu Arana


Ostatnia aktualizacja: 09.04.2023 15:51:16 przez nostrum666
1
[#12] Re: Turbo z A1200 w CD32

@nostrum666, post #11

Tutaj jeszcze jeden prezentujący pewne "problemy" logistyczne
[#13] Re: Turbo z A1200 w CD32

@nostrum666, post #12

eee gościu pierniczy głupoty, ekran sie zdejmuje i wszystko się mieści - sam od dawna nie używam ekranu - a w środku CD32 i Indivision i TF360 siedzi...




eee w drugim filmiku sam wyjął ekran hehe... ale żeby nie zrobić sobie podpórki pod kartę... hehe

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2023 19:27:03 przez RokiS
[#14] Re: Turbo z A1200 w CD32

@RokiS, post #13

Jak będę miał to się zobaczy. Myślę że da radę z ekranem to zmieścić, okaże się.
Swoją drogą to ładnie to u Ciebie wygląda. A powiedz jak się ma sprawa bootoania oryginalnych gier. Nie ma z tym problemu przy TF?
[#15] Re: Turbo z A1200 w CD32

@nostrum666, post #14

przy TF330 z grami z CD nie było problemu...
problem był z dostępem do wbudowanej pamięci na save-y - - a dokładnie z brakiem tego dostepu... :P

przy TF360 - nie testowałem jeszcze - ale z tego co czytałem to obsługa CD może być losowa - ma to być poprawione w którejś tam aktualizacji :)
[#16] Re: Turbo z A1200 w CD32

@RokiS, post #15

A ten problem z dostępem do pamięci dla seve'ow wynikał z adresowania pamięci w TF czy z czegoś innego?
[#17] Re: Turbo z A1200 w CD32

@nostrum666, post #16

aż taki mądry to ja nie jestem :p
TUTAJ cały wątek na ten temat :)
[#18] Re: Turbo z A1200 w CD32

@RokiS, post #17

Przeczytałem cały wątek. Wydaje mi się że to nadal jest zagadką. Całość praktycznie opiera się tam o systemy postawione na kartach. Mało tam widziałem na temat działania samej pamięci bez używania systemu. Coś tam wspominali ale niewiele.
[#19] Re: Turbo z A1200 w CD32

@nostrum666, post #18

TUTAJ cały wątek na ten temat :)


Coś tam wspominali ale niewiele.



I have toyed with the idea of a replacement nonvolatile.library that uses hard disk if present.


CZY ja dobrze rozumiem???
że gdyby nie było tego w kickstarcie/systemie TO save'y zapisywane są na dysku ??

czy trzeba by było zastąpić to inna wersją ?


Ostatnia aktualizacja: 09.04.2023 21:49:03 przez Cezarykl
[#20] Re: Turbo z A1200 w CD32

@Cezarykl, post #19

TF miał taki pomysł żeby podmienić tą bibliotekę ale chyba nie wypalił :) - ja takiej biblioteki niewidziałem :)

po drodze powstał koncept wyłączenia cache plus zaalokowanie pewnych obszarów pamięci, powstał też soft do TF330 - u mnie niestety nic nie zadziałało - może połącząnie mojej wersji Amigi z moim TF nie było idealne.
w każdym bądź razie nie przejąłem się tym - bo po pierwsze działałem przede wszystkim z "twardego dysku“ a po drugie jak chciałem save-ować w pamięci CD32 wystarczyło odłączyć TF330 :p...
[#21] Re: Turbo z A1200 w CD32

@RokiS, post #20

Tak, wszystko to tam było. Ale jak mówiłem to trochę szukanie po omacku. Co do tej biblioteki to miało by to jeszcze sens o ile każdy użytkownik CD32 używał by systemu z dysku a przecież tak nie jest więc to także półśrodek. Może problemem jest sama 68030 i jej MMU? Może gdyby zostać przy 020 to nie byłoby problemu?
[#22] Re: Turbo z A1200 w CD32

@nostrum666, post #21

MMU raczej nie, prędzej procek 030, i adresowanie jego cache-u, ale... nie znam się na tym :p
[#23] Re: Turbo z A1200 w CD32

@RokiS, post #22

Ja też aż tak się na tym nie znam. Bardziej staram się zgadywać.
[#24] Re: Turbo z A1200 w CD32

@nostrum666, post #23

Dzisiaj przyszedł adapter. Niestety najwyraźniej nie lubi się z ACA1221 ponieważ jest ciągle czarny ekran. Bez karty ale z adapterem konsola włącza się normalnie, w zależności czy jest założona zwora to czeka na IDE lub od razu rusza z płyty, ale z kartą jest ciemność. więc chyba nic z tego. Możliwe jeszcze że zasilacz nie wyrabia, oryginalny ale w dobrym stanie, serwisowany. Póki co zostawiam to. Może kiedyś wrócę do tematu i posiedzę dłużej.
[#25] Re: Turbo z A1200 w CD32

@nostrum666, post #24

ale kupiłeś sam adapter? risera od nich nie masz?
no i szkoda że nie działa ACA - ciekawe jak inne sprzęty...
[#26] Re: Turbo z A1200 w CD32

@RokiS, post #25

Kupiłem sam adapter. Riser mam 7-bit. Ale nie sądzę że tutaj tkwi przyczyna, choć nie mogę tego wykluczyć.
[#27] Re: Turbo z A1200 w CD32

@nostrum666, post #26

Jeśli masz oryginalny zasilacz do cd32 to tutaj może być problem.
[#28] Re: Turbo z A1200 w CD32

@Wankowicz, post #27

Myślałem o tym ale z drugiej strony ACA1221 nie jest jakoś mega prądożerna. Ale to kolejna sprawa, której w 100% nie mogę wykluczyć.
[#29] Re: Turbo z A1200 w CD32

@nostrum666, post #28

Możesz odlączyć CDROM i jeszcze sprawdzić z TF1260.
[#30] Re: Turbo z A1200 w CD32

@nostrum666, post #26

no szkoda że nie masz od nich risera... bo na filmikach raczej testują z ich wersja "łącznika"
a może masz do testów inne wersje risera...?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem