[#1] Problem z przeróbką pada PC
Dwa przerobiłem bez problemu, a z trzecim (inny model) mam drobny problem. Generalnie robię tak: usuwam wszystkie komponenty po stronie d-pada, zostawiam odpowiedzialne za autofire po stronie przycisków. Tnę ścieżki i mostkuję co trzeba aby kierunki i przyciski miały wspólny GND, a 5V szło tylko do podzespołów odpowiedzialnych za autofire. Zwarcia nigdzie nie ma, kierunki oraz przycisk 1 i autofire dla przycisku 1 działają poprawnie. Przycisk 2 oraz jego autofire nie działają wcale. Tutaj jest obrazek.

Sprawdziłem z odłączonym 5V, bez rezultatu. Ciągłość ścieżek bez zarzutu. Przycisk/gumka łączy poprawnie. Jak zepnę bezpośrednio na padzie pin przycisku 2 z GND to wszystko gra, wciskając przycisk już nie. Amiga i porty sprawne. Jedyne co zauważyłem mierząc napięcie na płytce pada to, że dla przycisku 1 mam 4,85V natomiast dla przycisku 2 jest jakieś 3,75V.

Może ktoś będzie wiedział o co chodzi i da mi jakąś cenną wskazówkę.
[#2] Re: Problem z przeróbką pada PC

@majster, post #1

Odłącz tymczasowo autofire dla przycisku 2, i zrób tylko obsługę przycisku 2. Czyli przycisk 2 i masa przy użyciu PCB.

Przyciski AF mają mają odcięta masę (ta biała linia ) ?
[#3] Re: Problem z przeróbką pada PC

@Norbert, post #2

af1 oraz af2 maja tylko jedna linie to nie bedzie działać bo nie zwiera do niczego. Niema zdjecia jak to z drugiej strony wyglada, na przyklad co jest wlutowane pod przyciskiem 2 na pcb z drugiej strony.
[#4] Re: Problem z przeróbką pada PC

@Stoopi, post #3

Tutaj są obrazki z aktualnym stanem rzeczy aby nie było wątpliwości.

Co się tu stało:
- sekcja z "cynglami" oraz dwoma ostatnimi przyciskami (w pionie) ma mostek z GND.
- "cyngle" są zmostkowane z kierunkami lewo i prawo, górny przycisk pod "górę", a dolny pod przycisk 1.
- oba AF mają odcięte GND i mostek z punktu gdzie autofire wychodziło w oryginale na "cyngle"
- AF wychodzi przez diody (było w oryginale to zrobiłem tak samo)
- każdy AF ma mostek do swojego przycisku
- kolory: biały 5V, niebieski GND, seledynowy 1, żółty 2 (nie ma zwarcia, na zdjęciu 2 słabo widać)

@Norbert
Sprawdzałem bez AF wcześniej, tak samo z odłączonym 5V. Bez zmian.
[#5] Re: Problem z przeróbką pada PC

@majster, post #4

Sprawdzałem bez AF wcześniej, tak samo z odłączonym 5V. Bez zmian.


Chodzi bardziej oto, czy wciskając przycisk 2, daje on zwarcie do masy na kablach do wtyczki.
Jeśli nie, to musisz szukać ciągłości sygnału na PCB.
Czy w ogóle działa przycisk 2 ?
[#6] Re: Problem z przeróbką pada PC

@Norbert, post #5

Chodzi bardziej oto, czy wciskając przycisk 2, daje on zwarcie do masy na kablach do wtyczki.
Jeśli nie, to musisz szukać ciągłości sygnału na PCB.


Chyba mamy winnego. Pole AF2 wydaje się być zupełnie martwe, a 2 daje częściowe znaki życia przy kontakcie z plecionką do usuwania cyny. szeroki uśmiech

Nie używałem wcześniej tego pada więc nie wiem czy były uszkodzone czy może to wina, że w trakcie lutowania flux mógł na nie dostać. Czyszczenie IPA nic nie daje.
[#7] Re: Problem z przeróbką pada PC

@Norbert, post #5

Jeśli nie, to musisz szukać ciągłości sygnału na PCB.
Czy w ogóle działa przycisk 2 ?


Sprawdziłem dokładniej i w sumie to pierwszy raz widzę coś takiego. Za pomocą przycisku/gumki obwód na polach 2 i AF2 się nie zamyka. Łącząc pole 2 kawałkiem przewodu zamyka się normalnie, AF2 ma problem z górną częścią, dolna łączy z dalszym punktem na ścieżce . Gumki działają na innych polach więc je wykluczam. Wygląda jakby te dwa pola straciły jakoś swoją właściwość przewodzącą chociaż wizualnie niczego im nie brakuje i na logikę nie powinne być bardziej używane niż 1 i AF1.

Pytanie czy lakier grafitowy da tu radę, czy może znacie jakieś inne patenty?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem