kategoria: Komputery
[#1] CDTV problem z brakiem +5V
Witajcie, stałem się posiadaczem Amigi CDTV. Amiga jest z domu od znajomego i do końca żyła. Natomiast po podłączeniu obecnie nie ma na zasilaczu 5V. Napięcia +/-12V jest +5V jest na nózce 4 głównego wyjścia z zasilacza. Natomiast po właczeniu przyciskiem nie ma + 5V na pinach 7,8 czyli tzw. głownego. Bezpieczniki sprawne. Wymieniłem profilaktycznie elektrolity, choć oryginalne na mierniku nadal modelowe. Napięcie +5V kończy się na tranzystorze 2SK1257 , na pinach 7,8 mam tylko 0,67V zamiast 5V
Wydaje mi się że powinna być gdzieś tam Dioda Zenera, ale nie mogę jej namierzyć
1
[#2] Re: CDTV problem z brakiem +5V

@CodeBoy, post #1

Zasilacz naprawiony, przelutowałem wszystkie ścieżki i napięcia wróciły, natomiast nadal jest problem po podłączeniu do płyty głównej. Pali bezpiecznik na lini +5V rezystancja miedzy + masą na płycie to ok 80 Ohm
zasilanie podłączone do CD powoduje że napęd żyje i kręci płytą.
[#3] Re: CDTV problem z brakiem +5V

@CodeBoy, post #2

Wyjaśniło się, bezpieczniki musi być zwłoczny ja wsadzałem szybki.
2
[#4] Re: CDTV problem z brakiem +5V

@CodeBoy, post #3

Fajny wątek, może komuś się przyda. Ja ostatnio zrobiłem w swojej CDTV recap. Kondensatory na płycie głównej mogły zostać. W napędzie CDROM, nie trzymały parametrów 10uF (z osiem do wymiany), co ciekawe napęd nie polubił się z tantalami, więc wrzuciłem klasyczne elektrolity od Panasonica. W zasilaczu jeden kondensator dogorywał, ale parametry zasilacza ogólnie nie budziły zastrzeżeń. Wymieniłem w sumie wszystkie elektrolity, chociaż realnie nie było takiej potrzeby. Mam nadzieję, że na kolejne 30 lat wystarczy Przy okazji wymieniony wentylator, taśmy do przedniego panelu na wersję z normalnym złączem
Pozdrawiam!
[#5] Re: CDTV problem z brakiem +5V

@misha, post #4

Przy okazji wymieniony wentylator, taśmy do przedniego panelu na wersję z normalnym złączem

czy możesz podać linka do zakupu tych taśm ?

ps.
tutaj już od dawien dawna, jest brak towaru :(

https://programatory.archi-tech.com.pl/pl/p/Tasmy-panel-Amiga-CDTV-komplet/150
[#6] Re: CDTV problem z brakiem +5V

@Cezarykl, post #5

Swoje kupiłem u Arch-techa, ale są też u Sordana (też polecam), tyle że wysyłka z Irlandii - z tydzień idzie:
https://sordan.ie/product/589/-3x-ribbon-cable-replace-repair-kit-for-amiga-cdtv-front-panel/
[#7] Re: CDTV problem z brakiem +5V

@misha, post #6

O fajny pomysł, ja na razie ratowałem się lutowaniem, jednej taśmy do wyświetlacza, ale ten patent bardziej mi sie podobna :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem