[#1] Dziwne zachowanie Amigi CDTV.
Od kilku dni moja CDTV dziwnie się zachowuje. W trybie A500 pokazuje się dyskietka ale przy jej wczytywaniu w różnych momentach (w zależności od wczytywanej gry/programu) występuje guru. Najczęściej #0000000A.00001970
Doczytałem gdzieś na forach o tym błędzie radę by wymienić układy 8520 ale gdy dałem jakieś z zapasu było jeszcze gorzej. Np. zatrzymywało się przy odczycie dyskietki zaraz po wgraniu bootblocku, czasem trochę dalej. W czym może być problem, skoro wcześniej te dyskietki i gry działały normalnie?
[#2] Re: Dziwne zachowanie Amigi CDTV.

@Rafał A-3000, post #1

A może jakiś nowy wirus pojawił się na twoich dyskietkach ?
[#3] Re: Dziwne zachowanie Amigi CDTV.

@Norbert, post #2

Może też być problem z kontaktem podstawek albo zimne luty i przy wymianie CIA zrobiło soę gorzej.

Dyskietki tak tylko przypomne można zabezpieczyć przed zapisem "pstryczkiem", ale to pewnie każdy jeszcze pamięta.
[#4] Re: Dziwne zachowanie Amigi CDTV.

@snifferman, post #3

Część tych wcześniej działających dyskietek to ndos więc nie podejrzewam wirusa. Dyskietki zresztą są zabezpieczone.
Układy podociskane i nic to nie zmieniło.
Ciekawe, czy by wstała z ram+ide ale jak się wiesza między innymi na dyskietce z WB to pewnie nie warto wyciągać tej karty z A500+.
[#5] Re: Dziwne zachowanie Amigi CDTV.

@Rafał A-3000, post #4

też zauważyłem w swojej CDTV dziwne zwiechy

po wielu eksperymentach diagnoza jest taka
że coś elektrycznie musi być źle z CDromem i obsługującym go romem (niezaleznie od wersji)
bo dopiero jak wyciągnę z podstawek rom, to nie ma jajec :)

przetestuj to u siebie i daj znać :)
:)
[#6] Re: Dziwne zachowanie Amigi CDTV.

@Cezarykl, post #5

Napęd CD już i tak jest zdemontowany, bo do naprawy idzie. Liczyłem właśnie, że po demontażu się poprawi ale jest bez zmian.
[#7] Re: Dziwne zachowanie Amigi CDTV.

@Rafał A-3000, post #6

spr bez tych 2 kości rom do tego CD
:)
[#8] Re: Dziwne zachowanie Amigi CDTV.

@Rafał A-3000, post #1

najpierw wymien kondensatory w zasilaczu.
[#9] Re: Dziwne zachowanie Amigi CDTV.

@Stoopi, post #8

Odnośnie kondensatorów to zauważyłem, że w A500 większość ma pojemność w normie, ale ESR bywa wysoki i to sprawia problemy właśnie przy używaniu stacji dysków. Kondensatory w samej stacji też warto wymienić. Niedawno właśnie naprawiłem kilka stacji przez wymiane elektrolitów.
Mam stacje Panasonica PCtową która podczas rozruchu zakłuca sygnał _RDY i ten spada praktycznie do 0V.

Według mojego taniego mierniczka kondensatory polimerowe i MLCC mają niższy ESR niż elektrolity "low esr" i je obecnie namiętnie stosuje.
2
[#10] Re: Dziwne zachowanie Amigi CDTV.

@snifferman, post #9

Dokładnie. Na początku były drobne błędy odczytu lub zapisu. Kondensatory pomimo, że wyglądają dobrze, warto wymienić i nie szczypać się o te parę złotych.
[#11] Re: Dziwne zachowanie Amigi CDTV.

@AD99, post #10

Dokładnie. Wymiana wszystkich kondensatorów to podstawa.
W przypadku CDTV z wyposażeniem, do wymiany są kondensatory:
- zasilacza (jeden obok transformatora jest ukryty w tulei plastikowej - czasem można przeoczyć)
- płyty głównej
- stacji dyskietek
- pilota (ten to najszybciej wylewa i koroduje wszystko naokoło)
- klawiatury
- cd-romu
- przedniego panelu (czujnik IR ma pod swoją metalową obudową tez kondensator, ale czasem prościej wstawić nowy czujnik niż rozbierać stary)
- karty tylnego panelu obrazu
- portów midi
- myszy (i innych dodatków)
2
[#12] Re: Dziwne zachowanie Amigi CDTV.

@orila, post #11

Masz może listę kondensatorów do cd tv?Obecnie mam już wymienione w zasilaczu, reszta czeka od lat, z braku czasu. Mam teraz trochę wolnego, to bym zamówił polimery
[#13] Re: Dziwne zachowanie Amigi CDTV.

@AD99, post #12

Masz może listę kondensatorów

https://www.ppa.pl/forum/amiga/38750/lista-kondensatorow-w-cdtv#m614199

http://blog.worldofjani.com/?p=5971
1
[#14] Re: Dziwne zachowanie Amigi CDTV.

@Cezarykl, post #13

Dzięki, a w napędzie cd ile jest i jakie?
[#15] Re: Dziwne zachowanie Amigi CDTV.

@AD99, post #14

na w/w stronie, po prawej, masz spis urządzeń i kondensatorów do nich
:)

mała podpowiedź :)
http://blog.worldofjani.com/?p=5880
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem