[#1] Dziwny problem z FDD
Hej, pomożecie gdzie szukać problemu? FDD Chinon nie jest poprawnie obsługiwany przez Amigę.

Obecnie objaw jest taki, że po włączeniu, od razu silnik cały czas kręci, świeci się dioda pomarańczowa, ale głowica stoi w miejscu , wóżek nie przesuwa się, nie ma charakterystycznego klikania. Zanim taki stan nastąpił, stacja była poprawnie wykrywana, ale nie czytała dyskietek, więc wziąłem ją na warsztat, wyczyściłem głowicę, usunąłem stary smar, dałem nowy, podpiąłem bez obudowy i pięknie zaczęła działać. Wczytałem kilka dyskietek i ucieszony że zabanglało, założyłem obudowę, podpiąłem i po włączeniu Amiga już nie chciała z nią gadać. :(

Sama stacja jest ok, bo podpięta do innej Amigi śmiga poprawnie. CIA B też jest sprawne, bo wsadzałem do drugiej Amigi i tam poprawnie obsługuje FDD. Kable również zamieniałem.

Jeden raz na chwilę Amiga zagadała ze stacją. Na włączonej odpiąłem kabel od klawiatury, co wywołało reset Amigi, po którym stacja zaczęła normalnie działać. Niestety po wyłączeniu i ponownym włączeniu znowu nie działa. Efektu już nie udało mi się powtórzyć.

Macie jakieś pomysłu? Coś z podstawką od CIA? A może to coś Paulą? Coś mi się kojarzy że ten układ też obsługuje FDD?
[#2] Re: Dziwny problem z FDD

@premiero, post #1

a może masz problem z 12V ?
[#3] Re: Dziwny problem z FDD

@premiero, post #1

No dobra, problem namierzony. Kable zamieniałem, ale tylko sygnałowy. Po zamianie kabla zasilającego problem zniknął. Brakowało 5V. 12V było, silnik kręcił.

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2023 10:49:08 przez premiero
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem