kategoria: Komputery
[#1] Dziwne zachowanie CDTV.
Od jakiegoś czasu Amiga mi startowała (łapka lub ekran CDTV zależnie od trybu) ale przy wczytywaniu WB i gier następowały resety i/lub guru.
Po zamontowaniu naprawionego napędu CD czytała płyty audio choć (czasem dziwnie mrugał ekran wyboru ścieżki) ale WB z płyty lub dyskietek powodowały błąd jak wyżej. Czy ktoś się spotkał z takim zachowaniem Amigi?
1
[#2] Re: Dziwne zachowanie CDTV.

@Rafał A-3000, post #1

Zasilacz po recapie?
[#3] Re: Dziwne zachowanie CDTV.

@Bartek2075, post #2

Po wymianie zasilacza ten sam objaw. Po włożeniu dyskietki reset. Będzie chyba niestety potrzebny DiagRom.
[#4] Re: Dziwne zachowanie CDTV.

@Rafał A-3000, post #3

Czy wymieniłeś kondensatory w zasilaczu?
[#5] Re: Dziwne zachowanie CDTV.

@Stoopi, post #4

Tak. Mam drugi z wymienionymi kondensatorami.
[#6] Re: Dziwne zachowanie CDTV.

@Rafał A-3000, post #5

Jak to się z inną stacja zachowuje? Wymień kondensatory w stacji. Sprawdź kabelek do stacji czy niema zwarcia. Jeśli sprawdzisz te rzeczy to trzeba się przyglądnąć płycie głównej.
[#7] Re: Dziwne zachowanie CDTV.

@Stoopi, post #6

Sprawdzę to jeszcze raz ale jak pisałem wcześniej płyty CD odtwarzała, a Workbench z płyty tak samo powodował reset.
[#8] Re: Dziwne zachowanie CDTV.

@Rafał A-3000, post #7

No to sprawdź RAM. może się coś chce zapisać w uszkodzonej kości. Czyli DIAGROM-a czas użyć.
[#9] Re: Dziwne zachowanie CDTV.

@Stoopi, post #8

FastRam wyjęty, procesor inny i zachowanie bez zmian. Teraz jeszcze nie czyta też płyt audio, a już je odtwarzała. Ech..

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2023 18:19:16 przez Rafał A-3000
[#10] Re: Dziwne zachowanie CDTV.

@Rafał A-3000, post #9

Kiedyś mi się obiło o uszy, żeby sprawdzić napęd. Tam też jakieś kondki są.

EDIT: Przeczytałem jeszcze raz.
Jak połączenia panela tasiemką z płytą główną? Ja tam miałem cyrki.

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2023 06:39:50 przez kubaslonka
[#11] Re: Dziwne zachowanie CDTV.

@Rafał A-3000, post #9

Chyba będziesz musiał ją do mnie przywieźć ;)
[#12] Re: Dziwne zachowanie CDTV.

@alt_, post #11

Udało się ją reanimować. Problemem okazały się styki podstawki Agnusa. CDTV wraca do gry! OK
2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem