[#1] CDTV niepoprawne wyświetlanie obrazu przez RGB
Remontuje mocno zapuszczoną CDTV. Kilka problemów udało się już rozwiązać. Mam natomiast problem z wyświetlaniem obrazu poprzez złącze RGB. Wcześniej nie spotkałem się z takim zachowaniem. Przez standardowy kabel RGB do SCART na którym działają inne Amigi widać mocno dominujący niebieski obraz. Jeśli przez to samo złącze podłączę przejściówkę do VGA i puszczę przez OSSC czy Meduse mam idealny obraz. Podobna sytuacja, jeśli chodzi o obraz przez RCA - wyświetlany jest prawidłowy. Dodam że sprawdzałem na Agnusie 1 oraz 2MB. Również sprawdzałem na 2 różnych Denise - dokładnie taki sam efekt. Zainstalowałem również Indivision ECS v3, obraz idealny. Może ktoś z Was spotkał się z taką sytuacją na złączu RGB?

Poniżej zdjęcia obrazu RGB do Scart

20230906_195124 by , on Flickr

z przejściówką do VGA (to samo złącze).

20230906_195517 by , on Flickr

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2023 20:27:55 przez nowy80
1
[#2] Re: CDTV niepoprawne wyświetlanie obrazu przez RGB

@nowy80, post #1

Podejrzewam ze to nie wina CDTV tylko kabla RGB-SCART. Mozliwe ze jakis sygnal przelaczajacy jest niepoprawny.
[#3] Re: CDTV niepoprawne wyświetlanie obrazu przez RGB

@Phibrizzo, post #2

Brakuje jednej albo dwóch pozostałych składowych?
[#4] Re: CDTV niepoprawne wyświetlanie obrazu przez RGB

@Phibrizzo, post #2

Wygląda na ewidentny problem z brakiem jednego sygnału, a wiec problem z przewodem. Tym samym kablem podłączasz cdtv do OSSC?
[#5] Re: CDTV niepoprawne wyświetlanie obrazu przez RGB

@nowy80, post #1

Sprawdź sobie poszczególne składowe RGB czy są wyświetlane na TV. Wg. mnie brakuje którejś.
1
[#6] Re: CDTV niepoprawne wyświetlanie obrazu przez RGB

@Stoopi, post #5

Macie racje, wyciągnąłem z szafy A2000 i ten sam efekt. Rozebrałem końcówki kabla SCART-RGB i od strony wtyku Amigi brak styku na 3 i 4 pinie (kolor czerwony i zielony). Puściła obejma na kablu wewnątrz wtyczki i poszczególne drobne lutowania pracowały zbyt mocno. Wstyd się przyznać to jedyny przewód RGB do Amigi, który posiadam. Pozostałe Amigi mają inne rozwiązania pozwalające podłączyć je innymi przewodami. Polutuje po pracy, powinno być wszystko ok. Kupiłem jeszcze jeden rezerwowy przewód. Dobra informacja to taka, że wygląda na to że CDTV daje dobry obraz. Dzięki za pomoc.
2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem