[#1] HDMI Switch - automatyczny
Posiadam A1200 z pistorm32 i kartą indivision mk3 i caffeineos. Gdy pracuje na systemie sygnał idzie przez wyjście hdmi pistorma, gdy włączę grę sygnał idzie przez wyjście amigi(w tym przypadku przez wyjście hdmi karty indivision). Czy istnieje takie urządzenie HDMI switch które po wykryciu sygnału przełączy się samo?. Generalnie jeśli włączę grę sygnał przełączy się automatycznie na hdmi karty indivision, jeśli grę wyłączę sygnał wróci z powrotem na hdmi karty pistorm.
[#2] Re: HDMI Switch - automatyczny

@Maciek44, post #1

Coś takiego link

Co prawda nie używam tego z Amigą ale z ps3 i ps4. Zależy co używam to to się włącza.

Nie jestem pewny jak to się zachowa z Amigą ale zawsze możesz towar zwrócić.
[#3] Re: HDMI Switch - automatyczny

@Maciek44, post #1

Gdybyś zdecydował się na podmianę to wersja stand-alone (wewnętrzna) scandoubler Warped Vision od CS Labs (Panów od Warpa) robi dokładnie to co chcesz. Zakładasz ją zamiast Indy, podpinasz do nie PiStorm wewnątrz Amigi i tyle.

Co prawda nie używam tego z Amigą ale z ps3 i ps4. Zależy co używam to to się włącza.

A to nie wymaga wciśnięcia przycisku zmiany wejścia? Tak jest w treści oferty napisane. Jeśli nie, to to jest całkiem ciekawe rozwiązanie.

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2023 11:45:05 przez perinoid
1
[#4] Re: HDMI Switch - automatyczny

@Wankowicz, post #2

Ale w urządzeniu które podałeś, sygnał przełącza się ręcznie poprzez wciśniecie przycisku, tak ?
[#5] Re: HDMI Switch - automatyczny

@perinoid, post #3

Ile taka karta kosztuje ?
[#6] Re: HDMI Switch - automatyczny

@Maciek44, post #4

Dwojako. Automatycznie w zależności, które urządzenie daje sygnał lub za pomocą przycisku.
1
[#7] Re: HDMI Switch - automatyczny

@Maciek44, post #5

Ile taka karta kosztuje ?

https://amigawarp.eu/product/warpedvision-aga-scandoubler/
1
[#8] Re: HDMI Switch - automatyczny

@Wankowicz, post #6

Zadałem pytanie osobie sprzedającej ten switch, odpowiedziała że automatycznie nue działa. Może posiada ktoś aktywny switch?
[#9] Re: HDMI Switch - automatyczny

@Maciek44, post #8

Mam dwa takie z aliexpress i działają super. Możesz przełączać przyciskiem, pilotem lub przelacza sie jak pojawia sie sygnał.

Do tego nie trzeba zasilania jak sie nie używa pilota, ogólnie bardzo fajnie działa.


Ostatnia aktualizacja: 13.11.2023 16:51:19 przez lopezpb
[#10] Re: HDMI Switch - automatyczny

@lopezpb, post #9

Możesz mieć podobny, w takiej samej obudowie - ale nie taki. To notoryczna praktyka. Są np. takie scandoublery w metalowych pudełkach, SCART-HDMI. Są dwie wersje wyglądające absolutnie identycznie - jedna obsługuje pełen SCART, z RGB, Composite i S-Video (mam taki) a druga obsługuje wyłącznie Composite po scart. Trzeba czytać uważnie opisy bo się można władować na minę. Tu pewnie jest podobnie.
[#11] Re: HDMI Switch - automatyczny

@perinoid, post #10

To jest inny, niż na poczatku tego watku.
[#12] Re: HDMI Switch - automatyczny

@Maciek44, post #1

To chyba automatycznie tak nie zadziała. Mam podobne rozwiązanie w A500, PiStorm + RGB2HDMI.
Gdy jestem na Caffeine OS czyli obraz mam z Raspberry Pi jako RTG to i tak na wyjściu z RGB2HDMI na drugim monitorze mam biały ekran, czyli sygnał jest. Jak uruchomię grę czy aplikację nie używającą RTG to monitor podłączony do PiStorm nadal wyświetla blat systemu, nie przechodzi w tryb standby gdy na drugim monitorze mam obraz z gry czy aplikacji .
Wobec powyższego, sygnał jest obecny jednocześnie na obu wyjściach nie zależnie od tego, którego trybu w danym momencie używam.
Aby to zadziałało automatycznie tak jak chcesz to musi nastąpić fizyczny brak sygnału na danym wyjściu.
Coś mi się wydaje, że bez ręcznej zmiany źródła sygnału się nie obejdzie.
Używam obecnie takiego switcha link (czyli podobny to tego od majfrendów) sprawuje się bardzo dobrze, jeden klik pilotem i po sprawie.
1
[#13] Re: HDMI Switch - automatyczny

@Sounder, post #12

Obawiam się że jest dokładnie tak jak napisałeś, ciekawi mnie rozwiązanie zaproponowane przez perinoid, czy ktoś posiada może kartę scandoubler Warped Vision od CS Labs ?
[#14] Re: HDMI Switch - automatyczny

@Maciek44, post #13

Ja posiadam ale wersję dedykowaną dla Warpa. Nie mam wersji standalone, której byś musiał użyć pod PiStorma.
1
[#15] Re: HDMI Switch - automatyczny

@Sounder, post #12

potwierdzam, ja taki switch zamontowałem wewnątrz Amigi, i mały mikrostyk wyprowadziłem poza obudowę (także łatwo trafić w niego nawet po ciemku).
[#16] Re: HDMI Switch - automatyczny

@Maciek44, post #8

Mam taki sam switch jak lopezpb. On działa w taki sposób, że po pojawieniu się sygnału na jednym z wejść, automatycznie przełącza się na to wejście. Gdy pojawi się sygnał na kolejnym, przełącza się znów automatycznie. Niezależnie od tego, czy na poprzednim nadal jest sygnał, czy już nie. Gdy sygnał z aktywnego wejścia zniknie, automatycznie przełączy się na inne, na którym jest sygnał (nie wyczaiłem które wybierze, jeżeli ma więcej niż jedno do wyboru). Oprócz tego przyciskiem można się przełączać pomiędzy wejściami z sygnałem. No i jest jeszcze pilot, ale go nie używam, bo wymaga dodatkowego zasilania.
[#17] Re: HDMI Switch - automatyczny

@Krashan, post #16

Dokładnie działa jak opisałeś, ja kupiłem bo chyba nawet ty go polecałeś w jakimiś wątku i jestem zadowolony z jego działania.
[#18] Re: HDMI Switch - automatyczny

@Maciek44, post #1

Możesz tez użyc i skonfigurować jakiegoś sterego amplitunera kina domowego - moje indi mk3 łaczy sie z ampem ( Onkyo NR 609) wykrywa sygnal HDMI i po około 2 sekundach przełącza otrzymany sygnał z wykrytego urządzenia.
[#19] Re: HDMI Switch - automatyczny

@Sounder, post #12

Żeby mieć wyłączony ekran pod picasso RTG to w opcjach się powinno dać wyłączać aktywność ekranu RTG.
Po między działaniem AGA a RTG

ustawienia PVS w prefs w systemie
1
[#20] Re: HDMI Switch - automatyczny

@mwb113, post #19

Mógłbyś rozwinąć myśl?
Przeklikałem ustawienia PVS i nic nie udało mi się zmienić.
Szczerze mówiąc to nie wiem gdzie tej opcji w PVS szukać.
[#21] Re: HDMI Switch - automatyczny

@Sounder, post #20


Border Blanka - ta opcja z tego co pamiętam powinna wygaszać kartę jak przechodzisz na Aga
1
[#22] Re: HDMI Switch - automatyczny

@mwb113, post #21

Cześć, jaki system masz na amidze ?
[#23] Re: HDMI Switch - automatyczny

@Maciek44, post #22

3.2..2
[#24] Re: HDMI Switch - automatyczny

@mwb113, post #23

Jakoś inaczej wygląda
[#25] Re: HDMI Switch - automatyczny

@lopezpb, post #9

Niestety hdmi switch który poleciłęś nie przełącza sygnału automatycznie.
[#26] Re: HDMI Switch - automatyczny

@lopezpb, post #9

Tego to lutujesz do amigi do środka 1 kabel i ci śmiga automat bez pilota
+ program
[#27] Re: HDMI Switch - automatyczny

@Dorian3d, post #26

Nie kumam, możesz rozwinąć myśł. Mam ten przełącznik ale automatycznie nie działa. Mówiąc automatycznie mam na myśli A1200 z systemem caffeine sygnał wychodzi z pistorma, gdy uruchamiam gre sygnał wychodzi z indivision mk3, i teraz chciałbym by te dwa sygnały 1-z pistorma drugi z indivision przeskakiwały automatycznie.
[#28] Re: HDMI Switch - automatyczny

@Maciek44, post #27

Zdjęcia z innego forum
działa z PiStorm / Vampire V2
wszystko co mam wyjście hdmi





























1
[#29] Re: HDMI Switch - automatyczny

@Dorian3d, post #28

O coś konkretnego, dzięki :), trzeba to przestudiować. Czy możesz wkleić tu link z tego forum?
[#30] Re: HDMI Switch - automatyczny

@Maciek44, post #29

Tu jest wszystko opisane
link
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem