kategoria: Karty procesorowe
[#31] Re: Karta turbo Apollo 1240/40 - częściowo uszkodzona

@readwrite, post #15

Skoro, jak wynika z posta #15, takie uszkodzone karty są sprzedawalne, to dlaczego ma nie próbować loterii, albo reanimacji? Najwyżej potem sprzeda niewiele taniej, albo i wychodząc na "0".

Ileż można trząść się nad każdą złotówką czy stówką? I tak się je wtopi, prędzej czy później, nie tak to inaczej.
[#32] Re: Karta turbo Apollo 1240/40 - częściowo uszkodzona

@alt_, post #24

Witam.
Jens to buc.
Mój kolega miał z nim przepychankę bo J. się pomylił i wysłał (albo i nie) pod adres
w drugim kraju Polski - tak wynikało z numeru firmy kurierskiej.
Maile zlewał.
Kolega złożył reklamację w Paypal i opisał całą sytuację to ten dopiero wtedy się odezwał
z oburzeniem i zagroził wpisaniem mojego kolegi na swoją „czarną listę”.
Pozdrawiam.

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2023 13:12:07 przez ted
[#33] Re: Karta turbo Apollo 1240/40 - częściowo uszkodzona

@ted, post #32

O tym że Jens jest "trudny" to wiadomo już od dawna ;)
[#34] Re: Karta turbo Apollo 1240/40 - częściowo uszkodzona

@Daclaw, post #31

Taka odsprzedaż może być trudna. Oferty są przeglądane przez nieprzypadkowe osoby, które raczej będą pamiętać kartę. Jej ponowne wypłynięcie będzie sygnałem, że temat jest raczej grubszy. No chyba, że potrzyma przez rok, dwa. A może ktoś chce sobie ją zalać w żywicy? szeroki uśmiech
[#35] Re: Karta turbo Apollo 1240/40 - częściowo uszkodzona

@ted, post #32

Tylko trzeba sobie uświadomić, że pewnie nie był taki zawsze, problem jest taki ze handel z ludźmi to porażka często, ludzie nie czytają instrukcji itp. A potem od razu wylewają żale, po pewnym czasie nikt nie wytrzyma, Tadzik, sort że odpowiadam pod twoim postem, tak mi się kliknęło, i nie bronie Jensa, mówię tak ogólnie


A pozatym fajna karta. I co za problem mając to







Ostatnia aktualizacja: 24.11.2023 16:48:09 przez QUAD
5
[#36] Re: Karta turbo Apollo 1240/40 - częściowo uszkodzona

@readwrite, post #34

Witam.
Co do kart Apollo to w pierwszej kolejności bym wywalił podstawki pod układami Mach i wlutowałem je bezpośrednio do PCB.
Wiem co pisze, bo mam jasna Apollo, konkretnie A630 do A600 która jest bardzo kapryśna.
Jak będę miał trochę czasu to pewnie zrobię jej „upgrade”.
Pozdrawiam.
[#37] Re: Karta turbo Apollo 1240/40 - częściowo uszkodzona

@QUAD, post #35

Witam.
Fajna rewizja tego PCB. szeroki uśmiech
Pozdrawiam.
1
[#38] Re: Karta turbo Apollo 1240/40 - częściowo uszkodzona

@ted, post #37

Pewnie miało być "je**ć PIStorm" ale coś z nadrukiem nie poszło i jest jak jest.
1
[#39] Re: Karta turbo Apollo 1240/40 - częściowo uszkodzona

@snifferman, post #23

Nie ma, tak jak koledzy wyżej pisali trzeba mieć swoje "stare" MACHy.
Z tego co czytam to jednym sprzedał samo PCB, a innym nie. No cóż... jak to się mówi - nie będę się prosił
Wykonanie przekładki to jest dla niego kasa co w pełni rozumiem, niemniej ja mogę to sobie zrobić sam i zlecenie tego komuś to dla mnie żaden fun.
[#40] Re: Karta turbo Apollo 1240/40 - częściowo uszkodzona

@Kilos, post #39

Niebawem zamówię płytki i wtedy się okaże czy nic nie zjebałem

Z ulepszeń to narazie dodałem tylko footprint na 29f010, żeby było płasko i żeby szło szersze simmy wkładać

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2023 15:10:46 przez QUAD
1
[#41] Re: Karta turbo Apollo 1240/40 - częściowo uszkodzona

@QUAD, post #40

Ekhm... znaczy się te rendery wyżej są z istniejącego projektu? Ktoś się nie bał i zrobił replikę?
Piszę się na PCB jakby co
[#42] Re: Karta turbo Apollo 1240/40 - częściowo uszkodzona

@Kilos, post #41

Narysowałem to już z pół roku temu, ale mam strach zamówić że nie zadziała

Ale jak w końcu zamówię i zadziała, to mam pomysły na kolejne modyfikacje





Ostatnia aktualizacja: 25.11.2023 15:36:00 przez QUAD
1
[#43] Re: Karta turbo Apollo 1240/40 - częściowo uszkodzona

@QUAD, post #42

Ta zadziała bo to dla ciebie jak by było dla mię to na pewno nie eh
[#44] Re: Karta turbo Apollo 1240/40 - częściowo uszkodzona

@QUAD, post #42

Eee no to szacunek. Z modyfikacji to fajna była by przetwornica step-down na płycie tylko obawiam się, że ciężko będzie wygospodarować miejsce.
[#45] Re: Karta turbo Apollo 1240/40 - częściowo uszkodzona

@Kilos, post #44

Jak się pomyśli to się upchnie, zresztą te 16543 są też w mniejszych obudowach, a o przetwornicy właśnie myślałem ok, racja
[#46] Re: Karta turbo Apollo 1240/40 - częściowo uszkodzona

@QUAD, post #45

No są w TSSOP56 np. 74LVTH16543 tylko z tą dostępnością to też jest słabizna, no i to już będzie zasilane 3.3V.
[#47] Re: Karta turbo Apollo 1240/40 - częściowo uszkodzona

@QUAD, post #42

Witam.
To nie Apollo a QuaDollo.
Pozdrawiam.
1
[#48] Re: Karta turbo Apollo 1240/40 - częściowo uszkodzona

@ted, post #47

No i karta wylicytowana za 900zł. Jeśli czyta to szczęśliwy nabywca do daj znać czy udało się odratować kartę
[#49] Re: Karta turbo Apollo 1240/40 - częściowo uszkodzona

@QUAD, post #42

Z modyfikacji to przydałoby się wywalić te SIMM-y i wrzucić od razu 64MB na PCB.
2
[#50] Re: Karta turbo Apollo 1240/40 - częściowo uszkodzona

@UJP, post #49

Takie tez bylo zalozenie, prawdopodobnie szlo by nawet sie pozbyc malego maha , narazie jestem za cienki na to, ale są wspaniali ludzie, którzy pomogą
1
[#51] Re: Karta turbo Apollo 1240/40 - częściowo uszkodzona

@QUAD, post #50

prawdopodobnie szlo by nawet sie pozbyc malego maha


Szło by się pozbyć też dużego. Wiem, że kilka lat temu ktoś w DE pracował nad logiką tej karty i skanował i zapisywał sygnały z układów. Mały został rozpracowany, ale prototyp z zamiennikiem dużego miał problemy. Ktoś chyba groził pozwem i temat ucichł. Później wyszedł TF i chyba nie było dalszego zainteresowania. Ostatnio szukałem info na ten temat i nic nie znalazłem. Albo ktoś z obawy przed problemami prawnymi usunoł posty, albo sobie to wszystko wymysliłem i uwierzylem
[#52] Re: Karta turbo Apollo 1240/40 - częściowo uszkodzona

@snifferman, post #51

Szło by się pozbyć też dużego.

W konsekwencji po wywaleniu MACHów, SIMMów itd. okazało by się, że to w ogóle niema już nic wspólnego z Apollo...
To ja bym jednak oczekiwał czegoś innego. Jest sporo sfatygowanych i całkowicie zrytych PCB tej karty ze sprawnymi układami i żal było by tego nie wykorzystać. Rozwój projektu spoko, ale też dostępność repliki z jakimiś niewielkimi modami ewentualnie.
[#53] Re: Karta turbo Apollo 1240/40 - częściowo uszkodzona

@Kilos, post #52

Akurat PCB da się sklonować. To nie jest jakiś wielki problem dzisiaj. Jest nawet soft wspomagający, który automatyzuje projektowanie PCB ze skanów i wykrywa przelotki. Ściąganie warstw manualnie bez lasera to mozolna praca, ale łagodnia szlifierka też się sprawdzi jeśli wiesz co robisz. Apollo akurat z tego co pamiętam ma 4 warstwy i jedna wewnętrzna jest od GND a druga chyba 5V i kilka ścieżek. PCB to najmniejszy problem.

Co do machów, to trochę źle się wyraziłem. Pozbyć się go znaczyło zastąpić. Miał powstać zamiennik. Takowy niby powstał, ale były jakieś tam problemy i wymagał dalszej pracy, bo karta nie miała 100% kompatybilności z org. Nigdzie teraz nie mogę tego znaleźć, ale wydaje mi się, że było na niemieckim forum. Z tego co pamiętam była fotka z kartą i do dużego macha do każdego wyprowadzenia był przylutowany przewód.

Idea była, aby zastąpić go czymś co jest produkowane teraz i można by zbudować repliki oraz naprawić stare karty. To nie było na rękę komuś o ile pamiętam z Niemiec Później nic o tym nie słyszałem, a dalej zaczęły pojawiać się nowe karty TF i TK.

Jest sporo sfatygowanych i całkowicie zrytych PCB tej karty ze sprawnymi układami i żal było by tego nie wykorzystać.

No ja akurat mam sprawne. Posiadasz zapewnie wiedzę, umiejętności i narzędzia, żeby odwzorować org PCB zdejmując i skanując warstwy. Pewnie tak jak ja nie masz na to czasu ani chęci
[#54] Re: Karta turbo Apollo 1240/40 - częściowo uszkodzona

@snifferman, post #53

No ja akurat mam sprawne. Posiadasz zapewnie wiedzę, umiejętności i narzędzia, żeby odwzorować org PCB zdejmując i skanując warstwy. Pewnie tak jak ja nie masz na to czasu ani chęci

Niestety posiadam tylko część wszystkiego o czym wspominasz, w pełni zgadza się tylko końcówka.
Ja mam ze dwie sprawne i jakieś truchła właśnie. Nie mam jakiegoś wielkiego ciśnienia na to, nie na tyle żeby się wdrażać na poważnie w kolejny temat. Powera i czasu też brakuje do tego.
[#55] Re: Karta turbo Apollo 1240/40 - częściowo uszkodzona

@Kilos, post #54

Powera i czasu też brakuje do tego.

No to może kiedyś. Ja nie mam wcale potrzeby, bo nie mam żadnej niesprawnej Nawet jak bym chciał, to nie mam PCB na poświęcenie, bo moje są sprawne. Obejrzałem teraz skany tej karty i wygląda na to, że nie ma tam "przelotek ukrytych" czy "wewnętrznych". Nie wiem jaki termin jest poprawny. Wszystkie wyglądają na przelotowe. To dodatkowo upraszcza wszystko. Na skanach widać także wewnętrzne warstwy, bo przebijają przez laminat. Oczywiście nie we wszystkich miejscach.

Odwołuję, to co powiedziałem wcześniej. Spagetti jest też obecne w wewnętrznych warstwach Kontrast ścieżki-laminat jest duży, więc auto zadziała dobrze przy rysowaniu ze skanu. 70% pracy to zdjęcie warstw i skany. PCB jest małe więc nie będzie zabawy w statywy i fotoboxy tylko tradycyjny skaner.

Nie widzę tutaj większego wyzwania i nie przewiduję większych problemów, ale tak z ostrożnością, żeby nie wyjść na ignoranta
[#56] Re: Karta turbo Apollo 1240/40 - częściowo uszkodzona

@snifferman, post #55

Karta ma 6 warstw, jest w 100% przerysowana, trochę się na szlifowałem, nie używałem jakiś narzędzi do automatycznego rysowania, nie wiedziałem nawet że coś takiego istnieje, mam nadzieję że się nigdzie nie pomyliłem, co do przelotek to jest ich sporo, ale wewnętrznych nie ma. Za niedlugo zamówię pcb I się zobaczy czy zadziała, jak tak to będzie z górki, jak nie to lila ok, racja
6
[#57] Re: Karta turbo Apollo 1240/40 - częściowo uszkodzona

@QUAD, post #56

Tytaniczna robota
Trzymamy kciuki za powodzenie OKOKOK
[#58] Re: Karta turbo Apollo 1240/40 - częściowo uszkodzona

@QUAD, post #56

nie używałem jakiś narzędzi do automatycznego rysowania,


Są, ale nie są idealne. Wszystko zależy od skanów i kontrastu.
Obejrzałem skany tej karty i to PCB z poplątanym makaronem wygląda trochę amatorsko.

mam nadzieję że się nigdzie nie pomyliłem,

Jak podłożyłeś sobie skan pod projekt, to jak rysowanie przez kalkę. Powinno być dobrze

trochę się na szlifowałem

Eee. Dobra szlifierka i idzie szybko. Dobrze sprawuje się taka z oscylacją okrężną bo nie szarpie. Chyba że robiłeś to ręcznie, to wtedy będzię męczarnia

Są firmy, co się tym zajmują i mają automatyzację całego procesu. Taką PCB to pewnie ogarną w 1 dzień

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2023 10:57:23 przez snifferman
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem