[#1] CNet CN40BC bez dongle
Kojarzycie może czy w karcie sieciowej CNet CN40BC można bezpośrednio wlutować linie RX+ RX- TX+ TX- na płycie głównej karty? Tak jak w przypadku 3com'a. Kabelek mi się uszczerbił i myślę jak wskrzesić tą sympatyczną sieciówkę. Kartą steruje układ DELTA LANF72768 0001

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2024 00:00:00 przez MarX
[#2] Re: CNet CN40BC bez dongle

@MarX, post #1

Musi tam być transformator separujący tak jak w 3COM'ie więc powinno się dać do niego wpiąć na tej samej zasadzie...
[#3] Re: CNet CN40BC bez dongle

@bfgmatik, post #2

OK, znalazłem datasheet, tylko że dla starszej wersji LANF72766. Czy ma ktoś może dojście do datasheetu układu LANF72768 ? Jeśli ktoś miałby pomysł gdzie dokładnie wlutować wyprowadzenia kabla ethernetowego to byłbym wdzięczny za pomoc

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2024 11:44:24 przez MarX
[#4] Re: CNet CN40BC bez dongle

@MarX, post #3

Spróbowałem znaleźć linie TX+/TX- oraz RX+/RX- wedle tej instrukcji. Wyglądało nawet obiecująco bo pod multimetrem miałem zwarcie na parach pinów 8-9 i 13-14. Postanowiłem podlutować tam kable i sprawdzać różne kombinacje, aby wybadać gdzie jest RX+ i RX-.



Łączyłem się za pomocą MiamiDX i sterownika cnet.device. Niestety każda z prób zakończyła się fiaskiem. Lampka na switchu do którego podłączony był kabel z końcówką RJ45 nie zaświeciła się ani razu. Karta jest sprawna bo zgłasza się pod PrepCard (pokazuje się jej nazwa). Cóż, chyba więcej nie zdołam nic wymyślić, może jakiś "magik" coś podpowie ???...
[#5] Re: CNet CN40BC bez dongle

@MarX, post #4

Na DuckDuckGo masz datashit jako pierwszy link
Wynika z niego że polaczenia są takie same .
Może karta sieciowa jest uszkodzona ?
Czy na pewno właściwe piny podłączasz we wtyku RJ ?
Żadne programowe fixy portu pcmcia nie są potrzebne ?
[#6] Re: CNet CN40BC bez dongle

@Norbert, post #5

Dzięki Norbert! Wszystko możliwe. I to, że karta jest uszkodzona i to, że końcówka RJ45 niedomaga (choć wygląda ok). Kupię jeszcze na próbę taką RJkę z zaciskami śrubowymi, żeby spokojnie kombinować. Mam jeszcze jedną wątpliwość. Dobrałem się do wnętrza tego feralnego dongle'a, a tam masa elektroniki:



Czy to nie jest tak, że ta elektronika "coś" jeszcze robi ? I takie podłączenie kabli na żywca wcale nie jest możliwe w przypadku tej karty ?
[#7] Re: CNet CN40BC bez dongle

@MarX, post #6

Wow! A jednak się udało! Okazało się, że wyprowadzenia TX+/TX-/RX+/RX- są dokładnie takie same jak w układzie EPE6133AG w karcie 3Com! A więc ku potomności, wygląda to tak:

Rozkład pinów dla układu DELTA LANF72768:

Pin 8 - TX-
Pin 9 - TX+
Pin 13 - RX-
Pin 14 - RX+


Po stronie kabla RJ45 oczywiście wygląda to tak:

Pin 1 - TX+
Pin 2 - TX-
Pin 3 - RX+
Pin 6 - RX-


Podłączyłem do A600 i pięknie łączy się z poziomu Miami, a muzyka z IMPa gra...



Ostatnia aktualizacja: 10.01.2024 20:55:20 przez MarX
[#8] Re: CNet CN40BC bez dongle

@MarX, post #7

ja bym jeszcze sprawdzil ten uklad po prawej stronie, bo czy to nie jakies zabezpieczenie, zebys sobie kablem karty pcmcia nie spalil
[#9] Re: CNet CN40BC bez dongle

@michal_zukowski, post #8

ja bym jeszcze sprawdzil ten uklad po prawej stronie, bo czy to nie jakies zabezpieczenie, zebys sobie kablem karty pcmcia nie spalil

Może ten układ dotyczy kabla koncentrycznego (bo w dongle'u było gniazdo dla niego) ?
[#10] Re: CNet CN40BC bez dongle

@MarX, post #9

W poście 6 było zdjęcie karty.
Teraz go nie widzę.
Czy tylko ja ?

ps.
Czyżby link "umarł" ? https://i.imgur.com/2JclC2w.jpg
[#11] Re: CNet CN40BC bez dongle

@Norbert, post #10

Link jest ok :)
[#12] Re: CNet CN40BC bez dongle

@MarX, post #11

I już wszystko jasne.
Używając VPN, widać wszystkie obrazki
Bez VPN , dostawca internetu blokuje imgur, jako niebezpiecznej strony wyłudzającej dane
Jeszcze wczoraj działało

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2024 02:03:44 przez Norbert
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem