[#1] Elementy SMD Amiga 600
Mam pytanko, być może ktoś będzie w stanie mi trochę pomóc przy znalezieniu sklepu lub dostawcy który oferuje tego typu elementy w sprzedaż, chodzi mi o elementy w tego samego typu obudowie.
[#2] Re: Elementy SMD Amiga 600

@rootspk, post #1

Większość rezystorów, kondensatorów itp. znajdziesz bez większego problemu o dobrej jakości np. w TME.pl, MOUSER.com (w obu kupowałem), tych sklepów jest znacznie więcej - wymieniłem przykładowe. Tylko trzeba albo podpytać i może ktoś poda konkretne elementy zamienne (np. zgodne napięcie znamionowe i rozmiar elementu itd.) - na pewno ktoś posiada gotowe listy elementów, które jak np. kondensatory wymagają wymiany wraz ze zgodnymi parametrami, oba sklepy, które wymieniłem mają takie możliwości przez udostępnianie listy elementów itp. Niestety raz na jakiś czas coś wymieniam i nie robię tego na tyle często, żeby Ci podać konkretne listy, które możesz wykorzystać i zamówić dla siebie. Na ppa.pl jest parę osób co na pewno pomogą w tej sprawie. Ułatwiło by sprawę, gdybyś był w stanie podać o co konkretnie chodzi w sensie elementów jakich potrzebujesz.

Co do np. zestawu kondensatorów jakie zakupiłem w mouser.com (do A600/A1200) byłbym w stanie podać listę wg. której kupowałem. ale z braku czasu czekają w pudełku na wlutowanie i nie mogę Ci jednoznacznie potwierdzić czy na 100% były by ok (jak pisałem wyżej), wynika to też z tego, że zamówienie realizowałem podczas trwającej jeszcze pandemii i nie wszystko co mi spece z ppa zaproponowali było dostępne więc musiałem sam dobrać niektóre elementy (głównie chodzi o stosunek rozmiaru do napięcia itd.).

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2024 23:00:25 przez Adinfo
[#3] Re: Elementy SMD Amiga 600

@Adinfo, post #2

Dzięki za info, co do parametrów są mi one w większości znane, większość tych elementów jest w tym samym typie obudowy , nie znam tylko ich wielkości bo tak jak piszesz nie wiemy wtedy na jakie napięcie czy moc mają być wyliczone ale zakładam że więcej niż na 24V z górką nie są, muszę je pomierzyć fizycznie - gdzieś mam mikromierz, co do kondów to mam bogate ich zaplecze to nie problem, większy problem to SMD w tym samym typie obudowy.
[#4] Re: Elementy SMD Amiga 600

@Adinfo, post #2

Znalazłem schematy , to obudowa 1206 praktycznie na wszystkich elementach SMD , oglądałem podane strony ale trzeba gdzieś indziej poszukać, bo ilości jakie min trzeba zamówić to są dla firm przetwarzających je w dużych ilościach.
[#5] Re: Elementy SMD Amiga 600

@rootspk, post #4

Co do tych najczęściej spotykanych kondensatorów SMD to brałem "klasery" = segregatory z różnymi wartościami zależnie od typu 1000, 2000, 4000 sztuk - w takich zestawach jest po kilkadziesiąt sztuk danej wartości. Rezystory podobnie. np. 1206 C, 1206 R, 0805 C, 0805 R, 0603 C, 0603 R. Oprócz tego dobrałem sporo kondensatorów o wyższych wartościach SMD osobno. Te elementy na Aliexpress. Ale już większe kondensatory elektrolityczne, polimerowe, tantalowe kupiłem w Mouser.

C1206 https://pl.aliexpress.com/item/33052890510.html (ceramiczne)
R1206 https://pl.aliexpress.com/item/32686949500.html

i osobno ceramiczne C1206 o większych wartościach niż w tych klaserach np. (470nF, 1uF, 2.2uF, 4.7uF, 10uF, 22uF, 47uF) https://pl.aliexpress.com/item/4001289480699.html

Dodatkowo kupiłem puste klasery i wkładki do nich (dwa rodzaje) zależnie od rozmiaru elementu dzięki temu to co kupowałem osobno w różnych miejscach mogłem fajnie zorganizować.
1
[#6] Re: Elementy SMD Amiga 600

@Adinfo, post #5

O takie klasery fajna rzecz i się przyda.
W nocy zamówiłem już trochę tego w PL więc dojedzie do końca tygodnia, wtedy powymieniam co jest ubite i przy okazji wymienię wzmacniacz LF347 jeśli dojedzie :).
Ale z ale też zamówię bo się to porostu przyda. TNX.OK
[#7] Re: Elementy SMD Amiga 600

@rootspk, post #6

Co prawda mam schematy do nich ale kiedyś widziałem na jakiejś stronie fajnie przygotowane schematy online wraz z całą strukturą płyty głównej , można było w nich zajrzeć np na jakiegoś konda i tam pokazywał się cały tor połączenia i jak na złość nie mogę tego znaleźć :( Może coś wam świta ?
[#8] Re: Elementy SMD Amiga 600

@rootspk, post #7

2
[#9] Re: Elementy SMD Amiga 600

@alt_, post #8

O tak tak tak, to jest to Podziękował.
[#10] Re: Elementy SMD Amiga 600

@Adinfo, post #5

SMD to brałem "klasery" = segregatory z różnymi wartościami

C1206 https://pl.aliexpress.com/item/33052890510.html (ceramiczne)


Klaser za stówkę, elementy za 14 zł, nie wiem, czy się opłaca ;)
[#11] Re: Elementy SMD Amiga 600

@Drakon, post #10

Wiesz tych elementów trochę jest, zakupiłem na allegro już kilka pakietów ale muszę jeszcze dokupić, elementy i tak mi się przydadzą ponieważ do innych rzeczy będą potrzebne, poza tym ja nie należę do tych co by chcieli zapłacić jak najmniej .... albo wcale, liczę się z tym że życie kosztuje a przyjemności tym bardziej OK
[#12] Re: Elementy SMD Amiga 600

@rootspk, post #11

W Mouserze możesz praktycznie wszystko zamawiać od ilości 1 szt. Oczywiście cena jednostkowo jest wyższa, ale nie masz potem problemu z pudłem niepotrzebnych elementów. Poza tym Mouser ma większą ofertę elementów niż TME. Przy zamawianiu u nich nie opłaca się brać towaru za mniej niż 200 zł netto, bo wysyłka z USA kosztuje 80 zł. Od 200 zł netto jest za darmo, zaś sama paczka idzie zazwyczaj 3 dni (zamawiam Fedeksem).
[#13] Re: Elementy SMD Amiga 600

@wali7, post #12

Dobrze wiedzieć.
[#14] Re: Elementy SMD Amiga 600

@alt_, post #8

Tak może nie w tym temacie ale może jest coś podobnego na necie z serwisówkami konsol i padów, no podobę explorera ? bo przyznam że ten projekt jest genialny.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem