[#1] Adapter CF2IDE Buforowany Archi-Tech
Kupiłem ostatnio ten kontroler ale mam z nim problem , może ktoś z was zna rozwiązanie bądź testował.
Gdy ustawiam go w trybie master cf'ka jest widoczna i mogę ją ustawić i sformatować ale niestety dysk ide podpięty pod port nie jest widoczny - wzorowanie niczego nie wnosi, sytuacjia taka sama.
Jeśli go ustawię jako salve to mogę go ustawić w hdtoolboxie ale nie mogę sformatować (taki dysk w ogóle się nie pojawia) a dysk ide jest widoczny i na nim spokojnie mogę odpalić system
[#2] Re: Adapter CF2IDE Buforowany Archi-Tech

@rootspk, post #1

Zmień kartę CF. Niestety niektóre mimo ustawienia Master/Slave i tak nie chcą działać w tandemie z drugim urządzeniem.
[#3] Re: Adapter CF2IDE Buforowany Archi-Tech

@rootspk, post #1

Jeżeli pojawiają się 2 urządzenia w hdtb, to dobry znak. Jak ustawisz urządzenie slave, to zobacz czy urządzenie master się uaktualniło. U mnie było tak, że utworzyłem salve, następnie zapisałem zmiany na nim oraz na masterze. Po resecie pojawiły mi się wszystkie dyski. Robiłem testy z 2 kartami CF, przy czym nie we wszystkich konfiguracjach wszystkie chciały działać.

Ostatecznie wrzuciłem adapter do szuflady i zainstalowałem kartę SD szeroki uśmiech
[#4] Re: Adapter CF2IDE Buforowany Archi-Tech

@witekkk, post #3

Generalnie 2 urządzenia się pojawiają ale tylko jeśli cf jest jako salve i można w hdtoolboxie zapisać jej konfig i utworzyć partycję, po zapisie zmiana niejako się dokonuje ale... nie pojawia się żaden dysk do sformatowania, jak i również partycja nie istnieje. Sprawdzę jeszcze z inną CF'ką
[#5] Re: Adapter CF2IDE Buforowany Archi-Tech

@rootspk, post #4

Spróbuj jeszcze programem HdInstTools. Nie wiem czy SCSI.device nie ma też na to wpływu.
[#6] Re: Adapter CF2IDE Buforowany Archi-Tech

@rootspk, post #4

To może być kwestia samej CF - są kapryśne. Mam jedną co działa, druga wcale, a trzecia daje się nawet podzielić na partycje ale potem po resecie i tak nie ma co sformatować. Podobnie jak u Ciebie.

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2024 16:14:51 przez Rafał A-3000
[#7] Re: Adapter CF2IDE Buforowany Archi-Tech

@rootspk, post #4

Jest taki program SCSIquary na Aminecie..
Uruchom go jak już załaduje się system z HDD.
Musisz podać odpowiednie parametry, przykład jest w dokumentacji.
Program ten ponownie skanuje urządzenie na porcie IDE.
Napisz o efektach.
Jest jeszcze device o nazwie eide.device, które może naprawić twój przypadek, a dodatkowo doda troche prędkości transferu
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem