[#1] Problem z PciInfo
W czym może być problem, że mimo braku błędu w SnoopDos i skopiowanej biblioteki w libs: (różne wersje) wpisanie polecenia zwraca I can't open pci.library.
Mapowałem nawet Rom 3.1, bo przypuszczałem tu problem z Rom 3.2 ale jest to samo. Potrzebuję określić unit karty sieciowej PCI RTL3139 do Amitcp. Strzelanie 0-4 nic nie dało: device or unit failed, network unreachable.

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2024 19:28:45 przez Rafał A-3000
[#2] Re: Problem z PciInfo

@Rafał A-3000, post #1

Wyciągnij tą kartę PCI z slotów i sprawdź, czy bez niej pciinfo działa.
[#3] Re: Problem z PciInfo

@BULI, post #2

Jest zaznaczona w bibliotece że jest wykonywana.
[#4] Re: Problem z PciInfo

@mwb113, post #3

Jest zaznaczona w bibliotece że jest wykonywana

Eee.. się zgubiłem- jakbyś mógł jaśniej dla zmęczonego dniem amigiwca
[#5] Re: Problem z PciInfo

@Rafał A-3000, post #1

Jak masz ustawione zworki na Mediatorze ?
[#6] Re: Problem z PciInfo

@Rafał A-3000, post #1

ostatnio duzo z tym walcze, mam mase problemow, ale tego komunikatu nigdy nie widzialem. widzialem komunikat o braku mediatora i braku kart, ale tego co Ty mowisz to nie.

czy w BOOT MENU masz mediatora wypisanego jako WORKING?

uzywam biblioteki ze strony elboxu http://www.elbox.com/download/pci13.15/pci.library (nie trzeba ustawiac zadnych atrybutow pliku)

pciinfo dziala nawet bez systemu, wiec mozesz bez startupu odpalic amige i sprobowac wklepac pciinfo
[#7] Re: Problem z PciInfo

@juen, post #6

Z tego co mi się wiem, to Rafał nie ma Mediatora, tylko Daughterbord PCI z AA3000+, czyli klon Prometheusa.
[#8] Re: Problem z PciInfo

@wali7, post #7

Z tego co mi się wiem, to Rafał nie ma Mediatora, tylko Daughterbord PCI z AA3000+, czyli klon Prometheusa.

Jeśli tak, to Panie Rafale, proszę precyzyjniej opisywać środowisko w którym zaistniał problem.
Ja patrząc na stopkę i polecenie PCIINFO, przyjąłem, że wszystko działa pod Mediatorem, np Spider II ze stopki, a problem zaistniał po dołożeniu sieciówki.. ech..

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2024 10:04:31 przez BULI
[#9] Re: Problem z PciInfo

@wali7, post #7

Masz rację, że to przypadek AA3000+ ale był czas że mi to działało. Miałem nawet przez tą kartę Internet. Teraz nie mogę tego ustawić. Z Radeonem też mam problem. :(

@Buli: Masz rację. Mogłem to pełniej opisać.

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2024 10:07:02 przez Rafał A-3000
[#10] Re: Problem z PciInfo

@Rafał A-3000, post #9

ja jak czarow nie odprawie to z radeonem mam problem, musi siedziec idealnie w slocie.. s3virge dziala zawsze, a moj radek robi problemy
[#11] Re: Problem z PciInfo

@juen, post #10

Też u mnie radon tak ma że musi być idealnie wciśnięty, z innymi kartami nie mam problemu. Jak by PCB Radeona było np. Chudsze i nie łączyło
1
[#12] Re: Problem z PciInfo

@juen, post #10

Nie wiem co to za cud był, że mi kiedyś śmigała łącznie z CV64. Przełączalo się je tylko programowo. Od tamtej pory nie wstaje nawet sama.
Wróci druga A3000 to zobaczę jak tak będzie działać Pciinfo z mediatorem i bez. Dałbym głowę, że wcześniej na Prometeuszu też mi śmigało. Chyba, że wrzucę do tej konfiguracji dysk z tamtej.
[#13] Re: Problem z PciInfo

@Rafał A-3000, post #9

A to nie chodzi na openpci.library ?
[#14] Re: Problem z PciInfo

@Norbert, post #13

Błąd Shell wymienia tylko pci.library.
[#15] Re: Problem z PciInfo

@Rafał A-3000, post #14

To moze byc tak, ze program otwiera jako pierwsza biblioteke pci.library. A twoj sprzet wymaga openpci.library, ktora jest otwierana jako nastepna z kolei. Wywal po prostu pci.library z systemu czyli pewnie z libs:, zostaw openpci.library. Zrob twardy reset Amigi i sprobuj wtedy.
[#16] Re: Problem z PciInfo

@Rafał A-3000, post #14

A to nie jest tak że program pciinfo wymaga PCI.library , a Twój sprzęt działa na openpci.library.
Użyj innego programu do sprawdzenia " co siedzi" w PCI .
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem