[#1] P96 i emulatory Maca
Bardzo prosze starych Apple-wyjadaczy o informacje na temat: "jakich sterownikow graficznych uzywac w ShapeShifterze i Fusion w przypadku korzystania z systemu p96"? Chodzi mi oczywiscie o najszybsze i najlepsze oraz o namiary (Aminet?) na te cudenka. Z gory dziekuje! :)

[#2] Re: P96 i emulatory Maca

@Baron Althaar, post #1

Z ShapeShifter nie testowałem żadnych zewn. sterowników przy P96 więc nie mogę nic dodatkowego powiedzieć (napisać).
Jeśli chodzi o Fusion to używam p96Refresh gdy chce korzystać z programów gdzie potrzebna jest paleta 16 lub 24 bit.
Natomiast gdy chcę mieć jeszcze szybciej, ale jedynie 8 bit to wybieram p96DirectXL.

[#3] Re: P96 i emulatory Maca

@Baron Althaar, post #1

No wlasnie problem jest taki, ze moj Fusion (3.2) odmawia wspolpracy ze standardowymi sterownikami (tzn. wiesza sie). Nie bylo problemu gdy mialem CV64/3D, ale po przesiadce na zestawik Mediator+VooDoo5 cos sie zwalilo i nie wiem jak to ominac...

[#4] Re: P96 i emulatory Maca

@Baron Althaar, post #3

A próbowałeś z Fusionem 3.3 ?

[#5] Re: P96 i emulatory Maca

@Baron Althaar, post #1

Mam juz Fusiona 3.3 i grafika dziala, ALE... cala impreza dziala wolniej niz na ZorroII+CV64/3D (raport SystemInfo). Czy ktos moglby pomoc mi skonfigurowac Fusiona, zeby wyciskal z Ami jak najwiecej? A moze winne sa sterowniki graficzne do p96?

I sprawa druga: dlaczego dzwiek przez AHI (mam karte SB 128) na emulowanym Jablku brzmi tak tragicznie? Jak mozna temu zaradzic?

[#6] Re: P96 i emulatory Maca

@Baron Althaar, post #5

Spoboj zmienic parametr MMU na "no" w Env dla Mediatora.
Jesli mialem ustawiony na "yes" to sie u mnie wogule nie uruchamial.
Sprawdz tez czy przydzielana pamiec dla emulatora ma status "normal".
[#7] Re: P96 i emulatory Maca

@Fibr, post #6

Nie uruchamial sie poniewaz Fusion 3.2 (i wczesniejsze wersje) posiada blad, ktory zostal odkryty dopiero przez sterowniki do Mediatora.
Autorzy Fusiona usuneli ten blad i tylko to usprawnienie w stosunku do poprzednich wersji zawiera Fusion 3.3.
Nie polecam ustawienia sterownikow Mediatora na MMU=No (chyba, ze ktos uzywa karty z PPC, wtedy chyba musi z tego co wiem) - przy MMU=No nie ma dobrego buforowania okien i odswiezanie ich zawartosci oraz operacje wysuwania okien do przodu lub do tylu moze byc znacznie wolniejsze (latwo zauwazyc np. przy okienkach MUI).
MMU=Yes jest lepsze, bo ma buforowanie okien i ich odswiezanie nie zwalnia.

[#8] Re: P96 i emulatory Maca

@Baron Althaar, post #1

grxmrx: napisales, ze najszybciej w 8 bitach dziala Ci driver p96DirectXL. Otoz, u mnie dziala JEDYNIE p96Refresh. Jakiej wersji tych sterownikow uzywasz?

W ogole to ostatnio przysiadlem nad tym Jablkiem, bo chcialem sobie pograc w CivilizationII :) Jestem w stalym kontakcie z Josephem Fentonem, ale on tez za bardzo pomoc mi nie moze :(
MMU w Mediatorze mam wlaczone, pamiec w emulatorze (45 MB) jest "ustawiona" w tryb NORMAL. Juz nawet o ten obraz nie jestem zly, bo w koncu dziala, ale prosze o pomoc w sprawie tego dzwieku. Gdy emulatory (zarowno Fusion jak i ShapeShifter) chodzily pod Paula wszystko wydawalo sie super, ale po przesiadce na AHI dzwiek brzmi koszmarnie.

[#9] Re: P96 i emulatory Maca

@Baron Althaar, post #8

Picasso96 DirectXL Driver 3.2
Picasso96 Refresh Driver 3.2

[#10] Re: P96 i emulatory Maca

@Baron Althaar, post #1

U mnie najlepiej z SS dziaîa sterownik z pakietu P96,
a Z Fusionem uűywam P98Refresh. Jeűeli chodzi o dzwiëk
to mam to samo. Uűywam Pauli po Maciem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem