[#1] Amiga&Mac
Mam do przegrania pare rzeczy na Maca. Znajdujâ sië one na partycji amigowej
jak je wgraę na partycjië Macintosch zrobionâ pod Fusionem.
[#2] Re: Amiga&Mac

@Pawel, post #1

W Fusionie wybierz partycje i uzyj opcji "Create DOSDriver". Nastepnie zamontuj taka partycje przy uzyciu wygenerowanej mountlisty. Musisz miec tez crossmacfilesystem w L: by partycja byla widziana prawidlowo przez AmigaOS.

BTW Uzywaj charsetu ISO2 lub pisz na razie bez polskich znakow na forum (w postach, ktore wyslales widac krzaki zamiast polskich liter).

[#3] Re: Amiga&Mac

@grxmrx, post #2

Nie mam crossmacfilesystem na dysku moűe ktoô podesîaę
[#4] Re: Amiga&Mac

@Ja, post #3

To sprobuj to przegrac pod ShapeShifterem. W katalogu z ShapeShifterem znajduje sie katalog MacHandler. Plik MAC wraz z ikonka wrzuc do Storage/DosDrivers, Mac-Handler do L: i MacControl do C:. Po resecie i uruchomieniu SS wpisz z shella mount mac:

[#5] Re: Amiga&Mac

@Andrzej Drozd, post #4

To działa tylko małe ale nie mogłem zamontować mac: bo miałem go podobno zamontowanego a i tak nie było widać partycji macowej dopiero dał mu radę Mount mac1: (postępować podobnie jak przy mount mac:) Mac1: też był do przegrania z katalogu shapiego do storage. Jeszcze nie doszedłem jak używać długich nazw spod AmigaOSa przy obsłudze partycji macowej
[#6] Re: Amiga&Mac

@Tomek2, post #5

Jezeli pokazal ci ze Mac: jest zamontowany to musisz miec ta ikonke w Devs:Dosdrivers. Nie powinno jej tam byc. Musi byc tylko w Storage/DosDrivers. Mac: montuje sie tylko po uruchomieniu ShapeShiftera. Jezeli chodzi o dlugie nazwy to zmien je najnowszym DirectoryOpusem (link do tego programu znajdziesz w Teleporcie).

[#7] Re: Amiga&Mac

@Andrzej Drozd, post #6

Dzieki moj blad.
[#8] Re: Amiga&Mac

@Andrzej Drozd, post #6

Jeszcze raz ja. A czego mam szukac do tego opusa (chodzi o dlugie nazwy)bo englisz u mienia nie bardzo. Mam zainstalowanego Magellana 5.82
[#9] Re: Amiga&Mac

@Tomek2, post #8

Jesli chodzi o Magellana II to w ustawieniach srodowiska patrz zakladka "Katalogi".
BTW Jest polska lokalizacja do Directory Opusa Magellana II v5.82. Mozna ja pobrac np. ze strony http://www.tranceletters.w.pl

[#10] Re: Amiga&Mac

@Andrzej Drozd, post #6

Ups cos znowu z makiem zrobilem bo partycja z systemem macowym jest only redable i nie moge nic na niej zapisac choc mam na niej jeszcze 800MB wolnego. Co zrobię jak cos probuje zapisac lub zainstalowac wyskakuje napis blad -127. A tak poza tym to w devsach nie mam wrzuconego mac i nadal jest urzadzenie zamontowane i po zamontowaniu mac1: widac tylko pseudo partycje a partycji macowej nie moge zainicjowac9oczywiscie spod Ami)
[#11] Re: Amiga&Mac

@Tomek2, post #10

Witam

Musisz w tooltypes ikony MAC zmienic parametr STARTUP.
Tutaj podawane jest ktora partycja ma byc zamontowana pod Amiga

Czy plikopartycja jest widziana i mozna do nie zapisywac pod Amiga?
Jesli tak to nagraj do takiej plikopartycji pliki ktore chcesz zainstalowac na Macu.
Reszte juz wykonaj pod emulatorem przegrywajac z plikopartycji na partycje macowa
[#12] Re: Amiga&Mac

@Norbert, post #11

Wlasnie chodzi o to, ze pod amiga moge zapisywac na pseudopartycji a potem nie moge z plikopartycji przegrac na partycje maca jakis blad -127
[#13] Re: Amiga&Mac

@Tomek2, post #8

Mialem na mysli DirectoryOpus4 (filemanager).
[#14] Re: Amiga&Mac

@Tomek2, post #12

Aby korzystac z partycji Maca musi koniecznie byc uruchomiony Shape Shifter.
[#15] Re: Amiga&Mac

@Andrzej Drozd, post #14

Jest uruchomiony a w tooltypach MAC: mam wpisane: activate=1 i startup=1. I nadal na partycji nie mogë nic zapisac. Mogîem zapisywaę na niej pod makiem oczywiôcie dopoki nic nie przerzucilem z ami. Potem cos sie zblokowalo i d..a
[#16] Re: Amiga&Mac

@Tomek2, post #15

Jakiej wersji uzywasz MacOSa? Jezeli 8, to konieczny jest Shape Shifter 3.11 (na 3.10 rozne cyrki sie dzieja) oraz zaptaszkowany Mac 8 mode.
[#17] Re: Amiga&Mac

@Andrzej Drozd, post #16


Jak nie "zaptaszkuje" to mu sie MacOS 8.0 nie uruchomi.

Moze masz uszkodzona partycje ?
Sprobuj naprawic ja pod emulowanym Macintoshem.
[#18] Re: Amiga&Mac

@Norbert, post #17

A czym sie sprawdza partycje pod makiem?
[#19] Re: Amiga&Mac

@Andrzej Drozd, post #13

Musisz mieć jedną z moich wersji (młodszą niż jakieś 2 lata, bo mniej więcej wtedy dorobiłem obsługę długich nazw).

[#20] Re: Amiga&Mac

@Tomek2, post #18

W systemie powinny byc odpowiednie narzedzia. Jezeli nie masz to wysylam na priv. Stworzylem plikopartycje ktora musisz odpalic na macu (sa tam narzedzia ktorych uzywam). Leci na priv.
[#21] Re: Amiga&Mac

@Andrzej Drozd, post #4

Jest jeszcze jedna metoda,
tylko trzeba mieć moűliwoôć wyjarania pîytki CD.

Wystarczy to podpiąć pod Maćkiem i przerypać
[#22] Re: Amiga&Mac

@grxmrx, post #2

Byłbyś uprzejmy napisac gdzie znajdę crossmacfilesystem? Nie idzie tego nigdzie znaleźć.
[#23] Re: Amiga&Mac

@Orintroper, post #22

Wybacz, ale po 18 latach mogę tego nie pamiętać
[#24] Re: Amiga&Mac

@Orintroper, post #22

Uprzejmie napiszę.
Czy na Aminecie szukałeś? O wujku Google nie wspomnę.
CrossMac... to komercyjny pakiet.
CrossDos... znajdziesz na dyskietce Extras
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem