[#1] Emulacja ATARI XL/XE
Witam :)

Czy istniejâ emulatory ATARI , na których posiadajâc sprzët:
A1200 040/40 + AGA , moűna coô normalnie uruchomic ?
Chodzi mi o konkretne emulatory , i gdzie mogë je zdobyc .

POZDRAWIAM :D 8)

[#2] Re: Emulacja ATARI XL/XE

@taahir, post #1

Nie ma. Nawet te na PPC nie sa doskonale, natomiast na 68k to tragedia. Sa co prawda 2 emulatory jeden to Atari800 drugi to ACE ale nie warto sie nimi zajmowac. http://www.serious-dial.atari.pl/emulatory/start.html
Na tej stronie jest co nieco napisane na temat emulacji Atari na Amidze

[#3] Re: Emulacja ATARI XL/XE

@Mufa, post #2

Dzieki !
Wkoncu po tak dlugim czasie ktos sie odezwal ! :D

Pozdrawiam

[#4] Re: Emulacja ATARI XL/XE

@Mufa, post #2

Na PPC wcale nie jest tak zle. Atari800WOS to przeciez amigowy port bardzo znanego, cenionego emulatora Atari XL/XE z innych platform. Przeciez na tym samym "engine" jest oparty najpopularniejszy emulator Atari na Windzie. Owszem - predkosci troche brakuje ale jak sie wylaczy dzwiek to nawet na moim BlizzardPPC 603/160 + 060/50 +BVision wszystko chodzi bardzo przyzwoicie. Mysle, ze na CyberStormPPC 604 mozna sobie spokojnie dzwiek wlaczyc. Za miesiac chyba bede mogl powiedziec jak to chodzi na Pegasosie z G4/1000:).

Acha - jakosc emulacji jest naprawde bardzo dobra. Chodzi dokladnie wszystko to co na piecowym odpowiedniku.

Oczywiscie nie widze szans na sensowna zabawe w male Atari na 68k...
[#5] Re: Emulacja ATARI XL/XE

@MDW, post #4

No to chyba mowimy o 2 roznych emulatorach. Na moje oko na Atari800WOS, chodzi jakies 20% moze 30% softu. To i tak wiecej niz w starszej wersji gdzie dzialala tylko jedna wirtualna dyskietka dolaczona do emulatora.
Co do predkosci to nie narzekam jak juz cos sie uruchomi to dziala calkiem znosnie nawet z dzwiekiem, byc moze wynika to z tego ze moj blizzard jest taktowany o 106Mhz wyzej od Twojego.
Jesli chodzi o wersje na PC do zgadzam sie ze jest OK. Jak jeszcze mialem grzyba to Atari800WIN byl jednym z najczesciej odpalanych przeze mnie programow.
Wszystko to co tu napisalem dotyczy najnowszej znanej mi wersji na Amige ktora znajduje sie na tej stronce http://www.amigaclub.nl/downloads.php
Czy ty na pewno tez uzywasz tej wersji, czy tez jest jakas nowsza o ktorej nie wiem ?

[#6] Re: Emulacja ATARI XL/XE

@Mufa, post #5

Na właśnie tej wersji Atari800 (czyli 1.2.4) chodzą praktycznie wszystkie programy, łącznie z demem Numen grupy Taquart z Lata Ludzików 2k2... Śmiga u mnie jak burza na 603e 233MHz ^_^...
[#7] Re: Emulacja ATARI XL/XE

@taahir, post #1

tak program Atari800 - z powodzeniem używałem swojego czasu wersji 68k, a teraz wersji na ppc wos :) polecam !
[#8] Re: Emulacja ATARI XL/XE

@taahir, post #1

tak program Atari800 - z powodzeniem używałem swojego czasu wersji 68k, a teraz wersji na ppc wos :) polecam ! nie ma to jak pograc sobie w "montezuma revenge" czy poogladać scenowe dema na atari...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem