[#1] polonizacja MacOS 8
Mam zainstalowany system MacOS 8 w wersji amerykanskiej. Wie ktos moze skad dociagnac tzw. "polonizacje"? (chodzi mi nawet nie o polskie komunikaty i takie tam, ale o rozklad klawiatury) Wiem, wiem, strona strona apple - tylko ze tam akurat ten link nie dziala od trzech miesiecy, bo jest "w przebudowie" - poza tym nie wiem, czy jest sens czekac az ja skoncza, bo osemka i tak chyba sie juz nie interesuja.

[#2] Re: polonizacja MacOS 8

@recedent, post #1

Troche nie na temat, ale podaje to jako ciekawostke odnosnie polskiej lokalizacji. Ostatnio mam "przyjemnosc" pracowac sobie na Macach pod systemem MacOSX. Ten system chyba ma jedna z najgorszych mozliwosci lokalizacji jaka widzialem pod jakimkolwiek systemem operacyjnym. Sam MacOS jest niby spolszczony - w wielu miejsach sa oryginalne angielskie teksty. W programach zadkoscia jest wersja polska, a zazwyczaj - czesciowa lokalizacja. Pakiet MS Office - tu jest najgorzej. W Wordzie da sie pisac polskie litery z ogonkami, ale program bardzo lubi czesto przelaczac sobie mape klawiatury na angielska, co moze czasem nie zle wq.... czlowieka, gdy nie patrzy na monitor, a na np. text, ktory przepisuje. Natomiast w Exelu, pomimo odpowiednich ustawien na jezyk polski, nie udalo mi sie otrzymac polskich liter.
Wlasnie w takich momentach docenia sie AmigaOS, od ktorego inne systemy nadal moga sie wiele naczyc.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem