[#1] Czaty na emulowanym Maku
Jak przyspieszyć czaty na emulowanym Maku? Używam IE i ślimaczy się to nieziemsko. Można to jakoś przyspieszyć? Powyłączałem jakieś tam obrazki i inne a mimo to ślimak nadal
[#2] Re: Czaty na emulowanym Maku

@brzytwa, post #1

:))) A jak to wogole zrobiles ze odpaliles czata? Jakiej wersji uzywasz IE i skad masz pluginy wirtualnej maszyny javy. Jezeli to mozliwe prosze na priv :)
[#3] Re: Czaty na emulowanym Maku

@Andrzej Drozd, post #2

Normalnie. Proste jak konstrukcja parasola. Wersja jeśli się nie myle IE 4.0. Ściągnąć ją możesz np. z tucows.com lub ze starych płyt ACS :) Wchodziłem przez wp.pl okna się otwierają przepisowo,wchodzę,ale nie system zamula i nie nadąża z aktualizacją listy osób w chat-room. Ciekawe jak jest na 060 i innych PPC?

Poza tym teraz są jeszcze inne przeglądarki na macos. iCab,Nestape,Lynx,Opera i jeszcze kilka innych. Nie zdążyłem jeszcze przetestować.

[#4] Re: Czaty na emulowanym Maku

@Andrzej Drozd, post #2

Pluginy wirtualnej maszyny Javy? Nie wiem co to wogóle jest,ale czat działa. Może są w zestawie z IE. Nie mam pojęcia. Może ktoś mi objaśni co to jest. Pojęcie "java" kojarze,ale jakieś maszyny wirtualne... wybaczcie :)

[#5] Re: Czaty na emulowanym Maku

@aMifan, post #4

"Java - język programowania obiektowego rozwinięty przez Sun Microsystem; stanowi on specjalną wersję C++, służącą do tworzenia tzw. apletów, które mogą być wykonywane przez przeglądarki WWW."
[#6] Re: Czaty na emulowanym Maku

@aMifan, post #3

Kiedys uzywalem jakiej wersji IE ale o ile pamietam to bylo to 3.xx (chyba to byla ta z ACSu). Na stronie ktora podales jest tylko wersja 5.xx pod PPC...Za pomoca ICaba i Netscape nie mozna wejsc na czata, natomiast o ile wiem Opera jest tylko pod PPC.
[#7] Re: Czaty na emulowanym Maku

@Andrzej Drozd, post #5

Co to są aplety?
[#8] Re: Czaty na emulowanym Maku

@Andrzej Drozd, post #5

I jak? Działa tobie czat?

[#9] Re: Czaty na emulowanym Maku

@Majki, post #7

http://portal.wsiz.rzeszow.pl/probki_zajec/progr_obiekt/wyklad_2.html
[#10] Re: Czaty na emulowanym Maku

@aMifan, post #8

Nie dziala poniewaz nie mam wersji IE ktorej uzywasz.
[#11] Re: Czaty na emulowanym Maku

@Andrzej Drozd, post #10

Będę miał chwilkę,wejdę pod MacOS i podam ci dokładną wersję IE której używam.

[#12] Re: Czaty na emulowanym Maku

@Andrzej Drozd, post #10

Moja wersja IE to 4.01. Czat chodzi. Natomiast z Netscape,Operą i innymi przeglądarkami jeszcze czatów nie testowałem. A może ktoś z was próbował z innym programem niż IE? Jak to chodzi?

[#13] Re: Czaty na emulowanym Maku

@brzytwa, post #1

Pierwszą i zapewne jedyną przyczyną tego jest to, że poprostu sprzęt jest zbyt wolny. Takie czaty są pisane, tak, aby chodziły ok na sprzęcie PC o taktowaniu conajmniej kilkuset megaherców. Powiedzmy sobie szczerze, że już mało kto ma w domu PC wolniejszy niż te 400MHz. Stąd to ślimaczenie się czatów na emulowanym maku.
[#14] Re: Czaty na emulowanym Maku

@mały, post #13

Oj chyba nie masz zbytnio pojecia o "pisaniu czatow".
[#15] Re: Czaty na emulowanym Maku

@reactor, post #14

Wystarczy, że widziałem w akcji obecny czat na interii na Pentium 100MHz. Ledwo to łaziło. To jest pisane w javie i tak przeładowane grafiką i bajerami, ze taki sprzęt to ledwo ciągnie. Nie ma cudów.
[#16] Re: Czaty na emulowanym Maku

@reactor, post #14

Żeby sprawdzić empirycznie wlazłem na czat onetu (interia mi sie nie ładuje). Średnie obciążenie proca skacze między 8-30%, w każdym razie nie mniej niż 8%, przeciętnie bym powiedział nawet koło 17%, na duronie 1900MHz. Na P100 byłoby to nie mniej niż 152-570% zakładając tylko przelicznik róznicy zegarów, a przecież takie P100 mniej efektywną architekturę. Czat interii jest jeszcze bardziej skomplikowany, więc to nic dziwnego, że na kompie który ma te góra 60MHz i to w dodatku pod emulatorem czat ledwo łazi. PS. Kolego na codzień zajmuję sie programowaniem w javie.
[#17] Re: Czaty na emulowanym Maku

@mały, post #16

Java troche inaczej chodzi MACu aniezeli na PC na kompach o takim samym zegarze.
[#18] Re: Czaty na emulowanym Maku

@reactor, post #17

Optymista :)
[#19] Re: Czaty na emulowanym Maku

@reactor, post #17

Czyli java na maku jest tak szybka, że tam gdzie na PC trzeba by ponad 200-300MHz, żeby obciążenie proca spadło poniżej 100% wystarczy te 50-60MHz :) Nie no serio jesteś zajebistym optymistą :)
[#20] Re: Czaty na emulowanym Maku

@mały, post #19

W sumie masz racje, ale ja powiem cos "po chlopsku", Czat Interii na Duronie 750 chodzi okropnie - zolw. Czego to moze byc wina? Windowsa. MacOS 7.xx - 8.1 jest na pewno wydajniejszym srodowiskiem niz Win. A na 060/66 MHz to powinno chodzic o niebo lepiej niz na Pentnium 100 MHz + Win 98...
[#21] Re: Czaty na emulowanym Maku

@mały, post #19

Ech... moze kiedys sie dowiesz ze zegar nie jest wyznacznikiem wydajnosci procesora.
[#22] Re: Czaty na emulowanym Maku

@mały, post #13

Przy wyłączeniu kilku bajerów czat zaczyna chodzić znośnie. Mam na myśli czaty portalu WP

[#23] Re: Czaty na emulowanym Maku

@reactor, post #21

Qrde co za gość. Wiadomo, że motorola 680x0 ma wydajniejszą architekture niż Pentium, ale nie 4-6 razy, nawet 2 razy nie będzie. Powszechnie uważane za miarodaje benchmarki SpecInt i SpecFP dla tych rodzin są bardzo zbliżone, z niewielkim wskazaniem na 680x0. Moje wyliczenia oparłem na obciązeniu procesora dla Durona 1900. Architektura tych procesorów jest bardzo wydajna, wydajniejsza niz cokolwiek co jest dostępne/było dostępne na rynku (dopiero intelowskie mobilne centrino/pentium m sie do tego zbliża), więc na pewno wartości obciążenia procesora, które przeliczyłem dla tego przykładowego P100 będą wieksze (nawet 2 razy). Nie ma szans, żeby nawet motorola 68060 taktowana zegarem 60MHz była wydajniejsza niż Pentium 200-300MHz i to w dodatku pod emulatorem maka. Człowieku spójrz prawdzie w oczy. Nikt się nie ogląda na to, że są ludzie którzy używają sprzętu taktowanego poniżej 100MHz i chcą korzystać z czata. Java jest cholernie wolna. Wiem z doświadczenia, bo w pracy całkiem spora aplikacja, którą piszemy potrafi przytkać P4 2.4GHz. Przecież przy kompie z 1GHz procesorem te 10-15% więcej obciążenia procesora nikomu róznicy nie robi, więc po co się ograniczać i pisać aplet, który będzie miał nieatrakcyjny wygląd i kiepską funkcjonalność. Nikt siedząc na czacie nie zerka ile mu to mocy procesora pożera, póki dobrze chodzi. A 95% ludzi dysponuje sprzętem, który ma wystarczającą moc, żeby temu podołać. Taka jest przykra prawda. Poprostu amiga bez PPC ma zbyt mało mocy, żeby pociągnąć tak rozbudowany aplet.
[#24] Re: Czaty na emulowanym Maku

@mały, post #23

dla Durona 1900. Architektura tych procesorów jest bardzo wydajna, wydajniejsza niz cokolwiek co jest dostępne/było dostępne na rynku

Od Duronów wydajniejsze są chociażby Athlony, a co do wydajności architektur, to przykro mi, ale ogólnie x86 na tym polu jest dość średnim przykładem.
x86 może się conajwyżej pochwalić szybkimi zegarami.
[#25] Re: Czaty na emulowanym Maku

@MiniQ, post #24

Athlon i Duron to jedna architektura, tylko ilość cache L2 jest inna. Rzutuje to w pewnym stopniu na wydajność, ale obecnie nawet fizycznie jądro układu jest to samo, tylko ma zablokowaną część cache L2. x86 już dawno wewnętrznie jest RISCiem, często VLIW i jest w stanie wykonać w jednym cyklu nawet w porywach do 20 paru instrukcji. Nie mówcie, że to nie jest wydajne. Ale odbiegamy od tematu. Nie ma siły, zeby motorola 68060 była wydajniejsza niż 200-300 MHz x86 pomimo wydajniejszej architektury, to nie są aż tak wielkie róznice. Kto nie wierzy, niech sobie poszuka wyników SpecInt czy SpecFp dla tych procesorów. Te benchmarki są optymalizowane pod konkretną architekturę procesora i wyciskają z niego 100% możliwości. Widomo, ze 680x0 była bardzo udaną serią procesorów, ale kto twierdzi, że takie 060 ma wydajniejszą 4-6 razy architekturę niż x86 ten jest w głębokim błędzie.
[#26] Re: Czaty na emulowanym Maku

@mały, post #25

pewnym stopniu na wydajność, ale obecnie nawet fizycznie jądro układu jest to samo, tylko ma zablokowaną część cache L2. x86 już dawno wewnętrznie jest RISCiem, często VLIW i jest w stanie wykonać w jednym cyklu nawet w porywach do 20 paru instrukcji.

Wewnętrznie - owszem, jest risciem, wykona te n-instrukcji. Ale na tym riscu siedzi mikrokod tłumaczący, który zabija w pewnym stopniu jego wydajność, produkując ciepło, i pochłaniając kupę watów. Czyli część pary idzie w gwizdek.
Pentium od pierwszych procesorów tego typu (dokładnie od Pentium Pro, koniec 1995 roku) jest RISCiem, z dekompozytorem instrukcji architektury x86, na mikrokody dla jądra RISC. Motorola 68060 również. Z tym, że jeden z tych procesorów góruje szybkością dekompozytora, i spójnością modelu programowego, i na pewno nie jest to Pentium Pro.

Nie mówcie, że to nie jest wydajne.

Nie twierdze że nie jest, niemniej nie jest to cudo świata. Są wydajniejsze architektury, i znacznie lepiej pomyślane.

W tym całym udowadnianiu tego, że 68k nie może być wydajniejsze od starszych x86 pomijasz jedną, małą kwestię: optymalizację kodu samego enginu javy, na którym działają jej aplety. Siłą rzeczy java na m68k musi być zoptymalizowana do granic możliwości, i jest, ze względu na to że maki przez długi okres czasu opierały się na tych procesorach (dokładnie 68040, 68060 nigdy w makach nie było stosowane).
A co do samej "emulacji" maca na amidze, to ciężko to nazwać emulacją. Procesor nie jest emulowany. Wszystko działa natywnie.
[#27] Re: Czaty na emulowanym Maku

@MiniQ, post #24

A to co? Forum jakiś pececiarzy? Za mało jest portali pecetowych na takie dywagacje? :)

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem