[#1] Linux Apus - instalacja
Czy ktoś mólby mi pomóc w instalacji Apusa PPC? A może lepiej Debiana? Jakie są "zady i walety" ?
[#2] Re: Linux Apus - instalacja

@Prince, post #1

APUS to właśnie Debian, a przynajmniej ja miałem taką dystrybucję.
[#3] Re: Linux Apus - instalacja

@Prince, post #1

w debianie nie chce montować się obraz dyskietki ze sterownikami podczas instalacji, trzeba też uważac jaki jest kernel. Sam linux jest wolny, nie ma sterowników 3d do bvizji do X i nieraz się zawiesza (ale to chyba ja mam problem ze sprzętem). Ogolnie do programowania w gcc, bawienia się X wystarczy choć widać brak mocy.
[#4] Re: Linux Apus - instalacja

@rzookol, post #3

Mi też sie wiesza, jeszcze przy instalacji (apus 2.4.20 o ile nie mylę). Albo po odpaleniu linuksa z ramdysku - zwykłe ls na jakiejś partycji potrafi rzucić corem.
Różnie próbowałem - bezpośrednio z cd (scsi), potem z cd przegranego na dysk scsi, potem z dysku ide (bo sterowniki scsi ponoć nie do końca dopracowane). Wywala się albo podczas rozpakowywyania pakietów, albo przy instalacji... Ale z obrazem dyskietki ze sterownikami problemu nie miałem.
(A4000T CSPPC)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem