[#1] Jak odpalic SNES9x ??
Z pozycji GUI wogole nie dziala, natomiast z CLI przy starcie programu wczytuje dany ROM, podaje jego dane, pojawia sie requester z wyboerem rozdzielczosci wtedy pojawia sie nowy ekran, jednak nic sie nie dzieje, a na pulpicie WB w oknie CLI pojawia sie setki komunikatow: "sorry, rendering-type unsupported." Czegos mi brakuje ?
[#2] Re: Jak odpalic SNES9x ??

@sordan, post #1

Po komunikacie gdybałbym,że chyba karty graficznej.Nie uruchamiasz tego na Aga?
[#3] Re: Jak odpalic SNES9x ??

@bwilis, post #2

No wlasnie odpalam to na AGA. ale doszly mnie sluchy ze na AGA to tez dziala. :S
[#4] Re: Jak odpalic SNES9x ??

@sordan, post #1

sordan odrazu ci napisze ze bez karty graficznej snes9x to porazka gry chodza tak jak by wcale o dzwienku zapomnij. pisze o wersji pod powerup bo wersja warpsnes'a byl jeszcze gorsza, a to romy nie chodzily albo emul sie wieszal juz przy wgrywaniu rom'ow. Zresztą gdy uda ci sie juz odpalic jakas gre to nastepny kubel zimnej wody ekran jest chyba w rozdzielczosci 256x256 i bez blurowania telewizorem ;) mozesz sobie darowac. Jak chcesz poszpilac to daj mi znac mama jakis romy na sege wydaje mi sie ze to powinno chodzic lepiej a gry nie sa owiele gorsze. A i nakoniec najwazniejsz klawiatura suxxx wiec jak nie jestes posiadaczem usb+joypad'a to tez sobie daruj. Nie zniechecam cie ale pisze jak to bylo z snes9x w 1999r. i w 2000 niewiem jak to chodzi teraz ale z twojej poczatkowej relacji kapa... Tak przy okazji sa wersje (porty) snes9x na peg'a

[#5] Re: Jak odpalic SNES9x ??

@jimiche, post #4

Nie wiem czy az tak zle Snes9x dziala na AGA, bo testowalem tylko na karcie graficznej i w tym wypadku byl jak najbardziej grywalny. Inna sprawa to WarpSNES, ten choc oferujacy dokladniejsza emulacje i dzwiek, to jednak jest troche wolniejszy i nie polecilbym go uzytkownikow PPC+AGA. Nie potwierdzam natomiast, jakoby emulator ten co chwila sie zawieszal, czy tez obslugiwal malo romow. U mnie zawsze bylo pod tym wzgledem OK.
Co do Joya, to w SNES9x jak najbardziej mozna grac zwyklym amigowym joystickiem, z tym ze sterujemy joyem, a niektore przyciski pada musimy emulowac z klawiatury. Trzeba jednak pamietac ze niektore gry wymagaly tylko jednego przycisku na padzie i mozna bylo grac tylko joyem. Ja mialem dzojstick dwuprzyciskowy, wiec bardzo czesto grajac obywalem sie bez klawiatury.

[#6] Re: Jak odpalic SNES9x ??

@sordan, post #1

Z tym ze dalej nie mam pojecia jak odpalic to na AGA :/
[#7] Re: Jak odpalic SNES9x ??

@sordan, post #1

OOOO udalo mi sie odpalic wersje na PUP. Jimi co ty wygadujesz ze glupoty? :P Co prawda nie chodzi to tak ja NES, ale normalnie mozna pograc!! Narazie testowalem Worms, Mario Bros, Micro machine II i da sie normalnie grac tylko, ze mam problem ze sterowalnoscia. uzywam SNES9x w cli nie wpisuja zadnych parametrow. Jak wygladala by linijka w CLI z uzyciem joya albo klawiatury??
[#8] Re: Jak odpalic SNES9x ??

@sordan, post #7

Trzeba by dodac parametr -cd32 jak masz dostep do ACSu 4/2001 to zajrzyj na 43 strone, znajduje sie tam moj artek na temat emulacji SNESa na Amidze. Moze w czyms Ci to pomoze.

[#9] Re: Jak odpalic SNES9x ??

@sordan, post #7

Koledzy... jasne że na AGA da się nieźle (80-100% prędkości) pograć przy frameskip=3 i (niestety) bez dźwięku (co mnie trochę irytuje). Polecam jednak wersję SNES9x v1.29, gdyż ma one bajery w stylu "transparency" na AGA w 256 kolorach. Co do gier... hmm... "przemieliłem" kilka tysięcy gier (z czego zostawiłem sobie kilkaset) na SNES, i ok 80% gier działa bez zarzutu na SNES9x v1.29

Sordan: Jak chcesz, to mogë ci przesîaę wîasny prosty skrypcik do odpalania SNES9x i (ewentualnie) wszystkie wersje SNES9x jakie mam (na PPC PUP/WOS)



Ostatnia modyfikacja: 30.08.05 21:56
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem