[#1] C64 na Amige
jaki jest najszybszy emulator c64 na amige, powiem ze mialem kiedys jeden ale dzialal koszmarnie wolno... przecierz to w koncu tylko c64, powinien byc jakis chyba szybszy tak zeby dobrze dzialal na 030...
[#2] Re: C64 na Amige

@Usagi, post #1

jesli 030 to tylko magic64. ale zapomnij o prodkach z turboloaderami (99% scenowych dem i sporo gier na flopach).
[#3] Re: C64 na Amige

@Usagi, post #1

030? Do jakichś starych gierek może wystarczy. Do emulacji co do cykla układu VIC i procesora - zdecydowanie nie, więc zapomnij o demkach.
Magic64 jest w miarę. Ale tylko w miarę.
[#4] Re: C64 na Amige

@MiniQ, post #3

040/25 MHz to minimum. Oczywiście Magic64, tylko wie ktoś skąd wziąć pełną wersję??? Pisałem nawet do autora, ale nie daje znaku życia.
Ale zdecydowanie polecam Frodo, tyko, że bez PPC, albo chociaż 060 nie ma co z nim zaczynać.
A najlepszy jest oryginalny C-64

[#5] Re: C64 na Amige

@OSH, post #4

FrodoPPC kiepsko obsługuje procesor stacji dysków. Sporo gier nie działa na nim w ogóle...
[#6] Re: C64 na Amige

@OSH, post #4

MagicC64 mozna sciagnac z aminetu - ja tak zrobilem......
[#7] Re: C64 na Amige

@Usagi, post #1

Na 030 to moge polecic tylko A64. Jest kiepski ale tylko on chodzi jako tako na tak wolnym sprzecie. Mozesz tez sprobowac Magic64 jak pisali przedmowcy, lecz licz sie z tym ze emulacja bedzie osiagac gora 50% i bez przeskakiwania klatek sie nie obedzie.

[#8] Re: C64 na Amige

@Usagi, post #6

Na Aminecie jest wersja demo ograniczona do 10 min. A może się mylę?

[#9] Re: C64 na Amige

@OSH, post #8

Tak, jest ograniczona. Ja gdzies mam starsza wersje bez ograniczenia czasowego ale demo ma spejalnie wylaczony dzwiek, no i dziala okolo 5-10% mniej gier niz na nowszej wersji.
[#10] Re: C64 na Amige

@OSH, post #4

A ja tez pisalem do autora, a skoro mnie olal to... , ale nie bede swinia i nie posle zlamanej wersji dalej
[#11] Re: C64 na Amige

@Mufa, post #7

MagiC64 nie jest taki zły. Brakuje mu tylko właściwie obsługi "skomplikowanych" komend procka stacji dysków. Ale właściwie sporą część gier da się odpalić.. czasami trzeba nieźle się naszukać, ale można znależć "perełki". Np ja przez długi czas myślałem, że na MagiC'u nie pogram sobie w "Creatures 2"... dopóki nie znalazłem wersji "dla emulatorów" (nawet grupka która spatchowała ją nazywa się "Emulators")
[#12] Re: C64 na Amige

@Solo Kazuki, post #11

Gdzie tą wersje Creatures2 można zassać?

Przy okazji jest może specjalna wersja pierwszej części Creatures na emulatory?

Aha kiedyś jeszcze na Comciu miałem taką gre (hardcore) ze Smerfami w roli głównej ma ktoś może?

[#13] Re: C64 na Amige

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #12

Ja swojego czasu mialem pierwsza czesc w wersji kasetowej (tylko pierwsza plansze). Przenioslem ja za pomoca SpektacularCopy na dyskietke (1541). Po przeniesieniu na Ami bez problemow chodzila na Frodo. Oststnio gralem w Creatures na Ami w wersji WHDLoad.

W sumie mam niezly (choc nie moj) pomysl. Jezeli jest jakas gra dla C64 w wersji dyskietkowej a nie dziala na emulatorach. A jest to gra unikalna (czyli wyszla tylko na C64), to mozna ja przerobic na wersje "tape", z tym ze kazda plansza/epizod bedzie w osobnym pliku. No i trzeba znac kody lub sposob na przelaczenie plansz. Jakby co to mam Action Ripleya i Final II. Pozniej to moge przeniesc dalej do pliku D.64 :)
[#14] Re: C64 na Amige

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #12

Problem w tym, że "ciągnąłem" ze wszystkich stron, jakich się dało jakie wersje się dało, a potem sprawdzałem która jest najlepsza i czy w ogóle działa. W ten sposób mam wiele gier na C=64 z Hi-Saverami (zapisują Hi-Score'y) lub w ogóle działające. Ale jak chcesz, to mogę ci wysłać co mam na komcia (wszystko działa na MagiC64)
[#15] Re: C64 na Amige

@Usagi, post #1

jest kilka: Magic64, Frodo oraz A64.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem