[#1] czemu tak WOLNO wgrywa sie MacOS w SS?
mam Sapeshiftera i MacOS755 zajmuje ok 28MB (jest w plikopartycji *.hfv)
wiedzialem ze bedie wolno ale nie przypuszczalem ze az TAAK.. system wgrywal sie ok 20-30min... na proc 030 - przesada...
to sie chyba tym nie pobawie, ale mnie zastanawia jedna rzecz uruchomilem na PC basiliskII z tym samym plikiem i system wgrywa sie w
3-5 sekundy.... (pewnie kwestia szybkosci niema co)

mam pytanie: czy FUSION na amige bedzie odgrywal szybciej te pliki,
sa jakie sposoby na przyspieszenie?
[#2] Re: czemu tak WOLNO wgrywa sie MacOS w SS?

@mateusz, post #1

Zwieksz bufory dla partycji na ktorej masz plikopartycje Maca, np
addbuffers HD: 5000
juz samo 200 powinno znacznie przyspieszyc odczyt, a jeszcze szybciej bedzie gdy stworzysz prawdziwa partycje Maca.
[#3] Re: czemu tak WOLNO wgrywa sie MacOS w SS?

@Andrzej Drozd, post #2

najlepiej stworz partycje makowa i dodaj troche buforow bedzie smigac :D
[#4] Re: czemu tak WOLNO wgrywa sie MacOS w SS?

@11MASTEr, post #3

Kiedy ladowalem Mac OS 7.6.1 z plikopartycji na dysku o poj. 100 MB z 10000 buforow (a co? :) ) [040], ladowal sie elegancko - jak z dedykowanej partycji. Ale faktycznie - lepiej miec te ostatna.

[#5] Re: czemu tak WOLNO wgrywa sie MacOS w SS?

@recedent, post #4

wiem, wlasnie sobie przypomnialem o tym....
ze trzeba buforki dodac, robilem tak przy Doom`ach zeby lepiej chodzily..
ale jakos mi z pamieci wylecialo....
ale i tak nic tego duzego nie wyszlo... przy 030 i 256 kolorach w hireslaced
dziala nie najlepiej a jak sobie uruchomiel wolfa3d na probe to o rany jak to paskudnie dzialalo.......... ;-(
[#6] Re: czemu tak WOLNO wgrywa sie MacOS w SS?

@mateusz, post #5

akurat z tym wolfem to zle wybrales - on chodzi dziwnie nawet na 040/fusion. wieksza frajda (szybkosc) jest z dark forces albo marathonem. chociaz na 030/aga to nie bawilbym sie w fpp tylko zostal przy grach 2d albo tych ze statycznymi lokacjami (bez pelnoekranowego przesuwania obrazu - np. alone in the dark).

http://www.hot.ee/macgames/
http://mac.the-underdogs.org/

i jeszcze taki trick dla aga'tkowcow - jesli juz musza grac w fpp - lepiej jest otworzyc emulator w rozdzielczosci 640x512 ale w niskiej rozdzielczosci i pozniej wycentrowac widok na ekranie gry.
[#7] Re: czemu tak WOLNO wgrywa sie MacOS w SS?

@kempy, post #6

hej 'kempy', dzieki za odpis... rady i .. linki....

may the force be with YOU.... ;)
[#8] Re: czemu tak WOLNO wgrywa sie MacOS w SS?

@mateusz, post #1

Zrób sobie normalną partycję macową i przestań używać plikopartycji na FFSie, a zobaczysz że Mac uruchomi ci się szybciutko. U mnie jest to jakieś 30s.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem