[#1] BasiliskII jak to uruchomić
Panowie wszyscy już uruchomili Basiliska aj jeszcze nie mogę. Wyskakuje ekran startowy MACOS-a i koniec kursor nie działa nic się nie ładuje pasek postępu ladowania Maćka zatrzymuje się mniej więcej na 15%. Używam plikopartycji z Shapeshiftera i 1MB ROMU. Co mam nie tak a może ktoś podeśle mi na priv swoje prefsy z env?
Pozdrawiam
[#2] Re: BasiliskII jak to uruchomić

@Arbuz, post #1

Tylko raz udalo mi sie uruchomic Basisliska w 1600x1200x24 na pegazie. Ponownie takiego "wyczynu" juz nie mogę powtorzyc.
W 8bitach popsuta jest paleta, a odpalony w oknie na tylko 2 kolory.
[#3] Re: BasiliskII jak to uruchomić

@Arbuz, post #1

U mnie tak samo sie dzialo z systemem 7.5.3 z ACS. Sciagnalem dysk startowy ze strony basiliska i jest ok.
[#4] Re: BasiliskII jak to uruchomić

@Arbuz, post #1

ustaw emulacje na macII i daj duzo pamieci i oczywiscie 24 bity albo okienko i poczekaj troche - u mnie też na 15% zwalnia wgrywanie ale potem idzie i jest szybko.
[#5] Re: BasiliskII jak to uruchomić

@Arbuz, post #1

Tak ,tez to mialem
uruchamialem(probowalem ;) ) macos 7.0.1 7.6. i 7.5.5
ten ostatni pojdzie na 100% i 24bity daj
Pozdrawiam :D

[#6] Re: BasiliskII jak to uruchomić

@rzookol, post #4

Nie pomogło. Wczytuje się chwilę i zamraża wszystko nawet kursor. Rzookol podeślij mi swoje ustwienia.
[#7] Re: BasiliskII jak to uruchomić

@Arbuz, post #6

Nowa wersje Basiliska dziala juz dobrze w okienku. Mozna sobie dowolnie zdefiniowac rozdzielczosc ekranu maka
[#8] Re: BasiliskII jak to uruchomić

@Arbuz, post #1

obra dzięki już uruchomiłem ale mam pytanie czy w 8bitach są tylko odcienie szarości?
Pozdrawiam
[#9] Re: BasiliskII jak to uruchomić

@Arbuz, post #8

Szarość/kolorowosc ustawiasz juz w Finderze.
[#10] Re: BasiliskII jak to uruchomić

@Arbuz, post #8

Na MacOS8 trzeba wejsc do Teczki Systemowej/ Tablice Kontrolne i odnalezc "Monitor...cos tam..", podobnie jest na 7.x, choc troche inaczej moga nazywac katalogi, ale tez musisz poszukac w systemie, poniewaz na gornej belece tego standardowo nie ma).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem