[#1] STonAmiga
Tytułowy bohater, to najnowszy emulator AtariST na Amigę. Ciekawy o tyle, że wykorzystuje (nie)moc RISCów w Amisiach. Ale do rzeczy:
Uruchamiałem na nim TOS 2.06 i próbowałem kilka gierek. Po pierwsze nie powalił mnie na kolana pod względem szybkości (szybki 603e), ani też kompatybilności. Brak GUI... Ponadto nie pamiętam jak to było z monitorami w AtariST. Uruchamiając emulator, trzeba pamiętać o odpowiedniej opcji (-colour lub -mono) gdyż gry wymagają odpowiedniego monitora. Czy Wy również macie niezbyt pochlebne zdanie o tym emulatorze?

Dawno, dawno temu...był sobie inny emulator AtariST i sprawował się bez zarzutów. Jak on się nazywał? Chameleon?

[#2] Re: STonAmiga

@Prince, post #1

Czy Wy również macie niezbyt pochlebne zdanie o tym emulatorze?

Ktos wpadl na kiepski pomysl robiac go pod WOS/PUP. Chyba ze pomyslal przyszlosciowo, czyli myslac o AOS4/MOS na szybkich maszynach i wersja dla classica to tylko przejciowka? Przydaloby sie cos (na wzor ShapeShiftera) co nie emuluje procka. A ST jak wiadomo ma 68k...



Ostatnia modyfikacja: 08.08.05 16:44
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem