[#1] Dobre gry na SNES
Dziś po raz pierwszy w życiu miałem okazję pograć na SNES (co prawda emulowanym, ale jednak). Podszedłem do tego "z pewną nieśmiałością", bo może się okaże, że gry na SNES wymiatają i nie będę już chciał grać w amigowe. A tu niestety rozczarowanie, grafika niczym nie zachwyca (jakaś taka bardziej pikselowata niż amigowy lores), a dźwięk chyba tylko częściowo oparty jest na samplach. Takie są moje wrażenia po przetestowaniu R-Type, RoboCop vs. Terminator, Super Shadow of the Beast, Super Turrican 1 & 2, T2 Arcade.
Jeśli ktoś lubi SNES i zna dobre gry, to chętnie wysłucham propozycji.

[#2] Re: Dobre gry na SNES

@PopoCop, post #1

hehe, bo nie masz mosowej wersji z overlayem -tam pixelozy nie ma (rodziałka snesa to 256x256)

polecam erthwormjima mortalkombat3, i snesową wersję strikera
[#3] Re: Dobre gry na SNES

@PopoCop, post #1

Jezu... wiesz, ile tego jest!... Zapraszam na priv'a, to ci mogę polecić... hmm... KILKADZIESIĄT gier


A swoją drogą... nie ma sensu grać na SNES w gry, które są na Amigę. Ja raczej skupiłem się na grach, których NIE MA... bo w końcu o to biega.

A inna sprawa, że SNES ma najczęściej gry w Lo-Res... ale podobnie jest na Amigę! A Paleta w grach na SNES jest IMO bardziej bogata, niż np na A500, porównywalna (a czasami nawet trochę lepsza) z AGA. Co do dźwięku, to rzeczywiście dużo jest synth'ów... ale nie mniej i "zwykłej" samplowej muzy
[#4] Re: Dobre gry na SNES

@rzookol, post #2

erthwormjima

Taka sobie. Sa platformrry znacznie lepsze, niż EJ... tyle, że mniej (u nas) znane...

mortalkombat3

noo... tu już lepiej. Ale polecam inne bijatyki na SNES, np "Gundam Wing - Endless Duel". Ta gr IMO wymiata niemniej, niż seria Street Fighter Alpha!

i snesową wersjć strikera

Na temat piłki nożnej nie będe się wypowiadał, bo nie przepadam za nimi. Ale słyszałem, że niezły jest seria "Tsubasa" (oparta na Anime, które kiedyś leciało u nas na Polonii 1)... tyle, że oczywiście są bajery w stylu "płonącej piłki", itp... ale to dodaje uroku (tak, jak w bijatykach ;))
[#5] Re: Dobre gry na SNES

@Solo Kazuki, post #3

A tak w ogóle jakbyś chciał poGGadać, to mój numer to: 6780422
[#6] Re: Dobre gry na SNES

@Solo Kazuki, post #5

Zresztą... mam takie nieodparte wrażenie, że większość amigowców grających na emulatorach (nie tylko SNES) widziało tylko kilka "najpopularniejszych" gier na daną platformę... co według mnie jest błędem. Wielokrotnie gry mniej znane są lepsze niż te znane, gdyż często ta popularność "zakrywa" to, że gra nie jest niczym specjalnym. Ludzie, grajcie nawet w te mniej znane gry!!! Naprawdę warto!!! A uważam że mam prawo tak twierdzić po takiej ilości gier, jaką widzałem na różne emulatory (Na Amidze!!!).
[#7] Re: Dobre gry na SNES

@Solo Kazuki, post #6

ja to na snes`ie uwielbialem grac w Chrono Triggera i w final Fantasy od IV do VI. to sa gry dla ktorych warto miec snesa no ale jak sie ma psx to lepiej zalatwic sobie wersje tych gier na ta wlasnie platforme gdyz maja lepsza oprawe dzwiekowa i animacje bo graficznie za duzo sie nie roznia

[#8] Re: Dobre gry na SNES

@Solo Kazuki, post #6

Nadal czekam na jakieś konkretne tytuły.
Niska rozdzielczość w grach mi nie przeszkadza, sam często pogrywam w amigowe loresowe tytuły pod WHDLoad. Lubię również gry na 8-bitowce w niskiej rodzielczości. Natomiast SNES był swego czasu wychwalany pod niebiosa, razem z Segą Megadrive rządził na rynku konsolowym. No więc w końcu udało mi się zobaczyć go w akcji i okazało się, że było to chyba wiele hałasu o nic. Ale to w końcu 8-bitowa maszyna, która udaje że jest 16-bitowa...

[#9] Re: Dobre gry na SNES

@PopoCop, post #8

Nadal czekam na jakieś konkretne tytuły

A ja nie wiem, czy jest sens wypisywać tutaj listę kilkudziesięciu tytułów. Lepiej to zrobić na priv'a, nie sądzisz?
[#10] Re: Dobre gry na SNES

@Maxik, post #7

ja to na snes`ie uwielbialem grac w Chrono Triggera i w final Fantasy od IV do VI

Z RPG na SNES wolę serię "Fire Emblem" (niestety, nie ma jak dotąc pełnego angielskiego tlumaczenia), "Super Robot Wars", i gry FEDA czy "Langrisser". Ten drugi tytuî był inspiracją do stworzenia średnio udanego jej klona o nazwą bodajże "Death or Glory". A "Tales of Phantasia" wymiata! Inna sprawa że gier "W stylu Final Fantasy" jest też sporo, i niektóre w niczym nie ustępują (a może są i lepsze) tej serii.



Ostatnia modyfikacja: 03.09.05 21:59
[#11] Re: Dobre gry na SNES

@PopoCop, post #8

Ze sie tak zapytam w jakiej rozdzialce odpalasz snes-a i w ilu bitach?

[#12] Re: Dobre gry na SNES

@PopoCop, post #8

Ja ostatnio sporo siedze przy Final Fantasy Mystic Quest - bardzo przyjemna ( RPG ) , pogrywam tez w 7th Saga (rowniez RPG ) . Jesli chodzi o platformowki to polecam Pitfall'a - swietny .

[#13] Re: Dobre gry na SNES

@Darek S., post #12

jezeli chodzi o final fantasy to jak dobrze "pogooglujesz" znajdziesz romy z polskim tlumaczeniem tej gry :). Co do platformowek to polecam serie Donkey Kong Country. Swego czasu ja skonczylem na amisi gdyz pod aga i ppc chodzila wysmienicie. Hmmm jeszcze jest oczywiscie cala seria mario bros. i z jakies 10000 innych gier w ktore od czasu do czasu mozna popykac :). AAAA z bijatyk polecam Killer Instyct takze wysmienita gra ze wspaniala grafika. hmmm wiecej grzechow nie pamietam (znaczy sie jest jeszcze ultimate mortal kombat 3 :))

[#14] Re: Dobre gry na SNES

@jimiche, post #13

tactics ogre ,ogre batttle...
jak sobie reszte gier(RPG) przypomne to napisze
ale ff6 wymiata :D

[#15] Re: Dobre gry na SNES

@AmiChris, post #11

Używam emulatora SNES9x na PC. Odpalałem go w różnych rozdzielczościach, ale najczęściej w 320x240 16bit (w wyższych rozdziałkach ekran gry jest b. mały).

[#16] Re: Dobre gry na SNES

@PopoCop, post #15

hmm daj pixele x2 i wyzsza rozdzialke wlacz
filtrowanie bilinearne powinno byc ladnie wtedy

[#17] Re: Dobre gry na SNES

@AmiChris, post #16

Pikseloza mi nie przeszkadza, poprostu się zdziwiłem, że maszyna z pierwszej połowy lat 90-tych może mieć coś poniżej 320x256...

[#18] Re: Dobre gry na SNES

@PopoCop, post #17

PopoCop niechce cie oklamac ale wydaje mi sie ze psx takze swoj 3d swiat generowalo 256x256 albo to chodzilo o nintendo 64(512x512). zreszta na tv niema to mniejszego znaczenia gdyz gry na snesa chodzily zawsze w ramce (tzn. jezeli rozumiesz o comi chodzi) i nie bylo jakis przestojow w generowaniu grafiki. Taka rozdzielczosc ekranu zapewne ma o wiele lepszy wplyw na predkosc gier (a taki alladyn czy donky kong mialy potezyny dynamizm) a na tv wogule tego niewidactej malej rozdzialki . zreszta swietnie dobrana gama kolorow jeszcze bardziej potenguje wrazenie ze gra posiada o wiele lepsza grafike. Widac to po dzis dzien np. przy konsolach typu Ps2 czy Xbox.
Taki San Andreas wcale nie odbiega jakoscia (a moze raczej odbieraniem wrazen) obrazu od wersji na pc szczegulnie puszczonym pod jakims radeonem 9200, mimo tego ze Xbox to pc z pentuium celeronem i gforcem 3ti (lekko przerobiony) i 64mb ram. Juz nawet nie mowie o ps2 ktore ma jeszcze wieksze niedobory sprzetowe. A mimo to takich gierek jak tekken 5, czy midnight club 3 dub edit (to znam z ps2 ale bankowo na xbox'a tez sa takie killery) poprostu pokazuja wyszosc nad swojimi odpowiednikami na pc.
Zreszta najsmieszniejsze jest to ze do grania w gry z snes'a czy segi korzystam ostatnimi czasy z emulatorow na ps2 poniewaz gram sobie na padach z galka analogowa i na 29". I panowie o to chodzi :) (szkoda ze emulacja amisi kuleje na ps2 moze za 2,3 latak szarpne sie na xboxa360 tam zapewne bedzie juz w miare sensowne uae a moze i morphos :) )

[#19] Re: Dobre gry na SNES

@PopoCop, post #17

ja polecam TV Mode! Wygląda to świetnie, mimo iż ma "pseudo-przeplot". Ale nie tyle że coś miga, tylko widać "paski"... ale to 100 razy lepsze, niż pikseloza. Jak człowiek tak dłużej pogra, to nawet tych pasków nie widać.

A co do trybów "rozmywających", polecam Eagleeye.
[#20] Re: Dobre gry na SNES

@PopoCop, post #17

Swoją drogą... w "pierwszej połowie lat 90-tych" większość gier była w niskiej rozdziałce... nawet na PC
[#21] Re: Dobre gry na SNES

@AmiChris, post #14

No co ty? Tyle gier na SNES ci podrzuciłem, a ty tylko 2 tytuły RPG pamiętasz? :P
[#22] Re: Dobre gry na SNES

@Solo Kazuki, post #21

Nie badz zlosliwy
Podalem te ktore aktualnie pamietam a niechialbym pomylic pisowni reszty
aa Bahamut Lagoon tez wymiata :D

[#23] Re: Dobre gry na SNES

@Darek S., post #12

No , skonczylem FF Mistic Quest i zaczalem Front Mission ( pl ) - to dopiero cos . Strategia turowa z elementami RPG , mechy i te sprawy .
Cos wspanialego , na dodatek jest wersja polska . WOW !

[#24] Re: Dobre gry na SNES

@jimiche, post #13

Co do platformowek to polecam serie Donkey Kong Country. Swego czasu ja skonczylem na amisi gdyz pod aga i ppc chodzila wysmienicie. Hmmm jeszcze jest oczywiscie cala seria mario bros. i z jakies 10000 innych gier w ktore od czasu do czasu mozna popykac. AAAA z bijatyk polecam Killer Instyct takze wysmienita gra ze wspaniala grafika.

Zgadzam się w pełnej rozciągłości. Te dwa tytuły, oraz jeszcze kilka innych np. Toy Story, pokazują że najlepsze gry na SNESa przebijają swoim wykonaniem gry na gołą A1200.
Goła Amiga 1200, miała tylko jeden tytuł który moim zdaniem w sposób znaczny odróżniał się graficznie od ogólenej średniej (SuperStardust).
SNES miał takich gier znacznie więcej. Z całym szacunkiem, ale nawet dziś w 2005r, Amiga nie dorobiła się tak ładnej i dobrej platwormówki jak Donkey Kong Country, czy tak ładnej i miodnej bijatyki jak Killer Instinct.

[#25] Re: Dobre gry na SNES

@jimiche, post #18

PopoCop niechce cie oklamac ale wydaje mi sie ze psx takze swoj 3d swiat generowalo 256x256

Chyba jednak było to więcej. Ja na FPSE mam domyślnie ustawiony ekran 360x288, a i tak zazwyczaj muszę włączać skalowanie gdyż w przeciwnym wypadku gry są trochę obcięte po bokach.

[#26] Re: Dobre gry na SNES

@Mufa, post #24

> Amiga nie dorobiła się tak ładnej i dobrej > platwormówki jak Donkey Kong Country

Z caîym szacunkiem ( ;) ), ale wolë Ruff 'n' Tumble, albo Cool Spot. Zresztâ, na SNES sâ ZDECYDOWANIE lepsze platformówki, niű DKC. Űeby nie byę goîosîownym, pograj sobie dla przykîadu w "Assault Suits Valken" (sztrzelanino-platformówka mechem), Hoshi no Kirby (platformówka duszkiem Kirby), MegaMan X (znana seria CapCom'u), Super Metroid (bardzo dobra platformówko-strzelanka...) czy oczywiôcie Super Mario World i Super Mario All Stars

> czy tak ładnej i miodnej bijatyki jak Killer Instinct.

Kwestia gustu. Mnie grafika KI się zbytnio nie podoba (średniej jakości pre-rendery... chociaż na pewno lepsze niż w Olo-Fight na Amigę), a miodność ma średnią. Bardziej polecam Ultimate Mortal Kombat 3, a jeszce bardziej Gundam Wing, szczególnie dla fanów tej serii, lub dla tych co lubią grafę w stylu manga. Zresztą... jakby ktoś chciał wiedziać jak w tej grze "grać, aby wygrać", to się polecam ;)

Ale oczywiôcie jak mowiîem wszystko to kwestia gustu, a jak mówi îaciďskie przysîowie - "de gustibus et coloribus non disputandum est"



Ostatnia modyfikacja: 12.09.05 23:58



Ostatnia modyfikacja: 12.09.05 23:58



Ostatnia modyfikacja: 13.09.05 00:03
[#27] Re: Dobre gry na SNES

@Mufa, post #24

> pokazują że najlepsze gry na SNESa przebijają swoim wykonaniem gry na gołą A1200

I to nie tylko na "gołą". Nie jest to jednak wina sprzętu, lecz polityki firmy Nintendo. Niestety Amiga 1200 bardzo szybko zosala "sierotą", a "rodziny zastępcze" nie okazały się dla niej zbyt troskliwe. A więc i firm produkujących gry było mniej, a dodatkowo gry powstawały gorsze. Inna sprawa że największym rynkiem gier na świecie jest japonia, a na Amigę powstało zaledwie kilka gier japońskich (głównie strategie firmy KOEI).

Natomiast na SNES nie doôę űe WIËKSZOÔĘ gier jest japoďska, to na dodatek "niejapoďskich" firm tworzâcych gry na SNES byîo o wiele wiëcej.

A jakby tak sië zastanowię, to gdyby nie zgodnoôę (nie w 100%, ale jednak) A1200/4000 z A500/600/itd, to na AGA jest zaledwie kilkadziesiât gier....



Ostatnia modyfikacja: 13.09.05 00:17
[#28] Re: Dobre gry na SNES

@Mufa, post #24

> Goła Amiga 1200, miała tylko jeden tytuł który
> moim zdaniem w sposób znaczny odróżniał sić
> graficznie od ogólenej średniej (SuperStardust)

Bez przesady, takich gier jest więcej. Choćby Evil's Doom (wprawdzie gra z bugiem, ale jednak)
[#29] Re: Dobre gry na SNES

@PopoCop, post #1

Ja polecam Donkey Kong Country. Na Emulatorze przeszedłem setki razy, fajny kilmat.... Aż chciałem kupić SNES-a :D Grafika tez niczego sobie

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem