[#1] Problemy z grami na SS
Witam! Mam problem z odpaleniem paru gier na Shepeshifterze :

- Civilization II - Sorry a system error has occured. CHK error. - i opcja restart, dodam ze wersja ktora posiadam pare lat temu dzialala bez prblemow na mojej poprzedniej ami

- Settlers II - zwiechy w czasie drugiej misji (tzn Erster Kontakt) - albo freeze systemu, albo np reset podczas otwierania ekranu z opjcami itd - pierwsza misja dziala ok

- Rebel Assault II Demo - the application has unexpectedly quit because an error of type 12 occured

-Warcraft II - wyskakuje okienko, ale zamiast informacji o błedzie są tylko jakies krzaki i opcja OK

A co dzial ?? Word i Excell, Netscape, Acroba Reader a z gier ktore mam A10 Attack demo i Duke Nukem ...

Uzywam Shapeshiftera 3.10, MacOS 7.5.1pl i MacOS 8 - na obu systemach są takie same problemy .... konfig Amigi podany poznizej ...

[#2] Re: Problemy z grami na SS

@twardy, post #1

Ile dajesz RAM-u dla systemu maca , 16 MB . Zobacz jakie są ustawienia pamięci w ikonach gier :) .
[#3] Re: Problemy z grami na SS

@Olo, post #2

21000 kb .... nie wydaje mi sie zeby to byl problem pamieci .....

[#4] Re: Problemy z grami na SS

@twardy, post #3

21000 kb

Ile masz ramu przeznaczone dla maca . Bo jak masz np 16 MB , a w ikonie masz ustawione ok 20 MB to nic dziwnego, że gra się wywala. Macowe programy zajmują tyle ramu ile mają wpisane w ikonie ( wartości minimalna i maksymalna ) , więc jeżeli masz zaznaczone więcej niż masz pamięci fizycznie, to...błędziki i takie tam ;) .



Ostatnia modyfikacja: 07.01.06 21:31
[#5] Re: Problemy z grami na SS

@Olo, post #4

Update: zmienilem wersje SS z 3.10 na 3.11 i sterownik grafiki na CardTrickEVD - działa Warcraft i Rebel Assault, ale przy Civ II nadal występuje ten sam bład. Pamieci dla SS am przydzielone 21000 kb, Civ II w ikonie ma ustawione 9000kb ....

[#6] Re: Problemy z grami na SS

@twardy, post #5

To sprobuj jeszcze wersji 3.12. Pozatym stare gry chodza tylko w 8bit i w rozdzialce 640x480 lub 800x600 (wtedy sa troche na mniejszym okienku). Ogolnie do gier polecam MacOS 7.6. A ja uzywam MacOS 8. Jezeli masz starszy system to wyprobuj nowszy.



Ostatnia modyfikacja: 08.01.06 14:52
[#7] Re: Problemy z grami na SS

@Andrzej Drozd, post #6

hmmmmm.... ustawiam 640x480x8, uzywam tak jak pisze Macos8 i 7.5.

Shapeshifter 3.12 ?? AFAIK ostatnią dostępną wersja jest 3.11 - vide http://shapeshifter.cebix.net/

[#8] Re: Problemy z grami na SS

@twardy, post #7

Chyba sie rozpedzilem z ta wersja 3.12...A swoja droga probowales turboEVD w wersji 2.3? Ja tego uzywalem jeszcze na AGA, bo muEVD gryzlo mi sie z czyms (ale nie pamietam z czym), choc mam zainstalowany pelny pakiet MMU.
[#9] Re: Problemy z grami na SS

@Andrzej Drozd, post #8

hmm TurboEVD jest chyba pod agatke, a ja mam PicassoII+

[#10] Re: Problemy z grami na SS

@twardy, post #7

Najczestsza przyczyna jest wlasnie macosowy system i tzw. zwieszki (extensions)..
Civ tez mi nie chodzil pote mzmienilem system na jakis inny(nie pamietam) i poszedl.

Np. settlers 2 na basiliisk (mos) i macos 7.6.1 lub 7.5.5 nie moge uruchomic a kolega na ss moze...

[#11] Re: Problemy z grami na SS

@AmiChris, post #10

Odkopię temat mam problem z gra Settlers II pod shapeshifter
Odpalam i czarny ekran próbowałem już wszystkiego różne systemy i to samo
[#12] Re: Problemy z grami na SS

@twardy, post #5

Spróbuj zwiększyć ilość pamięci dla CivII niż to ustawione domyślnie. U mnie pomogło, może i u ciebie pomoże.
[#13] Re: Problemy z grami na SS

@Kanion, post #11

Spróbuj odpalić bez extensionów, czy wtedy działa.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem