[#1] Emulacja PC na OS4
Czy pisze ktoś emulator pieca pod OS4 (np taki żeby można było gierki odpalić - bo poco komu winda :P )
Jeśli wiecie coś na temat piszcie

[#2] Re: Emulacja PC na OS4

@ma3x, post #1

Pod OS4 jest DosBox, podobnie jak dla Morphosa, i zapewne podobnie jak pod Pegazem chodzi nieźle (bo na klasyka to bym tu nie liczył). Oczywiście tylko gry dosowe pod tym pójdą.
[#3] Re: Emulacja PC na OS4

@wali7, post #2

O, to wiesz moze (lub ktos wie) czy i jak dziala na DOSBOXie Tomb Raider? Dodam ze TR bez problemu ruszy na PC-Tasku.
[#4] Re: Emulacja PC na OS4

@Andrzej Drozd, post #3

Na stronie dosboksa jest lista obsługiwanych gier.

[#5] Re: Emulacja PC na OS4

@wali7, post #2

Źle mnie zrozumieliście:/
chodzi o emulator na którym można uruchomić progsy i gry 3d np Doom3 czy NFS Most wanted
coś jak PC-Task
Jan na pc tasku instalnołem kiedyś win95 ale z powodu braku gfx na mojej A1200 z 060/50 128 ram niestety strasznie to ślimaczyło.
Myśle o czymś takim jak programik (niepamiętam nazwy) pod linuxem na którym można odpalać większość nowych gierek.

[#6] Re: Emulacja PC na OS4

@ma3x, post #5

chodzi o emulator na którym można uruchomić progsy i gry 3d np Doom3 czy NFS Most wanted

takiego czegos nie ma i nie bedzie.
[#7] Re: Emulacja PC na OS4

@kiero, post #6

takiego czegos nie ma i nie bedzie.
Dlaczego? Jak Chuck Norris by pomógł to wszystko możliwe

[#8] Re: Emulacja PC na OS4

@ma3x, post #5

Hmmm, Doom3 wymagający wypasionego peceta miałby chodzić na emulatorze bez wspomagania 3d i na procesorze w najlepszym przypadku g4 1 GHz (jak na dziś).... zapomnij. Nawet gdyby się uruchomił (w co wątpię), to działałby wolniej niż Win95 na PC-Tasku (głównie z powodu braku wspomagania 3d).
[#9] Re: Emulacja PC na OS4

@Andrzej Drozd, post #3

Nie wiem czy TR pójdzie na DosBoxie, ja bawiłem się tylko PanzerGeneral i The Dig. Chodzą obie, całkiem nieźle, chociaż na Digu lubi przerywać dzwięk (ale akurat ta gra świetnie chodzi na Scumm, więc nie mam o to żalu do DosBoxa ;) )
[#10] Re: Emulacja PC na OS4

@ma3x, post #5

Chodzi Ci o coś w rodzaju wine/winex?
Bardzo mało prawdopodobne by coś takiego sie pojawiło dla jakiegokolwiek amisystemu. Nie dość że trzeba by emulować lwią część API takiego windowsa, to jeszcze do tego procesor...
Poza tym amigowe/mosowe 3d i tak nie wykorzystuje np. Radeonów w 100%. W związku z tym cholernie dużo pary poszło by w gwizdek, a hipotetyczny efekt końcowy byłby strasznie mizerny.
Coś takiego nie jest na pewno zadaniem dla kilku programistów dłubiących sobie cośtam po godzinach.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem