[#1] pc task i cd
co zrobic zeby na 1200 04/50 16 mb ram na pctask 4.30 zdiałal cdrom
iczy na takim sprzeci wejdzie win95 (3.1 mi wchodzi ale prędkosc tragiczna)




Ostatnia modyfikacja: 20.05.06 19:47
[#2] Re: pc task i cd

@pwe, post #1

Co do zdialania :) CD to bylo to opisywane w ACS - poszukaj,a o 95 zapomnij, instalowalem kiedys okolo 4h. Efekt? lepiej nie pytaj.

[#3] Re: pc task i cd

@11MASTEr, post #2

a uruchomił się 95 i czy na takiej maszynie co ja mam
[#4] Re: pc task i cd

@pwe, post #3

i z czego instalowałes z płyty czy z dyskiety
[#5] Re: pc task i cd

@pwe, post #1

RTFM!

"To use a CDROM drive you need to use the PCTCDROM.SYS device
driver and MSCDEX programs in the Config.sys and Autoexec.bat.
For example:

a) Config.sys
DEVICE=C:\DOS\PCTCDROM.SYS /D:cd.device,0 (Zappo/Overdrive)

or
DEVICE=C:\DOS\PCTCDROM.SYS /D:squirrelscsi.device,2 (SCSI id 2)

or
DEVICE=C:\DOS\PCTCDROM.SYS /D:atapi.device,0 (IDE Fix)

b) Autoexec.bat
MSCDEX /D:MSCD001 /M:8 /V (specify /L: for specific drive)

Where /M specifies number of buffers, /V displays statistics and /D
specifies the Logical name of the device.

Note: that the Amiga device drivers needed to be loaded before
being able to use a CD ROM in some cases."
[#6] Wejdzie Win95

@pwe, post #1

Jednak przy instalacji jest potrzebna jakaś ekwilibrystyka. Nie pamiętam już o co chodzi, bo bawiłem się tym ze 7 lat temu. Tak czy inaczej - nie warto. Będzie się to czołgać z 10x wolniej, niż 3.1.
[#7] Re: Wejdzie Win95

@Daclaw, post #6

Taaa czołgać, ładnie powiedziane. Na 040/25 z 64MB ram kliknięcie na ikonę - kawa, prawym na ikonce (bo o dwukliku nie ma mowy) - kawa, nawet zegar w rogu nie przeskakuje co minutę. Ogólnie porażka na całego.
[#8] Re: Wejdzie Win95

@Sylwester, post #7

A gdzie zniknol moj post ja mialem cos takiego na apollo1260/50 instalowal sie z plyty win 95 jakas godzine i kilka min potem zwiecha ale pouruchomieniu w trybie awaryjnym dawalo sie skubanca odpalic.Co do szybkosci windowsy zawsze potrzebuja szybkosci szyny a w Ami jest ona slaba.
[#9] SoftWindows 68k

@pwe, post #1

odpalony pod ShapeShifterem jest najskuteczniejszą metodą emulacji peceta na Amidze. Chociaż to emulator na emulatorze, Windows 3.1 chodzi w takiej kombinacji o całe piekło lepiej, niż pod PC-Taskiem. A taki TurboPascal to już wogóle wyśmienicie. Z CD-Romem problemu nie ma - moższe zmapować dowolny dysk lub katalog jako dysk pecetowy pod emulatorem, byleby emulowany Mac go widział.

Obawiam się jedynie, że 16MB fastu tro trochę mało na takie kombimacje.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem