[#1] hdd pctask i takie tam
czy jest sposób zrobienie czegos takiego (czyt.poniżej)
w jednej z ami mam dysk 100mb podłacze go do pc i sformatuje na Fat przekopiuje winde dosa (lub tylko programy) w ami1200 mam cd-rom rzadko go urzywam wiec moge raz dysk podpiac a raz cd i czy jest mozliwosć aby w pctasku4.4(tylko go mam jak w innym to w jakim emulu) ustawic ten dysk(oczywiscie ami go nie widzi)jako C lub D

A i 2 pytanie potrzebne mi uee pod amigę lub program który emuluje ami na ami
konfig mój:a1200 040/30 16mb ram 1.3gb Hdd cd-rom mitsumi 6x wb.30. ks 3.0



Ostatnia modyfikacja: 24.07.06 10:08
[#2] Re: hdd pctask i takie tam

@coco, post #1

ad1.
Najpierw Amiga musi zobaczyc dysk w FAT. Uzyj do tego FAT95 i MountFAT (bedzie najprosciej).
A co chcesz uruchamiac na pctasku?


ad2.
Na Amidze m68k wolno emuluje sie Amigę :) Jak chcesz sprobowac masz linka:
http://de5.aminet.net/misc/emu/UAE-827-AOS68k.lha
Na sieci mozna tez znalezc starsze wersje emulatora. Dzialaja troche szybciej.
[#3] Re: hdd pctask i takie tam

@Norbert, post #2

Ad2.dzieki

Ad1.win31(moze 95) bo obecnie mam tak C msdos z mks vir i norton partycja na ami zajmuje 6mb a D z win31 20mb (win15mb)
No ale co zrobić żeby Pctask go widział np jako C?
[#4] Re: hdd pctask i takie tam

@coco, post #3

ad 1. A zdajesz sobie sprawę, że poza faktem, że zadziała, to używać się tego nie da? Kliknięcie w ikonkę zabiera ze 20 minut.
[#5] Re: hdd pctask i takie tam

@mailman, post #4

O wiele sprawniej WIN3.1 działa na SoftWindows pod emulowanym Macintoshem na Amidze.
Ja my lubimy "kanapki". :D

A co do emulacji msdos do sprawdz DOSBOX. Na Aminecie jest wersja dla m68k
[#6] Re: hdd pctask i takie tam

@Norbert, post #5

mailman napisał/a
ad 1. A zdajesz sobie sprawć, że poza faktem, że zadziała, to używać sić tego nie da? Kliknićcie w ikonkć zabiera ze 20 minut.

No bo to jest tak zwna sztuka dla sztuki
[#7] Re: hdd pctask i takie tam

@coco, post #6

nie jest z tą szybkością aż tak bardzo źle... jest tylko źle ;)
przed laty zainstalowałem sobie pod PCTaskiem Win3.11 (z dyskietek instalacyjnych które przegrałem na plikopartycję) i nawet działało... to znaczy kalkulator z Win uruchamiał się jakąś minutę, ale jest to krócej niż opisane 20 minut :)... no i działał.
była to A1200 z 16 MB i 030 50 MHz
[#8] Re: hdd pctask i takie tam

@wali7, post #7

ja mam windows 3.1 i jak ustawić pamićć poniżej 1 mb to pisze tryb standardowy i sie uruchamia w 2min a powyżej 1mb to pisze tryb rozszerzony 386 i sie uruchamia 4mn
[#9] Re: hdd pctask i takie tam

@coco, post #1

Co do podlaczenia do PC-Taska, HD sformatowanego pod Fat16 czy innym DOS, na pececie, to tego nie probowalem i nie wiem co wpisac w prefsach HardDrive C. Ja jedynie sformatowalem partycje (stworzona pod Amiga) na PC-Tasku. Mozna to zrobic tez na CrossDosie. Wtedy jednak nalezy odpalic DOSa z pecetowej dyskietki 720 kB, lub odpalic tego DOSa z plikopartycji. Jak chcesz to mam plikopartycje z DOSsem 6.xx, Norton Commanderem. Jest tam takze Win3.1, ale u mnie na 040/40 raczej to ciekawostka i lepiej uzywac programow w DOS.
Ja aktualnie uzywam plikopartycji, z tym ze partycja na ktorej jest plikopartycja musi miec conajmniej 500 buforow aby nie bylo duzej roznicy w predkosci pomiedzy zwykla partycja.
Co do samego wpisania partycji, to nie nalezy wpisywac nazwy partycji pod WB, tylko nazwe ktora ma w HDToolboxie (np. DH5:, PC_0:, czy jak ja tam nazwales).

Ogolnie co do predkosci, to na 040/40 i ustawieniu Dynamic Buffer na Huge (potrzeba wtedy duzo ramu), bez problemu mozna grac w takie gry jak np. Goblins czy Arkanoid.
[#10] Re: hdd pctask i takie tam

@Andrzej Drozd, post #9

masz partycje a mugłbyś wrzucic mi na maila pawelio@buziaczek.pl
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem