[#1] Plikopartycja z systemem MacOS
Witam,
Zna ktos link do plikopartycji z MacOS 7.x do ShapeShiftera? Wiem, ze byla na ACS CD chyba, ale nie mam tej plyty chyba..:( Ten system jest legalny, wiec za gotowa plikopartycje bylbym super wdzieczny:)) (Wiem, len jestem)

[#2] Re: Plikopartycja z systemem MacOS

@MrT, post #1

7.5.5 można ściągnąć ze strony apple
http://download.info.apple.com/Apple_Support_Area/
Wydawało mi się, że jest tam też bootujący obraz 7.0 ale teraz go nie widzę



Ostatnia modyfikacja: 19.09.07 14:36
[#3] Re: Plikopartycja z systemem MacOS

@amigafan, post #2

Raczej nigdy nie było plikopartycji z systemem 7.x na stronie Apple. Natomiast są do pobrania systemy 6.x i 7.x. Apple daje systemy dla Macintoshy, a tam nie potrzebna jest plikopartycja, tylko system w wersji instalacyjnej.

Hmm, sam szukałem dla Basiliska i znalazłem jakąś, ale gdzie to nie mogę sobie przypomnieć.

[#4] Re: Plikopartycja z systemem MacOS

@MrT, post #1

Prosze bardzo: http://www.geofront.co.uk/mac/index.html

pzdr!

Bartek
[#5] Re: Plikopartycja z systemem MacOS

@Bartek_S, post #4

:)))

[#6] Re: Plikopartycja z systemem MacOS

@MrT, post #5

Polecam MacOS8.0 (8.1 po update) chodzi jak zloto pod SS i mozna kupic oryginal z ksiazeczka :) za kilka dolcow. Instalacja z plyty jak mazenie, na 040/33Mhz chodzi jak oryginal :). Polecam!

Kreciu
[#7] Re: Plikopartycja z systemem MacOS

@Krecik, post #6

:) Na 060@50 chodzi nieciekawie..nie no, bez przeady, ale orginalne maczki chodzily lepiej. Glownie obsluga HDD zabija,spowalania mi wszystko chyba 20 razy...;//

[#8] Re: Plikopartycja z systemem MacOS

@MrT, post #7

Glownie obsluga HDD zabija,spowalania mi wszystko chyba 20 razy...


Masz partycje czy plikopartycje? A jezeli plikopartycje, to na SFS czy...FFS?
[#9] Re: Plikopartycja z systemem MacOS

@MrT, post #1

Wiem, ze byla na ACS CD chyba, ale nie mam tej plyty chyba.. Ten system jest legalny, wiec za gotowa plikopartycje bylbym super wdzieczny

A daj znac na priv. Mam takie plikopartycje. Conieco tam popoprawialem i takie tam :)
[#10] Re: Plikopartycja z systemem MacOS

@Andrzej Drozd, post #9

A ja poleciłbym to:
http://allegro.pl/search.php?string=system+mac&category=4223&buy=0&new=0&pay=0&country=1
do wyboru. I zawsze będzie pod ręką oryginał.

- EDIT -
Z tego co pamiętam, przy plikopartycji, ważne było dodanie dużo buforów dla partycji z plikiem. Ale dopiero zrobienie czysto makowej partycji znacznie polepszyło wydajność.

Pozdrawiam!



Ostatnia modyfikacja: 10.10.07 17:12
[#11] Re: Plikopartycja z systemem MacOS

@mgrod, post #10

przy plikopartycji, ważne było dodanie dużo buforów dla partycji z plikiem.

Minimum 500, gdy plikopartycja znajduje sie na partycji FFS. Mozna od razu wpisac w HDToolboxie lub za pomoca addbuffers HD: 500


W przypadku SFS lub prawdziwej partycji macowej, niczego nie trzeba robic. Po prostu smiga :)



Ostatnia modyfikacja: 10.10.07 18:16
[#12] Re: Plikopartycja z systemem MacOS

@mgrod, post #10

http://allegro.pl/search.php?string=system+mac&category=4223&buy=0&new=0&pay=0&country=1



Dobry pomysl. Z instalacja tez nie powinno byc problemu. Nalezy ustawic odpowiedni device w SCSI (w Shape Shifterze, np cd.device, atapi.device, scsi.device), ustawic w Wolumeny/Dyski tak aby SS zabootowal sie z plyty. Stworzyc w tej samej zakladce plikopartycje lub wybrac partycje i zainstalowac system na stworzona partycje/plikoparycje).
[#13] Re: Plikopartycja z systemem MacOS

@Andrzej Drozd, post #12

ma ktos jeszcze taka plikopartycje z systemem 7.5 pod SS??
[#14] Re: Plikopartycja z systemem MacOS

@Skiba, post #13

dzieki recedentOK
[#15] Re: Plikopartycja z systemem MacOS

@Skiba, post #14

Zapodajcie linka. Os 7.x jest darmowy.


Benedykt Dziubałtowski
[#16] Re: Plikopartycja z systemem MacOS

@Benedykt Dziubałtowski, post #15

[link wycięty]

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2012 17:15:38 przez recedent
[#17] Re: Plikopartycja z systemem MacOS

@Benedykt Dziubałtowski, post #15

7.5.x jest darmowy i dostępny do pobrania ze strony Apple, ale 7.6.x już nie, dlatego link, który podał Skiba wycinam. Jeśli się mylę - wyprowadźcie mnie z błędu, to link się przywróci.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem