[#1] pliki .img W shapeshifterze
Witam, mam na Shapku zainstalowany system 7.5 - mam pytanie w jaki sposób zamontować pliki *.img w emulowanym macu? Są to obrazy dysków - na stronie http://www.macintoshgarden.org/ znalazłem sporo gier udostępnionych za free i duża część z nich np Dark Forces i Rebel Assault jest umieszczona własnie w tym formacie, a nie jako zwykłe sit-y.

[#2] Re: pliki .img W shapeshifterze

@twardy, post #1

diskcopy

[#3] Re: pliki .img W shapeshifterze

@twardy, post #1

StuffIt 5.5 spokojnie daje rade - nawet niedawno testowalem.
Do tego Stuffit deluxe (do znalezienia w ogrodzie macintosha).

Pzdr!
Bartek

[#4] Re: pliki .img W shapeshifterze

@Bartek_S, post #3

Do tego co pisali przedmówcy dorzucę jeszcze, że Shapeshifter obsługuje nieskompresowane pliki IMG jako plikopartycje. Wystarczy je tylko podpiąć w SS.

[#5] Re: pliki .img W shapeshifterze

@Solo Kazuki, post #4

mam pewnien problem. mianowicie ściągnąłem stuffit lite w pliku .sea - czyli samorozpakowujące się archiwum , wypaliłem na pc na cd , a pod macos-em plik się nie rozpakowuje i system woła o wskazanie programu ktorym ten plik potraktować. A przecież sea powinno rozpakowac sie samo !

[#6] Re: pliki .img W shapeshifterze

@twardy, post #5

musiałeś pogubić jakieś forki, czy inne macowskie badziewia podczas przenoszenia pliku - pod tym względem najbezpieczniejsze są jednak archiwa (np. .hqx)

[#7] Re: pliki .img W shapeshifterze

@recedent, post #6

hmm tylko że mam goły system i nie mam czym archiwów rozpakować... i się kółko zamyka

Jak nagrać w takim razi eten plik sea na pc żeby mac odczytał ??

[#8] Re: pliki .img W shapeshifterze

@twardy, post #7

jak chcesz to mam StuffIt'a 5.5 w IMG. Jakby co to zapraszam na priva.

[#9] Re: pliki .img W shapeshifterze

@twardy, post #7

Pamietam kiedys opis w MA , wynikalo z niego mniej wiecej iz pliki makowki skladaja sie tak naprawde z 2 plikow o tej samej nazwie :P I opisane bylo rowniez jak sie za to zabrac aby poprawnie je przenosic, ale nie pamietam niestety w ktorym nr to bylo.

[#10] Re: pliki .img W shapeshifterze

@twardy, post #7

sea to self extracted archive, powinien sie rozpakować jesli przegrasz go na (pliko)partycje makową. Nie martw się (raczej) o forki i resourcesy bo dla typowych plików dokonywana jest autymatycznie konwersja (w Fusion o ile sie nie myle jest oddzielne okno na typy plików wlasnie)

[#11] Re: pliki .img W shapeshifterze

@rzookol, post #10

po przegraniu nie działa tak samo jak z płyty

a stuffita w img poprosze na Meckert(at)go2.pl

[#12] Re: pliki .img W shapeshifterze

@Hellena, post #9

ShapeShifter potrafi konwertować komentarze amigowe w informacje o typie pliku. Wystarczy za pomocą dodanego do SS sterownika założyć partycję pod AmigaOS i następnie przekopiować na założoną partycję makową pliki z odpowiednio spreparowanymi komentarzami. Wtedy pod MacOS plik będzie poprawnie widziany.

[#13] Re: pliki .img/.bin W shapeshifterze

@Solo Kazuki, post #12

zeby nie zakladac nowego tematu, spytam o swoj problem:
---
otoz, mam os 6 i os 7 w postaci plików *.bin (sciagniete z serwerów apple)

- da sie to jakos wykorzystac do zainstalowania systemu bez "wypalania" na fizycznych dyskietkach?

[#14] Re: pliki .img/.bin W shapeshifterze

@mccnex, post #13

...ale systemu żadnego póki co na emulowanym maku nie masz, tylko chcesz go postawić z tych obrazów dyskietek? Obawiam się, że tak się nie da.

[#15] Re: pliki .img/.bin W shapeshifterze

@recedent, post #14

no wlasnie nie mam systemu - jak na razie z sukcesem odpalilem prepareemul i shiftera; na "pustym" image'u dysku pojawia mi sie ikonka dyskietki - co zapewne oznacza, ze Makowka ruszyla, ale nie ma z czego boot'owac...

...a wiec, wracajac do tematu:

- czyli musze te image'e nagrac na fizyczne dyskietki ... (?)
- jesli tak, to jakim softem moge to zrobic za pomoca Amigi (mam stacje HD) lub WinXP SP2 (tez mam stacje HD )?

Z gory dzieki za podpowiedz. Dalej powinienem juz sobie poradzic pomysł



Ostatnia modyfikacja: 24.09.2009 14:11:17
[#16] Re: pliki .img/.bin W shapeshifterze

@mccnex, post #15

MacOS7.x jest darmowy. Mam plikopartycje dla ShpeShiftera. Odpisz na mejla.
[#17] Re: pliki .img/.bin W shapeshifterze

@Andrzej Drozd, post #16

MacOS do wersji 7.5.3 jest darmowy. Reszta jest jeszcze chyba nieudostępniona przez Apple.
Czyli 7.6 i reszta.



Ostatnia modyfikacja: 24.09.2009 15:50:31
[#18] Re: pliki .img/.bin W shapeshifterze

@Sir_Lucas, post #17

do 7.5.5



Ostatnia modyfikacja: 24.09.2009 21:44:43
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem