[#1] Zwiechy emulatorów maca na 060
Kolejny problemos: ciągłe zwiechy emulacji Maca, nie wiem z czym może mieć to związek ... może z 060 ? Wygląda to tak że Shapeshifter zawiesza amigę zaraz po wyświetleniu ekranu powitalnego z uśmiechniętym mac-iem (nie działa reset z klawiatury, tak mam włączony trym macos8). A fusion powoduje losowe resety kompa , czasem podziała 5 minut czasem minutę . A jak już działa to wywalają się programy pod macosem. Mam Macos8 na macowej partycji który idealnie działał na plikopartycji w Fusion pod windowsem. Ale 7.01 z ACS CD pod Shapeshifterem wywoływał podobne efekty jak MacOS pod Fusion. Przyznam że dawniej korzystałem intensywnie z obu emulatorow pod 040 i takich efektow nie było.

Aha - AmigaOS chodzi mi bardzo stabilnie jak na OS3.x ....

[#2] Re: Zwiechy emulatorów maca na 060

@twardy, post #1

sam sobie odpowiadam ....

naprawdę nikt nie wie jak pomóc ? może wyłączyć jakies cache 060 przez mcp ? Czy superscalar moze miec znaczenie ?

[#3] Re: Zwiechy emulatorów maca na 060

@twardy, post #2

Ja na 040 korzystalem z shapeshiftera a pozniej przesiadlem sie na Basilisk II. Zarowno z pierwszy jak i z drugim nie bylo zadnych problemow. Moze wina 060, a moze zwyczajnie jak sam zauwazyles trzeba cos odchaczyc ;)

[#4] Re: Zwiechy emulatorów maca na 060

@twardy, post #2

Może spróbuj z procem na 50 Mhz.

[#5] Re: Zwiechy emulatorów maca na 060

@twardy, post #1

O ile pamiętam jest jakiś problem z wersją 3.10 albo 3.11 któraś haczyła. Spróbuj inną wersję SS.

[#6] Re: Zwiechy emulatorów maca na 060

@twardy, post #2

Temat nieco już starawy ale..... próbowałem pożenić MACOS8 i 8.1 z 060 pod Fusion-em. Niestety nie udało mi się tego wykonać. Po moich doświadczeniach wnioskuję że problemem jest tutaj 060. Niestety nie znalazłem rozwiązania tego problemu. Wyłączanie poszczególnych cache procesora kompletnie nic nie daje. Ciekawe jest to że działa 8-ka, która startuje jako instalator z płyty CD. Po instalacji i wyłączeniu wszystkich rozszerzeń system nie wstaje. Jak pisałem, obstawiam że to problem 060.

[#7] Re: Zwiechy emulatorów maca na 060

@pekdar, post #6

Używałem SS i Fusiona na 060 i CV64/3D bez problemu.
Poszukaj systemu 7.5, 8.x działa na emulatorach uruchamianych na PC.


Pozdrawiam
[#8] Re: Zwiechy emulatorów maca na 060

@RadoslawF, post #7

OS 8.1 działa także na Basilisku 2 pod MorphOSem.

[#9] Re: Zwiechy emulatorów maca na 060

@RadoslawF, post #7

Mam wrażenie że nie rozumiemy się. Nie mam problemu z 060 pod Fusion i SS we współpracy z systemem 7.5, 7.6. Problem pojawia się przy wykorzystaniu 060 z systemem 8/8.1. Gdy miałem 040 systemy 8 i 8.1 nie powodowały żadnych problemów. Problem jest typowy dla systemu 8/8.1 z CPU 060. Rozwiązania nie ma. Chyba że ktoś napisze od nowa emulator.

Ciekawostka: Przygotowuję się do odpalenia iFusion-a pod moją a4k z MACOS 8.5-8.6. Ktoś tego próbował?

[#10] Re: Zwiechy emulatorów maca na 060

@pekdar, post #9

Pekdar: wydaje mi się że wersja 8.1 to ostania wersja którą jest w stanie w tym momencie zaemulować Ami, no chyba że ifusion pozwala na uruchomienie emulacji ppc bo system od wersji 8.5 takiego procka wymaga.

[#11] Re: Zwiechy emulatorów maca na 060

@pekdar, post #9

Pekdar,
Z tego co wiem to nie ty jeden masz z tym problem.
Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie ale głównym podejrzanym jest właśnie procek 060 a dokładniej jego niekompatybilność z systemem 8.x...
[#12] Re: Zwiechy emulatorów maca na 060

@stachu100, post #11

Dlatego proponuję przesiadkę na MorphOSa :D

[#13] Re: Zwiechy emulatorów maca na 060

@pampers, post #10

iFusion to emulator, który jest przeznaczony do pracy z MAC-OS od 8.5 w górę bodajże do 9.0 lub 9.1 włącznie. Inaczej pisząc z Amigi 4000 z CSPPC można zrobić "iMAC-a". Mam zamiar to sprawdzić.

[#14] Re: Zwiechy emulatorów maca na 060

@pekdar, post #13

Odgrzebuję stary temat bo problem nie ustąpił. Postanowiłem po jakimś czasie jednak wrócić do prób emulacji maca. Przygotowałem sobie plikopartycję z os 7.0.1 i 7.5.3 w wersji do zainstalowania. Niestety powróciły stare problemy : Fusion zawiesza się zaraz po załadowaniu systemu przy pierwszej próbie kliknięcia w jakiekolwiek menu bądź ikonkę, natomiast shapeshifter (wersje 3.9 i 3.11) zaraz po wyświetleniu szarego ekranu Mac OS wywala requester suspend/reboot , albo zamraża się na szarym macowym ekranie i po kilkunastu sek. resetuje system.... nie ma znaczenia czy użyję prepareemul czy rsrvcold.

Z patchy na system mam tylko MCP (z włączoną opcją shapeshifter - ale jej włączenie lub nie nie miało żadnego wpływu na działanie emulacji), oraz 4xeide.driver od elboxu.

ustawienia procesora jakie mam : włączone cache, superscalar, write buffer, store/load bypass

AmigaOS jest stabilny ... pomocy !!!



Ostatnia modyfikacja: 07.05.2010 10:52:03
[#15] Re: Zwiechy emulatorów maca na 060

@twardy, post #14

a jak wylaczysz Extension podczas ladowania systemu MacOS tez sie wiesza ?
nie masz problemu z karta turbo ?

[#16] Re: Zwiechy emulatorów maca na 060

@HOŁDYS, post #15

Nie mam jak wyłączyć extensions bo sie system nie ładuje. Kiedy próbuje pod SS wystartowaz z plikopartycji mam Software Failure ShapeShifter FileTask błąd $800000004.

Z karta nie mam problemów, mogę obejrzeć kilkanaście dem pod rząd a potem grać godzinami w Quake na Warp3d i zero zwiechy .....

[#17] Re: Zwiechy emulatorów maca na 060

@twardy, post #16

komunikat $80000004 jest zbyt ogolny..
proponowalbym uruchomic snoop dosa i wybadac jaka biblioteke otwiera SS
i ja wymienic na inna wersje.

[#18] Re: Zwiechy emulatorów maca na 060

@twardy, post #14

Z tego co gdzieś kiedyś słyszałem takie problemy występują na 060 i MAC OS jakiśtam numer i wyższy.

Z 040 problemu nie ma. Podobno.
Jeżeli to możliwe to spróbuj odpalić Shape Shifter-a na 040.
[#19] Re: Zwiechy emulatorów maca na 060

@stachu100, post #18

primo - próbowałem z OS 8.1 i OS 7.01 i efekt ten sam
secundo - nie po to ładowałem się w 060 zeby mi emulacja maca nie działała :) AFAIK nie powinno być z tym większych problemów. Przecież kiedyś pisano że Amiga z 060 to najszybszy Mac Classic

[#20] Re: Zwiechy emulatorów maca na 060

@twardy, post #19

Proponuje uruchomić pod shapeshifter 3.10 - stabilna wersja pod procesor 040 i 060. A z systemów to os 7.5.3 i śmigało pięknie.



Ostatnia modyfikacja: 07.05.2010 11:56:53
[#21] Re: Zwiechy emulatorów maca na 060

@HOŁDYS, post #17

SnoopDos nic konkretnego nie pokazuje poniżej masz screena:


acha, to jest właśnie efekt uruchomienia wersji 3.10.

7.5.3 mam tylko w wersji instalacyjnej która się nie bootuje, więc i tak muszę 7.0.1 na razie odpalic



Ostatnia modyfikacja: 07.05.2010 12:06:34
[#22] Re: Zwiechy emulatorów maca na 060

@twardy, post #19

secundo - nie po to ładowałem się w 060 zeby mi emulacja maca nie działała

Myślę że w 060 ładowałeś się (ja również) głównie dlatego żeby AOS3.x chodził szybciej :D
Ale moim zdaniem nie ma co się z koniem kopać. Przegrasz.
Spróbuj na 040 (jak jesteś z Wawy to kartę 040 pożyczę do testów).

Edit:
Spojrzałem w PAUbase i kawałek do mnie masz...
Ale oferta aktualna.



Ostatnia modyfikacja: 07.05.2010 12:33:55
[#23] Re: Zwiechy emulatorów maca na 060

@stachu100, post #22

Miałem 040 , śmigało wszystko.

A co do 060 i Fusion : http://www.youtube.com/watch?v=e_ElgKvKFuY tu jakoś działa .... i to jak !!!

i tu : http://www.youtube.com/watch?v=_hkPu8IJB7c

[#24] Re: Zwiechy emulatorów maca na 060

@twardy, post #23

Faktycznie robi wrażenie...
Na Twoim miejscu już dawno wysmarowałbym e-malia do autora tego filmiku z opisem Twojego problemu i prośbą o pomoc
[#25] Re: Zwiechy emulatorów maca na 060

@stachu100, post #24

Miałem nadzieję że znajdę na ppa jakiegoś emumaniaka z 060 :)

[#26] Re: Zwiechy emulatorów maca na 060

@twardy, post #25

hmm efekt moze byc taki jak w pamiec nie zainstalowalem
c:prepemul (czy jak to zwa)
byl on w archiwum z ShapeShifterem i powinien byc uruchomiony poczym restart ..i pozniej emulator.

nie mam czasu za bardzo ostatnio ale mi Mac dzilala na 060/PPC

[#27] Re: Zwiechy emulatorów maca na 060

@HOŁDYS, post #26

używam zamiennie prepareemul z parametrem a1200 i rsrvcold z pakietu Fusion. niestety efekt taki sam.

Hołdys : a używasz może oxypatchera , czy jakiejs innej łaty na 060 ?

Edit: znalazlem cuś takiego, zaraz wypróbuję :
http://homepages.ihug.co.nz/~miles.j/shape.html
ShapeShifter FileTask Failure

After changing from an 68040 to a 68060 (the SS settings remained untouched).
I disabled the cyberpatcher, and deleted the PRAM file before booting. All I got was the opening screen with the Mac happy-face, and a second later a SS-filetask failure. The main SS settings are the same (as were before, fully functional), so I suspect something 060-specific problem.
The Mac rom is an 1MB, while i don't have any SCSI devices selected for the MAC.
Note on startup: I've tried also to boot without WBStartup or Startup-sequence utils (schedulers etc.)
Tooltypes from ShapeShifter's Icon:
(QUICKSTART)
(ENFORCER)
(DEBUG)
(NOCOPYBACK)
720KKLUDGE
(REMAP8K) *
(USKEYMAP)
(NOQDACCEL)

* Comment REMAP8K using ( and ) to fix this problem.



Ostatnia modyfikacja: 08.05.2010 11:41:18
[#28] Re: Zwiechy emulatorów maca na 060

@twardy, post #27

Aby wyłączyć "rozszerzenia" w startującym sys. maca, trzeba przytrzymać klawisz chyba Amiga lub Ctrl lub Alt. Nie pamiętam dokładnie. Ja tak wyłączałem start rozszerzeń gdy miałem z jakimś problem. Rzecz w tym aby wstrzelić się z tym klawiszem w odpowiedni moment przy starcie (zaraz na początku) systemu.

[#29] Re: Zwiechy emulatorów maca na 060

@pekdar, post #28

Klawisz SHIFT

[#30] Re: Zwiechy emulatorów maca na 060

@twardy, post #21

byla sobie zwieszka (jabcokowy extension) dla cpu 060, instalowalo sie ja i system byl uzywalny na 060 ale zabij mnie a nie pamietam pelnej nazwy tej zwieszki.

Powlaczaj odpowiednie patche po stronie amigaos, fixy dla 060.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem