[#1] Shape shiter,fusion,basylisk problem :(
Mam problem z tymi 3 emulatorami.

Shape shifter i fusion niechcącą się uruchomić na fullscrenie. Mam apollo 40 i voodo3 w medku.

basylisk z kolei się uruchamia ale nie chce mi działać z macos 8.0 Wiesza się przy starcie.


Ale wracając do SS. Próbowałem używać rożnych trybów i rożnych driverów do grafiki. Bez rezultatu. SS startuje tylko w windows i tak działa choć wolno. Na pełnym ekranie niema szans go zmusić do pracy. Pokazuje się biały ekran a po chwili zwis i abba fatima.

Używam os3.9.




Benedykt Dziubałtowski

[#2] Re: Shape shiter,fusion,basylisk problem :(

@Benedykt Dziubałtowski, post #1

Wylacz tryb MMU dla Mediatora. Fusion go nie lubi.
[#3] Re: Shape shiter,fusion,basylisk problem :(

@Benedykt Dziubałtowski, post #1

U mnie SS działał bardzo szybko na 060. Wystarczyło dodać 200-300 buforów nie pamietam tylko gdzie.

[#4] Re: Shape shiter,fusion,basylisk problem :(

@Benedykt Dziubałtowski, post #1

Na Basilisku nie dziala os8.
MMU w medku jak ustawione?

Skasuj ustawienia PRAM jakie tworzy SS.
[#5] Re: Shape shiter,fusion,basylisk problem :(

@Norbert, post #4

Słyszałem, że basilisk na Amigę jest troszkę sfajfczony i są spore problemy z Macos 8. Sprawdze to MMU w medku. W tej chwili mam włączone.


Benedykt Dziubałtowski

[#6] Re: Shape shiter,fusion,basylisk problem :(

@Phibrizzo, post #2

Przestawiłem. MMU wyłączone. Mam teraz tak, ze zaraz po starcie maczka ShapeShifter się wiesza.



ShapeShifter FileTask
Błąd programy (błąd #80000004)




jakieś propozycję?


Benedykt Dziubałtowski

[#7] Re: Shape shiter,fusion,basylisk problem :(

@Benedykt Dziubałtowski, post #6

Ja kiedys mialem to samo na 040. Probuje sobie wlasnie przypomniec co bylo tego przyczyna ale za chiny nie moge. Na pewno pomagalo odpalanie bez s-s i shapeshiftera na golym AmigaOS. To chyba był jakiś problem ze sterownikiem ekranu, ale nie dam głowy.

[#8] Re: Shape shiter,fusion,basylisk problem :(

@Benedykt Dziubałtowski, post #6

jakieś propozycję?

Jakiego sterownika ekranu uzywasz?

Dodane: czy probowales uzyc wewnetrznego? Przypomnialo mi sie ze na BVision dziala tylko wewnetrzny z SS.



Ostatnia modyfikacja: 29.06.2010 23:46:08
[#9] Re: Shape shiter,fusion,basylisk problem :(

@Benedykt Dziubałtowski, post #6

Znalazłem link The Official ShapeShifter Home Page[/url] z informacji wynika , że nie wymaga MMU



Ostatnia modyfikacja: 29.06.2010 23:39:07
[#10] Re: Shape shiter,fusion,basylisk problem :(

@altcomputing, post #7

W totypach trzeba było wyłączyć parę funkcji nocopyback i coś tam jeszcze. SS ruszył i działa. Fusion też działa.



Benedykt Dziubałtowski

[#11] Re: Shape shiter,fusion,basylisk problem :(

@arkarc, post #9

Miałem kiedyś taką samą konfigurację. tj. Apollo 040 + Mediator + Voodoo3. Pamiętam że jeden z 2 emulatorów (ShapeShifter i Basilisk II) też miał takie objawy - biały ekran, w zależności od ustawień, ale na drugim dało się pobawić).

Ja korzystałem z systemu 3.1 prekonfigurowanego za pomocą ClassicWB. Może znajdę gdzieś dysk od tej Amisi, to obadam ustawienia pod WinUAE. Próbowałem zarówno plikopartycji z OS7.5 jak i 8.1.



Ostatnia modyfikacja: 30.06.2010 00:12:17
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem