[#1] Monitor Vice
Na mojej SAM440ep po włączeniu monitora z emulatora Vice pokazuje się GrimReaper a po wybraniu opcji "usuń" po chwili wiesza się cały system. Tak po prostu jest w tym porcie czy może to mój lokalny problem?
[#2] Re: Monitor Vice

@alekc, post #1

co pokazuje snoopdos?
Jakiej wersji uzywasz? Czy probowales innej ?
[#3] Re: Monitor Vice

@alekc, post #1

14,22
@alekc
Na mojej SAM440ep po włączeniu monitora z emulatora Vice.."
O której dokładnie opcji mówisz (gdzie się ona znajduje w menu). Jakiej wersji Vice używasz?
Ja używam Vice2.1 po uruchomieniu programu (x64.exe) wybieram tylko z górnego menu file-autostart disk/type image.. i wszystkie gry działają dobrze na mojej SAM667Mhz.

@Norbert
co pokazuje snoopdos?
Snoopdos nie działa dobrze z nowym AmigaOS4.1 lepiej używać Snoopy.

[#4] Re: Monitor Vice

@Norbert, post #2

Używam 2.2 z os4depot: http://www.os4depot.net/index.php?function=showfile&file=emulation/computer/vice.tar.gz. Starszych nie testowałem.

Emulator działa dobrze - choć czasem ma problemy z dźwiękiem - ale problem pojawia się po wywołaniu monitora z menu File (kombinacja Amiga+M). Otwarcie okna monitora kończy się Grimem...
[#5] Re: Monitor Vice

@alekc, post #4

Potestuj z tą wersją (Vice2.1) u mnie działa.

[#6] Re: Monitor Vice

@Leon, post #5

Dzięki. Niestety objaw ten sam: po ukazaniu się okna monitora pojawia się Grim ale wolniej niż w poprzedniej wersji wiesza cały system. Czy ktoś ma pomysł w takim razie co może być przyczyną? Używam systemu w wersji 4.1 U2. Poza DiskLed i LimpidClock nie mam dodanych żadnych dodatków.
[#7] Re: Monitor Vice

@alekc, post #6

Ja uzywam tej samej wersji systemu i wyzej wymieniony blad u mnie nie wystepuje.
DiskLeda nie uzywam poniewaz podczas wczytywania systemu strasznie tnal sie jingiel startowy.
Moze podczas instalacji roznych programow zostaly zamienione u Ciebie jakies klasy/biblioteki, ktore sa domyslnie w systemie?
Z ciekawosci i jak masz czas to mozesz zainstalowac AmigaOS4.1u2 na innej partycji i wtedy sprawdzic.

[#8] Re: Monitor Vice

@Leon, post #7

Niestety nie mam już miejsca na dysku a i z czasem cienko. Ale spróbuję w wolnej chwili potestować ustawiania. Tak przy okazji to tego typu problemy pokazują jak bardzo w AOS brakuje ochrony pamięci.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem