kategoria: Macintosh
[#1] Mac Comanche wymaga płyty CD?
Ostatnio bawiąc się Shape Shifterem, ze strony Mac Garden ściąnąłem Comanche, rozpakowałem i obraz płyty z rozszerzeniem .toast wypaliłem na CDRW pod amigowym MakeCD. Płyta z grą bez problemu działa pod ShapeShifterem.

Jest tylko mały problem. Gdy przekopiuję zawartość płyty na partycję Maca, to gra i tak prosi o włożenie płyty. Gdzie zatem i jak zrobić przypisania aby gra startowała z twardego dysku?

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2012 14:48:27 przez Andrzej Drozd
[#2] Re: Mac Comanche wymaga płyty CD?

@Andrzej Drozd, post #1

Jeśli jest to typowe zabezpieczenie antypirackie to tylko crack uratuje sytuację.
Jeśli jest to zwykły błąd programisty i gra szuka danych w urządzeniu z nazwą płyty zamiast wypalać obraz zamontuj go jako napęd wirtualny.


Pozdrawiam
[#3] Re: Mac Comanche wymaga płyty CD?

@RadoslawF, post #2

Próbowałem zamontować to ISO StuffIt Expanderem 5.5, jednak nie radzi sobie z .toast. Czy jest jakaś wyższa wersja 68k albo inny soft tego typu?
[#4] Re: Mac Comanche wymaga płyty CD?

@Andrzej Drozd, post #3

to przekonwertuj może na iso
[#5] Re: Mac Comanche wymaga płyty CD?

@QUAD, post #4

to przekonwertuj może na iso

Może to byłby sposób :) Zrobiłbym juz z wypalonej płyty ISO w IMG (o ile można, ponieważ płyta jest UDF i widoczna jest tylko pod MacOS) i montowałbym aby zagrać.
Ale nie ma nacisku, za bardzo nie widzę sensu aby grać w Comancha na 040. Może pobawię się kiedyś na Natami. :)
Ostatnio z Mac Garden ściągnąłem sobie jakiegoś Pinballa 3D Ultra. Też po rozpakowaniu SITa otrzymałem ISO w Toast. Wypaliłem płytę na CDRW i...gra posiada nawet instalator na HDD. Po zainstalowaniu pinballa na HDD...gra także prosi o włożenie płyty CD... :P
Szkoda zachodu na zabawę, ani Comanch ani ten pinball (choć działa płynnie), nie są warte aby kombinować. Jest wiele fajniejszych gier i dużo mam jeszcze do sprawdzenia. A już sporo się uzbierało i czeka na HDD abym w nie zagrał. :)

A jak gra będzie rzeczywiście dobra, to nic nie stoi na przeszkodzie abym wypalił na normalnej płycie i zarywał przez nią noce maltretując czytnik CD.
Narazie Comachowi i temu nienajgorszemu, choć ciekawemu pinballowi mówię - może kiedyś przyjdzie czas. :)
[#6] Re: Mac Comanche wymaga płyty CD?

@Andrzej Drozd, post #3

sprawdź zmieniając rozszerzenie z TOAST na ISO. btw. plyty dla jabcoka są w HFS nie UDF.
[#7] Re: Mac Comanche wymaga płyty CD?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #6

Tak, HFS, coś mi się przeinaczyło w nocy. :)
Zmiana końcówki na .iso nic nie daje i StuffIt w dalszym ciągu nie montuje obrazu płyty.
[#8] Re: Mac Comanche wymaga płyty CD?

@Andrzej Drozd, post #7

sprawdź jeszcze z ".cdr, .bin, .img". swoją drogą czy StuffIt w ogóle montuje obrazy płyt?

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2012 07:41:18 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#9] Re: Mac Comanche wymaga płyty CD?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #8

Np właśnie StuffIt expander jest narzędziem do rozpakowywania plików. W nowych macos jest polecenie.

hdiutil mount jakieś.iso


Nie wiem czy w MacOS 7 coś takiego jest.
[#10] Re: Mac Comanche wymaga płyty CD?

@Andrzej Drozd, post #7

Użyj Virtual DVD-ROM/CD Utility.
[#11] Re: Mac Comanche wymaga płyty CD?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #8

swoją drogą czy StuffIt w ogóle montuje obrazy płyt?

Obrazy .img potrafi zamontować. Jeśli chodzi o .bin to sobie teraz nie przypominam.
Np. Caesar.img lub Bub&Bob.img, montuje bez problemu.

Dodane: Mam też zainstalowany Snitch który jesr rozszerzeniem Get Info w Finderze. Być może w nim trzeba odowiednio coś ustawić. Jednak nie wiem co. :)

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2012 09:09:23 przez Andrzej Drozd
[#12] Re: Mac Comanche wymaga płyty CD?

@cholok, post #10

A czy taki program istnieje dla MacoS 7.5? Sprawdziłem kilka linków w Google i znalazłem tylko wersje dla MacOS X.
[#13] Re: Mac Comanche wymaga płyty CD?

@Andrzej Drozd, post #12

http://www.macintoshgarden.org/apps/virtual-dvd-romcd-utility

ps
A probowales podmontowac ISO pod Amiga, ktore potem podstawic jako CD pod emulatorem ?
[#14] Re: Mac Comanche wymaga płyty CD?

@Andrzej Drozd, post #11

tylko ciekawe czy odczyta iso-image jako img. img można samemu zrobić, ale może dalej wołać o płyte.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem