[#1] ShapeShifter i dysk
Podłączyłem sobie oddzielny dysk, żeby postawić na nim MacOS. Problem mam taki, że niezależnie od tego, jak duża partycję zrobie (próbowałem 1 i 2Gb), Mac ją formatuje a później wyświetla okno "Creating directory..." i tak stoi już godzinę. Co robię źle?
[#2] Re: ShapeShifter i dysk

@_arti, post #1

Skolei, Fusion wyświetla "Initializing disk..." i stoi. Partycja 256Mb. Ma to jakieś znaczenie, że dysk jest podpięty pod X-Surfa?
[#3] Re: ShapeShifter i dysk

@_arti, post #2

Dobra, sam sobie odpowiem. Zarówno SS jak i Fusion albo raczej Mac (użyty ROM) muszą mieć ograniczenia odnośnie wielkości partycji. Tak mi się wydaje. 256MB działa, 900MB już nie. Aktulanie próbuje z 640Mb. Zobaczymy...
[#4] Re: ShapeShifter i dysk

@_arti, post #3

W SS max to 2gb. ehh jak sobie przypominam 8 godzinne formatowanie plikopartycji :D


Benedykt Dziubałtowski
[#5] Re: ShapeShifter i dysk

@Benedykt Dziubałtowski, post #4

A, to może ja po prostu za krótko czekam?
[#6] Re: ShapeShifter i dysk

@_arti, post #5

N Amithlonie trwało to parędziesiąt minut. Na klasyku bez fast aty tak jak piszę 2gb jakieś 8h mielenia na 040/25mhz. Z tym, że ja miałem pasek postępu, który se pomału pykał.


Benedykt Dziubałtowski
[#7] Re: ShapeShifter i dysk

@Benedykt Dziubałtowski, post #6

U mnie formatowanie to idzie nieźle - 2GB partycja robiła się jakieś 3 godziny (030 + XSurf) ale później ten "Creating directory...", dysk coś mieli powolutku ale paska ani nic wskazującego na postęp nie ma.
[#8] Re: ShapeShifter i dysk

@_arti, post #7

Ja to robiłem na macos8.0 Ty pewnie masz 7.x. Nie mam pojęcia jak to tam wygląda.

Benedykt Dziubałtowski
[#9] Re: ShapeShifter i dysk

@Benedykt Dziubałtowski, post #8

A masz 8-emkę jako plikopartycje może?
[#10] Re: ShapeShifter i dysk

@_arti, post #9

Nie mam ale mogę mieć. W sumie i tak muszę wgrać. Wiedz jednak, ze 8 Ci nie ruszy na 030.


Benedykt Dziubałtowski
[#11] Re: ShapeShifter i dysk

@_arti, post #1

Najlepsze są plikopartycje na SFS. Śmigają aż miło. Szkoda bawić się w realne partycje. Polecam partycje o wielkości płyty CD lub DVD, aby łatwo zrobić backup. :)

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2012 20:33:52 przez Andrzej Drozd
[#12] Re: ShapeShifter i dysk

@Benedykt Dziubałtowski, post #10

Wystawisz mi gdzieś? Zaraz poszukam jakiego Cyberstorma na Amibay
[#13] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: ShapeShifter i dysk
[#14] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: ShapeShifter i dysk
[#15] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: ShapeShifter i dysk
[#16] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: ShapeShifter i dysk
[#17] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: ShapeShifter i dysk
[#18] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: ShapeShifter i dysk
[#19] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: ShapeShifter i dysk
[#20] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: ShapeShifter i dysk
[#21] Re: ShapeShifter i dysk

@_arti, post #3

Nic m o żadnych ograiczeniach nie wiadomo. Miałem A1200 z Apolo040/40 i dysk trybe SPLIT. Jedną z patycji 4GB pdzieliem a pół. Potem pod SS jedna taka 2GB na system, a druga na gry. Bez problemu się formatowało i działało. I format cale nie trwał 12h.
[#22] Re: ShapeShifter i dysk

@Andrzej Drozd, post #11

Nie zdążyłem edytować swojego posta, więc tu dopiszę. Jeszcze jak miałem Amigę to z moich fizycznych partycji dla SS zrobiłem plikopartycje i rzeczywiście na SFS śmigało ładnie. Teraz na MorphOSie próbowałem te plikopartycje z Basiliskiem. Niestety, MacOS 7.5.3 zawarty tam nie chce pod Bazylim startować. Natomiast z plikopartycji Mac_Gry gry się uruchamiają w większości po wystartowaniu Basiliska ze standardowej plikopartycji. Plikopartycja z systemem ma 178MB, a z grami 734MB

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2012 23:54:06 przez lubmil
[#23] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: ShapeShifter i dysk
[#24] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: ShapeShifter i dysk
[#25] Re: ShapeShifter i dysk

@lubmil, post #22

Chyba się skończy na plikopartycji jednak. Małe partycje działają... duże nie albo rzeczywiście wymaga to kilkunastu godzin, na które nie mam ochoty
[#26] Re: ShapeShifter i dysk

@_arti, post #25

Cholera, plikopartycja to samo. Co prawda nie ma formatowania ale "Creating directory..." i stoi 15 minut. No nic. Czekam.
[#27] Re: ShapeShifter i dysk

@_arti, post #26

Może to i nie sportowe ale kup sobie za 100zł PMa z G4 450MHz, zainstaluj na tym MacOS9.x i baw się do woli. Emulatorów używałem do czasu kiedy okazało się że za grosze mogę kupić oryginał o mocy większej niż moja Amiga.


Pozdrawiam
[#28] Re: ShapeShifter i dysk

@RadoslawF, post #27

Ale ja nie robię tego, żeby tego używać. Robię, bo ...mogę :D Odpale i zapomnę. Wezmę się za instalację Linuksa albo co. Ot, hobby.
[#29] Re: ShapeShifter i dysk

@_arti, post #28

Ja mając teraz 060/66 mhz na nowo odkrywam maczka :). Nadal nie działa to jakoś super szybko i czasami system przycina ale jest duuuuzo lepiej niż na 040. Jest kupa fajnych gier, którymi mogę się pobawić a które nie wyszły na ami. Wiem, że szybciej i lepiej można to zrobić na prawdziwym sprzęcie. Ale jakoś tak na Amidze ma to "magię".


Benedykt Dziubałtowski
[#30] Re: ShapeShifter i dysk

@_arti, post #28

Też chcę sprawdzić czy mogę, ale nie chciałbym czekać 8h ;)

Odświeżę ten stary temat, bo działa mi już wszytko pięknie po upgradzie A2000 do 040@33 32 MB i CV64/3D, i jak piszecie że Mac OS 7 był free to może Arti byś mi gdzieś wrzucił plikopartycję jeśli masz jakąś nie za dużą (mam na jednej partycji ~948 MB wolnego miejsca).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem