kategoria:
[#1] Szukam gry
W sumie ośmielę się tutaj prosić Was o przypomnienie tytułu na (S)NESa a nie na Amigę ale temat ma z Amigą wspólnego tyle, że gra będzie testowana pod CoolNESS.

Grałem w nią na Pegasusie naście lat temu. Jeździło się (chyba) czerwonym autem a za zadanie miało się spychać do rowu/niszczyć inne uciekające samochody - chyba chodziło o jakiś pościg - spadała im "energia" i gra trwała aż do jej wyzerowania. Widzieliśmy auto od tyłu jak np. w Lotusie.
Nie chodzi mi o Ultimate Stuntman. Gra występowała na odrębnym cartridge'u.
[#2] Re: Szukam gry

@pong777, post #1

Coś mi chodzi po głowie. Grałem to chyba w salonie gier. Były tam może powerupy zrzucane przez samolot ?
[#3] Re: Szukam gry

@Dark_luke, post #2

Na dobrą sprawę to nie pamiętam...
[#4] Re: Szukam gry

@Dark_luke, post #2

Jeszcze mi się przypomniało że auto zapędzało się do prawego rogu, jak już nie "miało sił" tam wybuchało i rozpoczynała się "nowa plansza".
[#5] Re: Szukam gry

@pong777, post #4

Mi się kojarzy jakaś gierka co się taką czerwoną furą jechało. Utkwiło mi jeszcze w pamięci, że jechały tym samochodem 2 postacie i jedna z nich miała powiewające blond włosy.
A fura którą się jechało wyglądała mniej więcej tak ( no może trochę gorzej pod względem graficznym i bez dachu ):


Nie wiem, może o tą grę chodzi.

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2014 20:52:04 przez glon
[#6] Re: Szukam gry

@pong777, post #1

Myślę, że chodzi o grę Taito Chase H.Q. na konsolę NES (Famicom/Pegasus).
[#7] Re: Szukam gry

@pong777, post #1

A może "Spy Hunter"?
[#8] Re: Szukam gry

@recedent, post #7

znalazłem, to ta?

Chase HQ II: Special Criminal
[#9] Re: Szukam gry

@pong777, post #4

Mnie do opisu, czerwona fura, blond włosy powiewające, pasuje tylko to:
Out run
[#10] Re: Szukam gry

@glon, post #8

Możliwe że Pong777 chodzi o pierwszą część Chase HQ. W jedynce jeszcze nie ma strzelania, trzeba ściganych przestępców unieruchomić tylko taranowaniem.

A tak wygląda na NESa


Ostatnia aktualizacja: 23.03.2014 23:21:10 przez Solo Kazuki
[#11] Re: Szukam gry

@RomanWorkshop, post #6

RomanWorkshop: Bingo! To dokładnie ta gra. Wersja na NESa. Nie sądziłem, że ktoś po moim skąpym opisie rozwikła zagadkę. Bardzo się cieszę, że to się udało. Polecam zagrać bo naprawdę warto. Nie wiedziałem też, że był sequel na inne niż NES platformy. Czekam tylko na jeden wolny wieczór by powspominać i zagrać.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem