kategoria: Macintosh
[#1] Pokasowane partycje Shapeshifter
Witam
A więc tak, 5 partycji amigowych z tego jedna pusta na dysku twardym. Uruchamiam ss i chcę sformatować partycję pustą. Formatuje się ponad godzinę (1gb) potem wukonuje się reset i .... WB nie startuje tylko not a dos disk Emergency disc a tak ku mojemu zdziwieniu dh1 i dh2 uninitialized 2 następne amigowe partycje bez zarzutu. O co kaman?
[#2] Re: Pokasowane partycje Shapeshifter

@Sosabowski, post #1

Na pierwszy rzut oka wygląda jak znany problem z przekroczeniem granicy 4GB na systemie do tego nieprzygotowanym. To co miało trafić powyżej czwartego gigabajta trafiło na początek dysku wymazując pierwsze partycje.


Pozdrawiam
[#3] Re: Pokasowane partycje Shapeshifter

@Sosabowski, post #1

W którym obszarze masz partycję dla ShapeShiftera? Jeżeli założyłeś powyżej 4GB, to być może stąd ten problem. Nie pamiętam już dlaczego, ale wieki temu musiałem założyć poniżej 4GB.
Jeżeli SS rzeczywiście ma z tym problem, to sformatował początkowe partycje w obszarze poniżej 4GB.

Ogólnie polecam plikopartycje Maca na partycji z filesystemem SFS lub FFS z dużym buforem, powyżej 500. Jest to mniej niebezpieczne i nie jest dużo wolniej od prawdziwej partycji.
[#4] Re: Pokasowane partycje Shapeshifter

@Andrzej Drozd, post #3

Powyżej granicy 4GB SS na bank nie obsługuje. Sprawdzone empirycznie. Partycja może mieć max 2 GB z tego co pamiętam.
[#5] Re: Pokasowane partycje Shapeshifter

@twardy, post #4

Podzieli się ktoś sitami szeroki uśmiech żebym próby sprzętu przeprowadził szeroki uśmiech
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem