kategoria: Macintosh
[#1] iMac i nagrywanie kompatybilnych CD-R na niego
Może temat nie jest bezpośrednio związany z emulacją jednak pośrednio z MacOS.

Mam ja sobie iMac z MacOS 8.x. Chciałbym nagrać na PC kilka rzeczy na CD-R i przenieść dane na Maczka.

Pytanie brzmi - w jakim formacie nagrać płytę, żeby MacOS 8.x/9.x odczytał płytę z danymi nagraną na PC?

Próbowałem ISO nagrywać w formacie ISO-9660, dane z Joliet jednak tak nagranych płyt Mac nie widzi. Ew. jakiego softu używać do preparowania takich płyt?

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2015 13:25:26 przez dominiqr
[#2] Re: iMac i nagrywanie kompatybilnych CD-R na niego

@dominiqr, post #1

Powinien widzieć Joliet, coś masz namieszane. Doinstaluj do niego Joliet Volume Access: link
[#3] Re: iMac i nagrywanie kompatybilnych CD-R na niego

@dominiqr, post #1

Mam ja sobie iMac z MacOS 8.x

Postaw mu dziewiątkę.

Tak czy siak MacOS 8/9, poprawnie zainstalowany i nierozgrzebany, nie powinien mieć problemu z przeczytaniem płyty ISO. Masz rozszerzenie PC Exchange/ISO9660? A, i jeszcze Apple CD-ROM.


Ostatnia aktualizacja: 12.06.2015 13:34:16 przez _arti
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem