kategoria:
[#1] Amiga - problem z uruchomieniem
Dzień dobry,
Zacząłem "bawić się" z Shapeshifterem. Przy uruchomieniu programu, system informował mnie o braku "prepareemul". Za Aminetem przegrałem plik MacMem do C: i dodałem dwie linie o których pisze w readme (C:MacMem oraz C:PrepareEmul). Od tego momentu system nie wstaje - dioda dysku świeci....
Sprzęt to A1200 z ACA 1233...
Proszę o pomoc, co mogę teraz zrobić, żeby móc dostać się do ss i go ponownie edytować?
Pozdrawiam,
Zbigniew Zieliński
[#2] Re: Amiga - problem z uruchomieniem

@zzielinski, post #1

He, he pierwszy

Wejdź do BootMenu (wciśnięty prawy i lewy przycisk myszy przy starcie/ resecie) i wybierz opcje "boot without startup-sequence".
Następnie uruchom jakiś edytor, może być systemowy ED i zedytuj s:startup-sequence.

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2015 13:20:34 przez BULI
[#3] Re: Amiga - problem z uruchomieniem

@zzielinski, post #1

Uruchomić system bez sekwencji startowej (przytrzymaj dwa przyciski myszy na starcie), załadować WB (loadwb a potem endcli) i pod mocno okrojonym workbenchem dokonać dzieła.

P.S. Z Shapeshifterem powinien być dostarczony prepareemul, a nawet prepareemulA1200. Możesz go też odpalić "ręcznie" - po prostu zresetuje Ci komputer rezerwując "niskie obszary pamięci" i odpalisz Shapiego potem. Moim zdaniem nie ma potrzeby wklepywać tej komendy do Startup-Sequence, bo wtedy podwójny reset będziesz miał zawsze.
[#4] Re: Amiga - problem z uruchomieniem

@BULI, post #2

Dzień dobry,
Pięknie dziękuję Wam za pomoc. Wszystko już działa .
Pozdrawiam,
Zbigniew Zieliński
[#5] Re: Amiga - problem z uruchomieniem

@recedent, post #3

Poprawiłem ss, uruchamia się system. Następnie uruchamiam prepareemul, po czym restartuje się komputer i widzę jedynie animację dyskietki.... Co dalej?
Pozdrawiam,
Zbigniew Zieliński
[#6] Re: Amiga - problem z uruchomieniem

@zzielinski, post #5

Tutaj masz bardzo dobry tutorial jak uruchomić Shapeshiftera.

Zobacz też tu.

I tutaj też.

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2015 16:14:00 przez Sir_Lucas
[#7] Re: Amiga - problem z uruchomieniem

@zzielinski, post #5

tzn. komputer po restarcie nie widzi dysku twardego? Myślę, że nie ma to związku z prepareemul, ot - daj mu jeszcze raz reset z klawiatury i powinien załapać. Z tego co pamiętam nie jest tak łatwo pozbyć się tego prepareemul i soft reset nie powinien mu zaszkodzić.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem