[#1] Stuffit Expander.
Bez względu na partycję z której korzystam (miejsce na dysku) czy plikopartycję (MacOS 7do 8.1) występują u mnie problemy z rozpakowywaniem sitów. Nie ma znaczenia jakiej wersji Stuffita używam. Myślałem, że może SCSI i zamieniłem z Cosmosa na Don Adana i wciąż to samo. Może ktoś miał podobny problem? Po zmianie z PFS3 na SFS to samo. Co to może być? Całkiem niedawno wszystko grało. Nowy exec, setpatch coś uwala?
P.S.
Mam spalony kontroler stacyjki dyskietek... ?
[#2] Re: Stuffit Expander.

@adamlnowak, post #1

Masz pewność że archiwa są poprawne?
Probowales pakować cos na maku, przenieść do Amigi i spowrotem do emulatora?

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2016 18:05:00 przez Norbert
[#3] Re: Stuffit Expander.

@Norbert, post #2

Na pizzy te same pliki rozpakowują się elegancko. Nawet ROM jest ten sam bo z niej bezpośrednio wyciągnięty. Mam jeszcze w zanadrzu płytę główną czekającą na Wampira do A1200. Oj, szkoda byłoby. Liczę wciąż na to, że może jakiś składnik systemu zawadza. Miałem już problem z najnowszymi bibliotekami.
[#4] Re: Stuffit Expander.

@adamlnowak, post #3

Jest kilka wersji sita. Poszukaj na macintosh garden najnowszej jaka dziala na 68k.
[#5] Re: Stuffit Expander.

@twardy, post #4

To już zrobiłem ver. 5.5.1. To samo. Mam stos dysków z systemami. Podepnę pod taśmę czysty OS bez łat i zobaczę. Wydaje mi się, że ROM3.9 i milion łat może coś mieszać. SnoopDos nie komunikuje fauli. Byle nie awaria sprzętu.
[#6] Re: Stuffit Expander.

@adamlnowak, post #3

Jak wygląda ikonka archiwum, które chcesz rozpakować? Jeśli jest to po prostu biała kartka, to gdzieś po drodze tracisz resource fork pliku (nie jestem pewien, czy SIT go akurat ma) albo archiwum ulega uszkodzeniu. Najbezpieczniej rób plik .SEA albo .ZIP.
[#7] Re: Stuffit Expander.

@_arti, post #6

WarcraftII na 1230 mi śmiga a podstawowe duperele nie. Rozpakowywanie staje jak w funkcji randomize. Różnie, pasek czasem w tym samym miejscu zamiera i tak zostaje. Wczoraj tak sobie trwał przez noc.. Przeżucam ekran i Ami sobie śmiga. Z ikonami? Randomize, raz pokazuje, raz nie. Na pizzy te same archiwa działają.
[#8] Re: Stuffit Expander.

@adamlnowak, post #7

Na czystym OSie stuffit działa prawidłowo. Znowu trzeba zrobić degrade.
[#9] Re: Stuffit Expander.

@adamlnowak, post #8

Stawiam na blad w exec.library. Do rozpakowywania SIT mozesz jeszcze uzyc xad.
[#10] Re: Stuffit Expander.

@Don_Adan, post #9

Przychylam się do sugestii Don_Adana. Trochę to będzie pracochłonne, ale polecam testowanie SIT-ów powoli. Dodawanie kolejnych elementów systemu i test najbardziej problematycznych programów.
[#11] Re: Stuffit Expander.

@Don_Adan, post #9

Exec.library 45.25.
[#12] Re: Stuffit Expander.

@adamlnowak, post #11

a czemu nie użyjesz normalnej wersji execa do rozpakowania?
[#13] Re: Stuffit Expander.

@adamlnowak, post #11

Znaczy sie ten od Cosmosa? Sprobuj z oryginalnym z BB2.
[#14] Re: Stuffit Expander.

@Don_Adan, post #13

Tak jak wcześniej pisałem. Na czystym OSie działa. Mam podpięte teraz dwa dyski i rozpakowuję co trzeba. Kupa roboty. Też podejżewam exec.
[#15] Re: Stuffit Expander.

@adamlnowak, post #14

Właśnie testuję exec.library z OS3.1 niepaczowany i exec.libary 45.25.17

W obu przypadkach Stuffit działa. Jak chcesz to mogę podesłać swoją exec.library 45.25.17

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2016 21:48:14 przez Sir_Lucas
[#16] Re: Stuffit Expander.

@Sir_Lucas, post #15

Czyli jeśli nie exec to przesadziłem z łataniem tak czy inaczej. Pod gołym OSem rozpakowuję sobie na plikopartycję co mi trzeba a później z plikopartycji do partycji na dysku z połatamym systemem. W zasadzie to nic innego mi nienawala. System spaczowany do granic ale przyrost prędkości mam zauważalną w porównaniu do systemu bez łat. Przy 1230 8.9-9.1 MIPSów i nie czekam na ikony PNG Kensa więcej niż 1.5 sekundy w szufladzie prefs przy rozdzielczości 1280x1024 w 16-tu bitach. Toteż nez marudzenia pożągluję od czasu do czasu dyskami jak mam zresztą w zwyczaju. Ważne, że chodzą Settlersi 2, WarcraftII, Prince of Persia i inne. Chrzanić Shitffita.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem