kategoria:
[#1] Sanitariusze, palący się budynek, pole minowe
Jestem wprawiony w poszukiwaniach po netach ale mimo moich starań nie udało się mi znaleźć informacji na temat tych gier. Pytałem już na niektórych grupach retrogamingowych. Nie są to gry Amigowe , grałem na Cobrze w te cuda w roku 1986, ale możliwe, że podobne / identyczne były na Amidze (ew. innej platformie) a nawet jeżeli nie to może ktoś akurat pamięta.
1- z palącego się budynku wyskakiwali ludzie, poruszało się dwoma sanitariuszami i łapało się ich na nosza i odnosiło na drugą stronę ekranu po której stał szpital
2- przechodziło się postacią przez pole minowe, były tam jakieś wskazówki po których można było domniemać gdzie jest mina

Tą pierwszą roboczo nazywałem Sanitariuszami, (być może to prawdziwa nazwa tego nie wiem)szeroki uśmiech Ktoś kojarzy? Wystarczą mi same nazwy.
[wyróżniony] [#2] Re: Sanitariusze, palący się budynek, pole minowe

@Walti, post #1

Istnieje spectrumowa wersja gry z sanitariuszami pt. "Pożar wieżowca". Gra jest napisana w BASICu. Na pewno istnieją też inne wersje tej gry, ale znam tylko tą.
[#3] Re: Sanitariusze, palący się budynek, pole minowe

@PopoCop, post #2

Istnieje spectrumowa wersja gry z sanitariuszami pt. "Pożar wieżowca". Gra jest napisana w BASICu. Na pewno istnieją też inne wersje tej gry, ale znam tylko tą.


Wielkie dzięki!Cobra była dość bliska ZX Spectrum, Sinclairowi. Jestem pewny że gry pisane były w Basicu bo pamiętam a zatem może być to nawet ta sama gra w jaką ja grywałem. Choć ją odrobinę inaczej pamiętam (ale wiele rzeczy z tego okresu pamiętam inaczej, tak już jest jak się ma 2-3 lata ;)) Tekst uratowanych/zabitych na pewno był bo też pamiętam.

Czekam na drugą grę ale spojrzę też na stronę sam, może ją znajdę.
[wyróżniony] [#4] Re: Sanitariusze, palący się budynek, pole minowe

@Walti, post #3

Wersja hiszpańska gry z sanitariuszami ma podobno tytuł "El Coloso en Llamas". Jak masz czas i ochotę to szukaj w internecie

A ta druga gra to przypadkiem nie "Saper" albo jego mutacja?
[#5] Re: Sanitariusze, palący się budynek, pole minowe

@PopoCop, post #4

A ta druga gra to przypadkiem nie "Saper" albo jego mutacja?


To było coś podobnego tyle że nie pamiętam dokładnie co :)) Pamieętam postać i numery z ilością min
[#6] Re: Sanitariusze, palący się budynek, pole minowe

@PopoCop, post #4

El Coloso en Llamas

Znalazłem ją link
Samą grę też sobie później chyba bez większych problemów znajdę.
Dzięki za podrzucenie tego tytułu :)


bardziej pixelowa, duże postacie ale idea - ta samaszeroki uśmiech
[wyróżniony] [#7] Re: Sanitariusze, palący się budynek, pole minowe

@Walti, post #6

a to? link
[wyróżniony] [#8] Re: Sanitariusze, palący się budynek, pole minowe

@Walti, post #1

z palącego się budynku wyskakiwali ludzie, poruszało się dwoma sanitariuszami i łapało się ich na nosza i odnosiło na drugą stronę ekranu po której stał szpital


Miałem coś takiego na Sharp MZ-80K i nazywało się bodajże Inferno
.
[wyróżniony] [#9] Re: Sanitariusze, palący się budynek, pole minowe

@Walti, post #1

Tak mi coś świta z tymi sanitariuszami, ale pola minowe mi do tego nie pasują, może były z innej bajki. Ja pamiętam że był wieżowiec, przyjeżdżała karetka, ludek wypadał z okna i łapało się go na nosze i pakowało do karetki i odjeżdżała. Ot i cała "gra", a bardziej interaktywne crazy demko. Miałem ponad 20 lat jak to widziałem, ale dla kilkulatka złapanie spadającego ludka mogło być na tyle dużym i fascynującym wyzwaniem że mógł to nazywać grą. :) A oprócz tego wieżowca i karetki reszta ekranu była pusta i jasna. Ulica po której jechała była kreską. niestety nie pamiętam nazwy
[#10] Re: Sanitariusze, palący się budynek, pole minowe

@ZbyniuR, post #9

No to wygląda na to, że wersji sanitariuszy powstało więcej niż myślałem. W tej mojej na przykład nie było karetek tylko zapieprzało się na piechotę do szpitala - tak jak w wersji z ZX, którą podrzucił PopoCop #2.

pola minowe mi do tego nie pasują, może były z innej bajki


Ano bo pól minowych nie było w sanitariuszach :) Tylko w tej drugiej grze. Kurczę, żebym jeszcze chociaż pamiętał jak się ta gra nazywała... ale już wg mnie jesteśmy a dobrym tropie.

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2016 06:01:08 przez Walti
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem