kategoria: Macintosh
[#1] Walidacja na partycji makowej
Mam założoną półtoragigową partycję (fizyczną) na potrzeby emulacji Maka (pod Shapeshifterem). Wszystko działało dobrze przez jakiś czas, ale dzisiaj pojawił się problem. Zakładane katalogi znikają i to samo z rozpakowanymi archiwami. Pod systemem Amigi montuję partycję (z Devs), ale nie pozwala mi skopiować niczego, bo twierdzi, że potrzebna jej jest walidacja. Zresetowałem Amigę i odpaliłem emulator jeszcze raz. Teraz stoi na białym ekranie z dyskietką na środku na przemiennie z pustą i znakiem zapytania. Dioda cały czas pracuje (wygląda jakby świeciła ciągle, ale po uważnym przypatrzeniu się widać, że mruga). Zostawiłem to tak już od jakiejś 14-tej, ale wciąż "waliduje". Czy system Maka ma w ogóle taką naprawę? Jak długo mam czekać? (przypominam, że partycja ma 1.5GB). Czy są jakieś inne sposoby na naprawę? MacOS 7.5.3.
[#2] Re: Walidacja na partycji makowej

@Umpal, post #1

Disk Utility?
[#3] Re: Walidacja na partycji makowej

@SuperBuster, post #2

W sumie mogę odpalić z plikopartycji i spróbować, ale musiałbym przerwać tę długą już pracę, a jeśli rzeczywiście ją naprawia, to szkoda tych godzin.
[#4] Re: Walidacja na partycji makowej

@Umpal, post #1

Do wymiany danych między Amiga a emulowanym makiem używa się specjalnie do tego zrobionej plikopartycji.
Potem już pod makiem przenosi się na właściwą partycje.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem