[#1] Emulacja Neo-Geo na Amidze.
Witam. Zapewne odgrzewam kotleta, ale czy ktoś próbował za pomocą tego emulatora

https://artishq.wordpress.com/2018/09/26/gngeo-neogeo-emulator-wip/

grać w gierki z Neo-Geo? Albo bardziej precyzyjne pytanie, jak uruchomić takie gry?

Ściągałem emulator, wszystkie wymagane przez niego pliki również, kilka Romów, głównie serię Metal Sług ale niestety nic z tego. Co prawda emulator uruchamia się prawidłowo, skanuje katalog z Romami, ale gdy wybiorę który kolejek to wyrzuć jakiś błąd w stylu Can't open (null)/ROM, or your ROM I too old. Skanowanie SnoopDOSem nie pomaga. Nawet ściągałem biosy od NeoGeo ale nic to nie dało.

Proszę o pomoc.
[#2] Re: Emulacja Neo-Geo na Amidze.

@Ponki1986, post #1

Minimum do odpalenia tego emulatora posiadasz ?
[#3] Re: Emulacja Neo-Geo na Amidze.

@Norbert, post #2

Zapewne dostanie mi się falą krytyki. Ale chyba tak, WinUAE + Turion X2 2GHz.
[#4] Re: Emulacja Neo-Geo na Amidze.

@Ponki1986, post #3

A nie prościej poszukać emu Neo-Geo dla Windowsa?
[#5] Re: Emulacja Neo-Geo na Amidze.

@KM, post #4

Owszem MAME na Windowsie działa bardzo dobrze. Moim celem była by bardziej sztuka dla sztuki. Sprawdzić jak zadziała emulacja na emulacji. Można by rzec, że to taki mały eksperyment.
[#6] Re: Emulacja Neo-Geo na Amidze.

@Ponki1986, post #5

Najlepszy emulator Neo-Geo i CPS1 i CPS2 to WinKawaks oraz Nebula która odpala takze obrazy z Neo Geo CD
[#7] Re: Emulacja Neo-Geo na Amidze.

@Ponki1986, post #1

A Picasso96 ustawiles odpowiednio? Choc komunikaty bledow sa raczej bez sensu, no chyba ze MaxTransfer problem masz.
[#8] Re: Emulacja Neo-Geo na Amidze.

@Ponki1986, post #1

Poszukaj innych wersji Romow. Najwyrazniej te ktore masz nie lubia sie z tym emu.
[#9] Re: Emulacja Neo-Geo na Amidze.

@Aniol, post #8

Zapomniałem dodać na stronie, że potrzebne są jeszcze pliki "data".
link
Zaraz uzupełnię.
[#10] Re: Emulacja Neo-Geo na Amidze.

@Artur Jarosik, post #9

Dzisiaj sprawdziłem i dzięki brakującym plikom emulator uruchomił się poprawnie. Średnia prędkość emulacji to 20fps. Ale jest problem z wyświetlanym obrazem w trakcie gry, mowa tu o MS X bo innego romu jeszcze nie sprawdzałem. Po uruchomieniu pojawia się duże logo gry, ekran błyśnie i następuje zakłamanie kolorów tak jak na zdjęciu:



Zmiana trybu z Window > Full Screen i z powrotem nie pomaga. Podobnie zmiana głębi kolorów WB 8/16/32 Bit też nic nie poprawia. Zapewne jest to wina samego romu, lub sterownika UAEGFX.

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2018 11:11:12 przez Ponki1986
[#11] Re: Emulacja Neo-Geo na Amidze.

@Ponki1986, post #10

Problem rozwiązany. Emulator wymaga 15 bitowego trybu ekranu. Więc w ustawieniach WinUAE należy ustawić wszystkie możliwe tryby. Uruchomienie emulatora w okienku na WB wymaga jego przestawienie właśnie na 15 bitów aby kolory były prawidłowe.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem