[#1] Unix na Amidze.
Czy komuś udało się zrobić w WinUAE plikopartycję UNIXA?

Jest kilka wskazówek na stronie AmigaUNIX link ale coś mi to nie idzie. Na A3000 dyskietki startują. Wymagają niestety utworzenia trzech partycji (co zrobiłem), a potem streamera (tego już nie przeskoczę).

Na Win UAE dyskieki nie chcą w ogóle wystartować - niezależnie jaki rom włączę to nie ma nic. Systemy lecą, nawet superkickstart się wgra z dyskietki, a Amix wiesza się lub w koło restartuje.

A może mamy w Polsce szczęściwego posiadacza AmigiUX?
[#2] Re: Unix na Amidze.

@Rafał A-3000, post #1

Mnie się udało. Był tam gdzieś opis na eab.
Pobawiłem się trochę, potem skasowałem.
Unix sprzed 30 lat.
Można się trochę pobawić, pokazać komuś że unixowe X11 okienka były na Amidze przed pc.
Że na Amidze był oryginalny UNIX od AT&T twórców UNIXa.
W zasadzie tyle.
[#3] Re: Unix na Amidze.

@Rafał A-3000, post #1

Zabezpiecz dyskietki przed zapisem.

Jak chcesz to mogę przeprowadzić instalacje na Winuae.
[#4] Re: Unix na Amidze.

@Rafał A-3000, post #1

Nie wiem czy zadziała z tym Unixem. Ale napędy taśmowe SCSI mają różne ceny. Używane można dostać chyba poniżej 50 złotych...
[#5] Re: Unix na Amidze.

@Norbert, post #3

Chodzi o r/w w WinUAE? Spróbuję jeszcze z wyłączeniem zapisu choć na A3000 nie miało to znaczenia.
[#6] Re: Unix na Amidze.

@Rafał A-3000, post #5

Write protected nic nie zmienia.
Nie wiem gdzie można te napędy dostać tak tanio, bo na znanym mi portalu widzę je po co najmniej kilkaset złotych.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem