[#1] ADDBUFFERS i PFS3
No to ten. Dawnymi czasy, gdy Shapeshifterem emulowałem Maca na Amidze niezastąpiona okazywała się komenda ADDBUFFERS, dodająca buforów do partycji dysku z plikopartycją. Po tej komendzie emulator dostawał skrzydeł. Ale to było w czasach FFS, a teraz używam PFS3 i ze zdziwieniem zauważyłem, że wpisania np. ADDBUFFERS WDH1: 2000 wywołuje komunikat „WDH1 has 600 buffers”. I więcej się nie da. Dlaczego 600, a nie 2000? Na FFS komenda działa normalnie, a bez dodania buforów opcje dyskowe są potwornie wolne.
[#2] Re: ADDBUFFERS i PFS3

@OSH, post #1

600 buforów to chyba max. ile obsługuje PFS3.


PFS3 has a build in sanity check ensuring the number of buffers is between
70 and 600. Below 70 buffers PFS3 cannot function properly and above 600 the
overhead of maintaining the cache would become a problem.


Ostatnia aktualizacja: 03.08.2020 20:22:33 przez WyciorX
[#3] Re: ADDBUFFERS i PFS3

@WyciorX, post #2

O fajno, czyli se nie przyspieszę Shapeshiftera…
[#4] Re: ADDBUFFERS i PFS3

@OSH, post #3

Ale patrzyłeś jak działa emu pod PFS3?
[#5] Re: ADDBUFFERS i PFS3

@deez, post #4

Tragicznie. Jest znacznie wolniejszy, niż pamiętam z czasów FFS. A mam znacznie więcej pamięci (64 MB) i podkręcony procesor (teraz 33 MHz, a wcześniej 25 MHz).
[#6] Re: ADDBUFFERS i PFS3

@OSH, post #5

no to pozostaje ci tylko odpalać Shapeshiftera z FFS.

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2020 00:38:22 przez Cezarykl
[#7] Re: ADDBUFFERS i PFS3

@Cezarykl, post #6

Albo jeszcze więcej ramu i plik partycji w ram: :)
[#8] Re: ADDBUFFERS i PFS3

@OSH, post #1

A ja się zapytam jakiego typu nośnik (HDD, CF, SD, itd) i kiedy ostatnio defragmentowany?
[#9] Re: ADDBUFFERS i PFS3

@Cezarykl, post #6

Skoro PFS3 ma problemy, FFS będzie je miał również. To raczej nie wina FS...
[#10] Re: ADDBUFFERS i PFS3

@OSH, post #1

Dla PFS 600 buforów to max. PFS nie potrzebuje więcej i to jest jego zaleta bo do FFS, trzeba było dodawać 2000 lub 3000, żeby uzyskać podobny efekt ok, racja

Co do samego emulowania MAC na Amidze, to jak od dawna już nie bawię się w fizyczne partycje (to proszenie się o kłopoty i niewygoda), używam tylko pliko-partycji i jest nawet szybciej niż z partycji (przetestowane) ok, racja

Zawsze możesz sprawdzić jeszcze SFS, który nie ma "ograniczeń" buforów partycji

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2020 08:37:38 przez BULI
[#11] Re: ADDBUFFERS i PFS3

@BULI, post #10

OP przecież pisze, że korzysta z plikopartycji.

Co do FFS to jak dla mnie duże plikopartycje na tym FS to pomyłka, przynajmniej w tej wersji którą miałem. Przejście na PFS3 i SFS było m.in. spowodowane tym iż znacznie szybsza w PFS3/SFS jest obsługa dużych plików.

Proponował bym najpierw defragmentacje, jeżeli dawno była nie robiona. Możliwe iż plikopartycja jest strasznie poszatkowana, co powoduje problemy z dostępem.
[#12] Re: ADDBUFFERS i PFS3

@Solo Kazuki, post #11

OP przecież pisze, że korzysta z plikopartycji.


Ale ja nie twierdzę, że nie szeroki uśmiech

Co do dużych plików, to pliko-partycje tworzone pod ShapeShifterm mają swoje ograniczenia wielkości, na pewno nie mogą być większe niż 2GB, ale z tego co pamiętam coś nie wiele więcej niż 1GB chyba ()ok, racja

Co do defragmentacji, to myślę, że w tym przypadku niewiele to pomoże- chociaż oczywiście nie wiem tego na pewno, bo nie mamy informacji jak bardzo została "przeorana" partycja na której ma pliko partycje ok, racja
[#13] Re: ADDBUFFERS i PFS3

@OSH, post #1

I więcej się nie da. Dlaczego 600, a nie 2000? Na FFS komenda działa normalnie, a bez dodania buforów opcje dyskowe są potwornie wolne.


Nie mozesz porownywac ilosci buforow w roznych systemach plikow. Komenda AddBuffers wysyla do systemu plikow wiadomosc ACTION_MORE_CACHE. To, jak dany FS ta komende obsluzy, ile naprawde doda cache i w jaki sposob cache bedzie zorganizowane zalezy tylko i wylacznie od implementacji.
[#14] Re: ADDBUFFERS i PFS3

@BULI, post #12

Co do defragmentacji, to myślę, że w tym przypadku niewiele to pomoże- chociaż oczywiście nie wiem tego na pewno, bo nie mamy informacji jak bardzo została "przeorana" partycja na której ma pliko partycje


No właśnie, nie wiesz jak wygląda struktura partycji. Przy bardzo podzielonym pliku defragmentacja działa jak lekarstwo.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem